20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Petr Kasl vyškolil Bláhu: Stříbro-Chrást 2:2.

STŘÍBRO - Tým Baníku Stříbro uhrál s favoritem fz Chrástu cennou remízu 2:2

Fotbalisté Baníku vydolovali v domácím utkání s favorizovaným Chrástem bod. V 86. minutě si míč k trestnému kopu postavil střídající Kasl a technickou střelou doslova vyškolil gólmana Bláhu. Jeho branka znamenala vyrovnání na konečných 2:2. Hosté začali aktivněji a první desetiminutovka byla v jejich režii, ovšem Kostelníčka v brance Baníku vážněji neohrozili.

Stříbrští o sobě dali vědět v dalších minutách. Kertis střílel těsně vedle a P. Andrle hlavičkoval nad branku. Chrástečtí přijeli bez Mojžíše, ovšem s Bezdičkou. Ten o sobě dal poprvé vědět v 17. minutě, kdy využil zaváhání domácí obrany– 0:1. Byl to on, kdo doslova ´větral´ po celé utkání stříbrskou obranu. Ve 21. minutě jej ve vlastní šestnáctce zastavil Uhlíř jen za cenu nedovoleného zákroku a Diepold pokutový kop proměnil – 0:2. Domácí se pak mezi tyče trefili až ve 28. minutě, kdy střelu Jareše kryl Bláha.

Ten si o minutu později fauloval P. Andrleho. Penaltu proměnil Jareš – 1:2. Závěr poločasu byl dramatický. Nejdříve ve slibné pozici střílel P. Andrle těsně vedle a na druhé straně o sobě dal vědět opět Bezdička. Ve 36. minutě přišel nejhezčí moment utkání. Bezdička hlavičkoval zcela osamocený pod břevno, ovšem Kostelníček vynikajícím zákrokem vytěsnil míč nad branku. V závěru poločasu si poradil i s dalším pokusem obávaného útočníka. Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Ze souboje Bezdička - Kostelníček vyšel lépe domácí gólman. Na druhé straně ´sestřelila´ obrana hostů Jareše na hranici šestnáctky a trestný kop poslal Kertis do zdi.

V 58. minutě mířil ve výhodné pozici chrástecký Komárek nad branku. S přibývajícími minutami byli stále aktivnější domácí a některé akce volaly po vyrovnávacím gólu. V poslední desetiminutovce Stříbrští vystupňovali tlak, hosté ale hrozili z protiútoků. Největší šanci na zvýšení spálil Bezdička, který netrefil ve slibné pozici branku.

V 86. minutě si k trestnému kopu postavil míč Kasl a rozjásal ochozy na Palacké – 2:2. Domácí se radovali z vyrovnání a při troše štěstí mohli slavit i výhru. V 88. minutě se ocitl sám před gólmanem Cvachouček, ovšem Bláha pro hosty remízu uhlídal.

Poločas: 1:2.

Branky: Jareš (PK), Kasl – Bezdička, Diepold (PK). Rozhodčí: Kopejtko–Křen, Juřík. ŽK: 5:3.

Diváci: 240.

STŘÍBRO: Kostelníček – B. Andrle, Hřebík (63. R. Dyk), Uhlíř, Jareš, Cvachouček, Šaman, Kertis, P. Andrle, Houdek, M. Dyk (73. Kasl).