Kalendář

<< duben 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALK čemu jsou delegáti ČMFS na utkáních?

Mnohý z nás si jistě často klade otázku, k čemu je dobrá přítomnost delegáta svazu na jednotlivých utkáních. Zvláště funkcionáři klubů v jeho přítomnosti vidí především zvýšené finanční náklady na uskutečnění zápasu. Dříve byla známka, kterou trojice rozhodčích na trávníku od delegáta za svůj výkon obdržela, zveřejněna u zprávy o zápasu, které se objevují zpravidla v pondělí v denním tisku. Dnes tomu tak není a proto se záležitost s hodnocením, stává zcela neveřejnou a pro běžné fotbalové příznivce neprůhlednou. U všeho, co je neveřejné, tajné, se samozřejmě naskýtá množství dohadů a pochybností.
Na oficiálním webu ČMFS však je možné najít pokračování práce delegáta, kterou vykonal vyplněním záznamu o utkání. Jejich podrobné zprávy jsou projednávány v komisi rozhodčích a z nich pak jsou vyvozovány patřičné tresty pro rozhodčí. Výkony dlegátů jsou naopak sledovány komisí pro delegáty a z pořízených videozáznamů jsou porovnávány skutečnosti na trávníku, s informacemi, které delegát uvedl v hodnocení utkání, včetně hodnocení výkonu rozhodčích. Rovněž pro neadekvátní hodnocení delegáta v konfrontaci s videozáznamem ze zápasu, jsou vyvozovány tresty delegátům.

Pro práci delegáta je vypracována jednotná metodika pro psaní posudků na rozhodčí, kterou můžete najít v příloze tohoto článku.

 

Přílohy

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.