11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Derby rozhodl Jan Ledvina.

Zaslouženého ví­tězství v sousedském derby oslavili fotbalisté HIenčí, kteří v Postřekově před 220 diváky uspěli díky dvěma brankám Jana Ledviny.

Postřekov - Klenčí  1:2 (0:1)
První vážnou příležitost si vytvořili domácí, ale Malzer z úhlu z 10 metrů mířil těsně nad. Pak otěže zápasu převzali hosté a jen zřídka pouštěli do­mácí na svoji polovinu. Po čtvrthodině hry se ke střele dostal na malém vápně Pavel Řezníček, překonal i hradbu těl postřekovských obránců, ale stoper Janeček míč směřu­jící do prázdné branky vykopl.
Vedení se Klenčí dočkalo ve 30. minutě. Gólman Veber na­šel dlouhým výkopem Jana Ledvinu, který střelou podél brankáře Noska otevřel skóre. Do konce první půle se domácí k ohrožení klenečské branky nedostali, ale ani hosté nedo­kázali další šance proměnit.
I po změně stran měli více ze hry hosté. Po osmi minutách rozjásal Ledvina fanoušky Klenčí podruhé. Nejlépe se zo­rientoval v závaru po rohovém kopu před postřekovskou brankou a Noska překonal po­druhé - 0:2.
Dvoubrankové vedení hosté ale dlouho neudrželi. Pouhé dvě minuty nato se k míči v klenečském vápně dostal Mal­zer a snížil - 1:2.
Hosté znervózněli a často kazili rozehrávku a domácí získali převahu a snažili se o vyrovnání. Klenečtí se naopak snažili o brejky, které jim ale nevycházely, a tak se už bojo­valo převážně ve středu hřiště. Skóre nezměnil ani trestný kop postřekovského Malzera z hranice šestnáctky, ani průnik hostujícího obránce Čecha, který v poslední minutě běžel sám. na Noska. Postřekovský gólman ale dobrým zákrokem situaci vyřešil.
„Stejně jako na Přimdě kluci bojovali a prokázali vůli po ví­tězství. I když jsme ve druhé půli nepředvedli dobrý výkon, myslím, že jsme vzhledem k průběhu prvního poločasu vyhráli zaslouženě," řekl po utkání klenečský trenér Ra­dek Talaš. Jeho slova potvrdil i jeden z členů výboru postře­kovského klubu Karel Sladký. „Rozhodla první půle, ve které bylo Klenčí jasně lepší. Ne­zbývá mi nic jiného než mu poblahopřát kvítězství." (mif)