Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStřípky z regionálního deníku.

Černý dosáhl rekordní hattrick.
Od dvacáté do dvatřicáté minuty se ve vejpr­nickém divizním duelu míst­ních borců děly věci nevídané. Osmadvacetiletý stoper do­mácích Radek Černý nastřílel tři góly a tím dosáhl klasický hattrick.
Po vyrovnaném úvodu se Černý vytáhl dopředu, našla ho Kykihornova přihrávka: a vejprnický stoper z dvaceti metrů polovysokou střelou mířil od tyče do branky. Za tři minuty se kopala za ruku ve vápně penalta a Černý se ne­mýlil. Výstavní byl třetí gól: Koštáiův roh poslal Černý do sítě prudkou nechytatelnou hlavičkou. 3:0 a bylo rozhod­nuto. Další šance už domácí po­zahazovali. „Tak vysokou vý­hru jsem nečekal," přiznal se po utkání vejprnický kouč Ja­romír Mysliveček. Jankov totiž před utkáním ve Vejprni­cích v soutěži ještě neprohrál.
„Mají zkušené mužstvo a bylo to o taktice. Nešlo na ně vlét­nout od první minuty. Čekali jsme na brejky a ty po dvaceti minutách přišly," pochvaloval si kouč. Pochválil mužstvo i jednot­livce. „Hráli jsme výborně. Nad oštatní vynikli Černý, Stanislav, Rada a Holý. Za sta­vu 3:0 dostali šanci i mladí hráči. Dokážeme bojovat, všichni po hřišti jezdí nadoraz a vydávají ze sebe maximum." I přes hladkou výhru, ostří­lený kouč výsledek nepřece­ňuje. „Výborně jsme bránili, Jankov nastřelil jen břevno a měl snad jen jednu šanci. Zůstáváme však na zemi, přesto­že jsou to pro nás zlaté tři body. Po pěti kolech jsem spokojen."
Vejprnice remízovaly se silným Pískem, s Motorletem, vyhrály v Domažlicích a jedi­nou porážku utrpěly na Admi­ře. Přesto mužstvo pravá zkouška teprve čeká. jed máme před sebou těžké zápa­sy. Jedeme do Strakonic, doma máme derby s Klatovy, v dal­ším kole hrajeme venku se Bzovou a hostíme Třeboň. Samý těžký soupeř," varuje Mysliveček.
Z kádru odešel v týdnu na hostování do Horní Břízy zá­ložník David Štefánek.

Pavel Hochman


 

Trenér Kubeš zvedl Přeštice
 

Po úvodní prohře 0:3 s Bolevcem převzal v krajském přeboru mužstvo Přeštic kouč Jaroslav Kubeš. V následují­cím kole přišla ještě prohra ve Městě Touškově 0:2, ale od té doby Přeštice neprohrály. Po výhře 2:0 nad Zbůchem remi­zovaly 2:2 v Chrástu a v sobotu zdolaly 1:0 Holýšov.Tentokrát však s výkonem trenér příliš spokojen nebyl. „Nehráli jsme dobře. V první půli jsme spálili pár šancí, ale Benedikt dal přesto gól. Po ob­rátce jsme v poli byli lepší, ale už jsme se do šance nedostali. Citelně nám chyběl v ofenzívě zraněný J. Biedermann."Jinak se marodka Přeštic vylidňuje. „Už druhé utkání odehrál obránce Marek s tré­ninkem začal Krs. Oba však po -delší přestávce musí zapraco­vat na kondici," upozornil Ku­beš. V sobotu hrají Přeštice v Plzni s SK ZČE.     (hoch)           

Lídr trestal hrubky

Zastavit rozjetý Manětín měli v plánu fotbalis­té Chanovic v utkání pátého kola krajského fotbalového přeboru mužů. Ovšem Chano­vičtí byli i přes řadu gólových šancí na štíru s koncovkou, a tak si nakonec všechny body z jejich hřiště za vítězství 3:1 odvezl lídr průběžné tabulky.
„Přestože Manětín disponu­je kvalitním a zkušeným kádrem, který tvoří řada vynika­jících hráčských individualit, věřili jsme si na něj. Myslím, že i my máme dobrý tým, ale nedokázali jsme proměnit v góly vypracované šance. Na­opak soupeř potrestal naši každou individuální hrubku. Navíc tu jsme vyrobili vždy v ten nejnevhodnější okamžik," konstatoval zklamaně po utkání trenér Chanosu Cha­novice Miroslav Rambousek, podle kterého je výsledek ne­spravedlivý, protože v žádném případě neodpovídá sobotní­mu dění na hřišti.
„Do Chanovic jsme nepřije­li udělat rekordní výsledek, přijeli jsme si hlavně pro body a to se nám konečně povedlo, protože na hřišti Chanosu jsme ještě nevyhráli. Do třeti­ce se nám to podařilo. Musím přiznat, že jsme k utkání jeli s obavami, ale ty se naštěstí ne­potvrdily, náš tým předvedl perfektní kolektivní práci. Otočili jsme nepříznivý stav a zápas jsme dotáhli do vítězné­ho konce," uvedl trenér Soko­la Manětín Josef Pátek
Podle něj rozhodla větší zkušenost na straně hostů. „Chanovice v čele s vynikají­cím Liborem Tafatem jsou jedním z nejtěžších a právem nejobávanějších soupeřů v krajském přeboru. Proti nám hrály velice disciplinovaně," řekl na adresu soupeře lodivod manětínských fotbalistů.

Yvetta Musílková


Rekordní výsledek se zrodil v Tachově

Málo vídaným vý­sledkem skončil zápas 5. kola krajského přeboru v Tachově. Domácí zde totiž rozdrtili tým Horní Břízy poměrem 13:0!
Sám trenér domácích Mi­roslav Chada nevěřícně krou­til hlavou. „V úvodu jsme ne­dali penaltu, ale pak jsme sou­peřejasně pPehrávali rychlou kombinační hrou. Po čtvrté brance a vyloučení hosté re­zignovali. Nám se naopak ne­bývale dařilo, téměř každá na­še akce končila gólem. Kluci se již v závěru fotbalem bavili a dohrávali v naprosté pohodě."
Do řeči nebylo trenérovi Horní Břízy Františku Sudí­kovi. „Domácí hráli velmi dobře, na co sáhli, to jim vyšlo. Nám chybělo sedm hráčů zá­kladního kádru a ty nebylo možné adekvátně nahradit."
Tachovští tak vzdáleně na­podobili pět let starý výkon re­zervy plzeňské Viktorie, která tehdy pod vedením trenéra Purkarta vyhrála v Přimdě poměrem 14:2.

Ivan Tafat

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.