17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Začátek byl špatný, bod na konci milý.

PÍSEK - Fotbalová divize: FC Písek – SK Marila Votice 2:2 (2:2).

Ve druhém divizním kole se nováček z Písku představil na domácím hřišti a hned nastoupil proti jednomu z favoritů celé soutěže. Mužstvo Votic přijelo na jih Čech hned se třemi bývalými hráči prvoligové Sparty – na lavičce seděl trenér Ivan Čabala, na hřišti bojovali Michal Horňák a Zdeněk Svoboda.

Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří se na podmáčeném trávníku lépe pohybovali a dobře kombinovali. V 6. min. sice hlavička domácího kapitána Zušťáka těsně minula Klímovu branku, ale v 9. min. na druhé straně po rychlé akci Votických a chybě písecké obrany dal Bartolšic na 0:1. Po tomto gólu začali mít hosté navrch. Toho znovu využili v 16. min., kdy po dalším kiksu domácích obránců zvýšil Kounovský na 0:2. To byl úvod, se kterým asi nikdo moc nepočítal.

Druhý inkasovaný gól jakoby nastartoval domácí hráče ke zlepšení jejich výkonu a hned to bylo na hřišti znát. Ve 21. min. hlavička Červenky těsně minula branku a za tři minuty střela Kostky se rovněž nevešla mezi tři tyče. Ve 27. min. po faulu na Kostku zahrával Malý trestný kop, který votická obrana odvrátila na roh. Ve 31. min. přesnou hlavičku Kounovského domácí brankář Poplštein úspěšně kryl. Z následného rychlého protiútoku se zrodil první gól domácích: Malý unikl po pravé straně, přihrál míč před branku a Zušťák jej špičkou své kopačky poslal do sítě – 1:2.

Domácí vycítili šanci, ještě přidali, a to se jim vyplatilo. Ve 35. min. brankář Klíma chytil nebezpečnou hlavičku Holana, stejně pak střelecký pokus Pastyrika ve 37. min. po rohovém kopu Malého. Přišla však 42. min.  a po pěkné akci  Pobiš  srovnal na 2:2.

Do druhé části zápasu lépe vstoupili domácí. Ve 47. min. se ve slibné šanci objevil Zušťák, ale místo střely volil ještě kličku a následně byl odzbrojen jedním z votických obránců. V 52. min. po trestném kopu Malého hlavičkoval Pastyrik těsně vedle. V 56. min. zahrávali hosté dva rohy za sebou, ale bez ohrožení písecké branky.

V 59. min. se mohli domácí znovu radovat, ale trestný kop Zušťáka, směřující do pravého horního růžku votické branky, gólman Klíma výborně kryl. V 68. min. hostující Z. Svoboda střílel vedle. V 72. min. poslal Pastyrik dělovkou míč do Klímovy náruče. Pak o sobě dali vědět i hosté. V 73. min. hlavičce Kounovského chyběly jen centimetry a v 79. min. kryl Poplštein kapitánovi hostí Budilovi jasnou tutovku a poté i střelu Rezka. V 83. min. po trestném kopu Kostky hlavičkoval Červenka z dobré pozice nad branku. Závěrečný tlak domácích pak v 90. min. korunoval Malý střelou z hranice šestnáctky, kdy míč jen těsně minul pravou tyč votické branky.

Fauly 14:17, rohy 4:2, střely na branku 5:5, mimo 8:4, Žk 3:3 (Kostka, Holan, Šácha – Rezek, Bareš, Málek), rozhodčí Mokrusch, 530 diváků.

Sestavy

Písek: Poplštein – Červenka,  Pastyrik, Šácha, Legdan – Malý, Pšenička (46. Moravec),   Kostka, Pobiš – Holan (80. Trantina) , Zušťák.

Votice: Klíma – Janů, Horňák, Gazmend, Budil (81. Slabý) – Z. Svoboda, Málek, Bareš, Rezek – Kounovský, Bartolšic (88. Daniel).

Hlasy trenérů po zápase

Zdeněk Staroba, Písek: „Je těžké říct, jestli je získaný bod dobrý, nebo ne. Je však nutné přiznat, že v utkání jsme tahali za kratší konec. Prvních dvacet minut jsme hráli jak stará garda a nechali jsme soupeře jít do dvoubrankového vedení. Na počet gólových šancí je ale konečná remíza spravedlivá. Náš tým bojoval proti silnému soupeři, který nás přehrával v záložní řadě a trestal naše chyby v obranné činnosti. Brzy jsme prohrávali 0:2, ale ještě do přestávky jsme zlepšeným výkonem vyrovnali. Bylo vidět, že se naši hráči psychicky nepoložili, zvedli hlavy a nakonec nebyli daleko od vítězství. Bohužel jsme celý zápas neodehráli v dobrém tempu ani v nasazení, soupeř byl fotbalovější než my.“

Ivan Čabala, Votice: „Kdybychom se ve druhé polovině úvodního poločasu nedopustili zbytečných chyb, tak jsme měli od 20. minuty zápas pod  kontrolou. Ve druhém poločase už to byl zcela jasně remízový zápas.  Chtěli jsme v Písku vyhrát, ale bod bereme také. Myslím si, že rezerva Viktorie Žižkov v prvním kole byla silnějším soupeřem, ale to jsme hráli doma a nedovolili jsme jí tolik, co jsme dovolili nyní Písku na jeho hřišti.“