17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Doma ještě neprohráli.

Kristýna Bublová

Čtvrté kolo krajského přeboru mají úspěšně za sebou fotbalisté FK Stafm Holýšov. Na domácím hřišti v neděli porazili FC Rokycany.

Holýšov - Rokycany  2:0 (0:0)
První poločas zápasu příliš šancí nepřinesl. Až v 9. minutě ohrozil branku domácích rokycanský Brož, ale střela mířila nad bránu domácího brankáře Janči. Do stejných míst mířila i hlavička Sche­inherra ve 12. minutě. Útočné akce Holýšova zatím obránci hostů úspěšně likvidovali. Až ve 26. minutě se uvolnil Jeniš, který prokličkoval až k brance hostů, ale míč v síti neskončil.
Šanci dostat svůj tým od ve­dení již v prvním poločase měl ve 35. minutě holýšovský Tlus­tý, když se dostal těsně před branku hostů, ale nestihl už vystřelit ani nacentrovat míč spoluhráčům. Možnost skóro­vat nevyužil ani rokycanský Schveinert o sedm minut poz­ději. Jeho střela mířila těsně vedle Jančovy branky.
Druhý poločas byl bohatší na šance i na góly. V 51. rninutě poslal Jeniš přesnou přihráv­ku na Majláta, ale ten mířil vedle branky gólmana Vilda. O minutu později se k ráně do­stal Tlustý a prudkou střelou prověřil Vildovu obratnost. Za to byl odměněn potleskem.
V 53. minutě diváci tleskali podruhé. K brance hostů se dostal Procházka, kterému se po souboji s jedním z obránců hostů a jeho hrubé chybě po­dařilo dostat svůj tým do ve­dení -1:0. Po tomto, pro Holý­šov velice důležitém gólu, za­čali hrát domácí aktivněji.
K Jančově bráně se hostům podařilo probojovat až o deset minut později, když se po ode­hraném přímém kopu k míči dostal rokycanský Procházka. Jeho hlavička ale skončila těsně nad domácí bránou. V 67. minutě mohl zvýšit Tlustý, když obešel několik rokycanských obránců a po­slal přesný centr na Lukáše. Ten ale hlavičkoval vedle levé tyče. Ke konci se Rokycany snažily vyrovnat. V 82. minutě mohl skórovat Štastný, ale je­ho tečovaná střela v síti ne­skončila. O čtyři minuty poz­ději byla domácí branka opět v ohrožení, když přímý kop za­hrával kapitán Rokycan Papá­ček. Mířil ale těsně nad. V 88. minutě ještě ohrozil Jančovu bránu Rýdl, ale ten střelu bezpečně pokryl. Vítěz­ství Holýšova se k velké rados­ti všech diváků podařilo zpeče­tit dvěma střídajícím doros­tencům. K míči se v polovině hřiště dostal Majer, vyměnil si ho s Vrbou a poté se přesně tre­fil do Vildovy brány - 2:0.
„Z vítězství s kvalitním sou­peřem mám samozřejmě ra­dost, i když byly Rokycany fot­balovější. Získali jsme tři body doma, a to je důležité," zhod­notil výkon svých svěřenců trenér Holýšova Štěpán Hir­schl. Příští víkend čeká fotba­listy Stafinu další mistrovské utkání. Tentokrát pojedou do Přeštic. „Bude to těžký zápas, ale chtěli bychom získat ale­spoň bod," dodal ještě Hirschl.

Holýšov: Janča - Hamerník, Kass, Majlát, Šimka (73. Vrba) - Nový (69. Janeček, 85. Majer), Hr­dina, Procházka; Lukáš - Jeniš, Tlustý. TrenérŠtěprínHirschl.