21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

FC Rokycany: na pátý pokus výhra.

ROKYCANY - Rokycany porazily ve střetnutí krajského přeboru SK ZČE 3:0

Až v pátém vystoupení v krajském přeboru si fotbalisté Rokycan vychutnali  pocit vítězství. Zdolali v Husových sadech tým SK ZČE Plzeň 3:0, když o výsledku rozhodli až po změně stran.

Šest zraněných

Domácí lodivodi měli problémy se sestavou. K dlouhodobě zraněným Markovi a Červenému přibyli Abrt, Kozler, Mraček i Tobrman.
Přes výrazné oslabení zahrozil jako první FC.  Nedovoleně zastaven byl Papáček, jenže z Kohoutova trestného kopu neudeřilo. Na opačné straně ohrozili Sulek a po něm Roud gólmana Vilda. Soupeř vycítil, že Rokycany vstoupily do zápasu vlažně  a zle dotíraly. V minutě devatenácté  se po kontaktu s obráncem Plzeňanů ocitl  v šestnáctce na zemi Brož, ovšem  mladý rozhodčí Štrincl z Tachova penaltu nenařídil.  šance se pak rodily na obou stranách (Scheinherr, Jícha, Kučera, resp. Bačkovský a Strážnický, jehož střelu vykopl Čihák z lajny).

Penalta jako lék

Po změně stran dalšího zraněného hráče (Papáček)  střídal Hereit. Právě on byl faulován v 55. minutě ve vápně  a pokutový kop bezpečně realizoval  Schveinert. Vzápětí mohlo být vyrovnáno, Vild střelu vykopl  nohou.  Po hodině hry se v samostatné akci neprosadil Kučera, ovšem o pár vteřin později aplaudoval  druhému míči v čeřenu SK ZČE. Parádní útok podnikli Schveinert s Hereitem, který při zakončení prokázal přehled.
Dvoubrankové vedení bylo slibné, jenže protivník zbraně nesložil.  Šiml a po něm  Ulč zaměstnali brankáře FC. Na druhém konci stadionu to zkoušel lobem Schveinert, jenže pokus se mezi tyče nevešel.  Až v 69. minutě  po zaváhání zadáků Schveinert vysunul Scheinhera, a ten gólmana přehodil – 3:0! Ošklivě se přitom zranil Šiml, musel být převezen do nemocnice. Domácí koncovku zvládli bez potíží, v 88. minutě spálil  poslední šanci Kohout, který špatně trefil míč.