16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

SK Marila Votice - Jiskra Domažlice 3:0 (1:0)

Na půdu vedoucího mužstva SK Marily Votice jeli domažličtí s tím, že mohou překvapit a neočekávaně bodovat. Bez stále zraněného Tesaře se jim to dařilo až do 39. minuty, kdy hráli s domácími vyrovnanou partii, ale po inkasované brance se pak ve druhé půli iniciativy ujali domácí, kteří byli fotbalovější a dalšími dvěma góly své postavení v tabulce potvrdili. V celku domácích byli vidět oba dřívější reprezentanti Horňák se Sieglem.

V úvodu zápasu museli domácí odvrátit Šámalův tr. kop na roh, po Šámalově rozehrání míč vyboxoval brankář Soukup k Machovi, ale jeho volej z 18 metrů mířil vysoko. V 7. minutě se na druhé straně dostal ke střele zleva Svoboda, ale mířil vedle vzdálenější tyče. O minutu později se hosté, po závaru před svou brankou odkopem osvobodili a ve 12. minutě rozehrál domácí Bareš tr. kop ze 23 metrů zleva, ale Mleziva míč směřující pod levou šibenici vytlačil nad břevno. V 17. minutě rozehrál tr. kop zprava Svoboda, ale ze 25 metrů zamířil vedle vzdálenější tyče. Domácí měli více ze hry, přehrávali hosty ve středu hřiště, ale do vyložených šancí se nedostávali. V 18. minutě musel ven z branky Mleziva, aby pádem na zem kryl míč před nabíhajícím Rezkem. O minutu později zatáhl míč po pravé straně domácí Bartolšic, centrem našel Rezka, ale jeho volej z 15 metrů stačili hosté zblokovat a Mleziva poté míč zachytil. Ve 24. minutě našel votický Bareš nehlídaného Siegla, ale jeho volej z šestnáctky Mleziva výborně zneškodnil. Poté hosté zvýšili aktivitu a hru vyrovnali, ale Šotova střela volejem z 25 metrů mířila vysoko a ve 32. minutě po průniku zleva našel Mifek centrem Černého, ten se na penaltě uvolnil, ale místo střely volil přihrávku na nabíhajícího Bublíka, jehož volej z 18 byl příliš vysoký. O tři minuty později vysunul Šot Bublíka, ten se řítil proti domácí brance, ale Soukup včasným vyběhnutím a pádem pod nohy stačil nebezpečí zažehnat. V době zvýšené aktivity hostů, však šli do vedení domácí, když ve 39. minutě Svobodův aut hlavou prodloužil Horňák na volného Bartolšice, který hlavou z 8 metrů otevřel skóre – 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili lépe domácí, ale úvodní příležitost měli hosté. Po Šámalově tr. kopu se k míči, před Soukupovou brankou, však jen těsně nedostal Strejc. Hned z protiútoku prošel na druhé straně, střílený centr Janů zprava, podél Mlezivovy branky, aniž jej někdo stačil zasáhnout. V 53. minutě napřáhl z 25 metrů volejem Kounovský, ale mířil nepřesně. Poté si s několika domácími centry hosté poradili, ale v 68. minutě rozehrál domácí Gruber tr. kop z 25 metrů, na míč si nejvýše vyskočil Bartolšic a hlavou z 8 metrů zvýšil na 2:0. Dvacet minut před koncem musel Mleziva ven z branky, aby odvrátil míč před nabíhajícím Bartolšicem a vzápětí výborně vytlačil hostující gólman Barešův tr. kop, směřující k levé tyči, na roh. Ten rozehrál Bareš a Mleziva míč vytlačil na další roh. V 72. minutě po Schötterlově přistrčení zatáhl po pravé straně míč Kotlan, ale jeho zpětnou přihrávku nestačil Bublík zpracovat a domácí míč odvrátili. O čtyři minuty později pronikl po pravé straně domácí Kounovský, křížným centrem našel volného Bartolšice, ale jeho pohotovou střelu z šestnáctky Mleziva výtečně vytlačil na roh. Po jeho rozehrání se k hlavičce dostal Rezek, ale zamířil nad domažlickou branku. Vzápětí měli hosté, kteří vrhli vše do útoku, největší šanci zápasu, když se po souboji Kotlana s jedním z domácích zadáků míč odrazil k volnému Mifkovi, ten postupoval středem k votické brance, ale velkou šanci zakončil střelou ze 14 metrů, která jen těsně minula pravou Soukupovu tyč. O chvilku později poslal Mifek dopředu Bublíka, jehož střílený centr zprava srazil jeden z domácích zadáků do branky, ale z brankové čáry stačil míč odvrátit vracející se Horňák. V 77. minutě po jednom z běžných faulů viděl hostující Vacek červenou kartu a Jiskra dohrávala o deseti. Deset minut před koncem Barešův tr. kop z 25 metrů, vyrazil Mleziva. V 85. minutě pak domažlickou branku přestřelil ze stejné vzdálenosti branku hostů Svoboda. O čtyři minuty později zatáhl míč po levé straně Slabý, našel na druhé straně nabíhajícího Siegla, který bombou z šestnáctky zvýšil na konečných 3:0. V poslední minutě musel nejprve Mleziva odkopnout míč před Kounovským, aby vzápětí zneškodnil střelu Rezka zpoza šestnáctky.

ŽK: 4:3, ČK: 0:1 (77. Vacek)

Sestava Domažlic: Mleziva – Strejc, Paul, Vacek, Rejthar (53. Kotlan) – Černý (66. Schötterl), Šámal, Mach, Bublík, Mifek – Šot.  Trenér: Miroslav Moravec.

Sestava Votic: Soukup – Janů, Gazmed, Horňák, Budil (67. Gruber) – Bareš, Svoboda, Bartolšic (82. Slabý), Kounovský – Siegl, Rezek (89. Daniel).