Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALOhlasy z divize.

Byla to ostuda kopané, říká Krejčí.
 „Takovou ostudu, co předvedli hráči během zápasu, jsem za své hráčské ani tre­nérské kariéry nezažil." Tre­nér divizních Horaždovic Ka­rel Krejčí jen s obtížemi hledal slova, kterými by zhodnotil tragický výkon svých svěřen­ců. Ti na hřišti v Klatovech, v derby utkání, podlehli vysoko 1:8 a svým fanouškům, kteří je přijeli do města karafiátů pod­pořit, tím rozhodně radost ne­udělali.
„Hráči nastoupili na hřiště a mysleli si zřejmě, že si před ni}ni všichni sednou na zadek. Naopak to byli Klatovští, kdo hned od začátku tvrdě bojova­li," řekl kouč. Ten je rozhod­nutý zjistit si příčinu přístupu hráčů k sobotnímu zápasu a vyvodit z ní příslušné důsled­ky. „Každopádně bude mít tým pozastaveny prémie, které by hráči dostali za vítězství se Strakonicemi, a během zápasu se Bzovou musí znovu podat odpovídající výkon a samo­zřejmě si vše srovnat v hla­vách," dodal Krejčí a poblaho­přál soupeři k vítězství.
Zatímco horaždovický tre­nér sobotní zápas protrpěl, kouč Klatov Milan Dejmek zá­řil úsměvy. A měl k tomu pád­ný důvod. Jeho svěřenci totiž hned od úvodního hvizdu na­sadili vražedné tempo a svého soupeře drtili jednou brankou za druhou. Ještě než se rozešly týmy do šaten během přestáv­ky, už byla ve střelecké listině čtyři jména Klatovanů. Ti pak pokračovali i ve druhém polo­čase a přidali další čtyři bran­ky. Soupeři naopak povolili skórovat jen jednou.
„Kluci mě příjemně pře­kvapili tlakem a bojovností, které nasadili hned od počátku hry," pochvaloval si trenér Klatov. „Musím ale říci, že dnes při nás hodně stála Štěs­těna a do čeho jsme kopli, to se zadařilo. To také ovlivnilo ko­nečný výsledek zápasu," dodal Dejmek. Zadoufal, že si vyso­kým vítězstvím odčinili jeho svěřenci neúspěch v podobě prohry v minulém kole v jiho­české Třeboni.

Radmila Nagovská

Domažlice doplatily na nervozitu.

Černý týden plný zklamání mají za sebou fotba­listé i fanoušci divizního no­váčka z Domažlic. Nadšení, které v Jiskře zavládlo po pou­tové výhře 2:0 nad Královým Dvorem, vystřídalo zklamání ze středeční porážky v Pracha­ticích a z kontumace vyhrané­ho zápasu s rekordní návště­vou 1600 diváků. V sobotu při­šla domácí porážka 1:2 v derby s Vejprnicemi, v němž Domaž­ličané neproměnili řadu šancí. „I když si to hráči nechtějí přiznat, myslím, že je porážka v odloženém zápase a hlavně kontumace poznamenaly. By­lo to znát hlavně na nervozitě při zakončování i v sobotním derby," říká domažlický se­kretář Petr Sádovský s tím, že Jiskra doplatila právě na ne­proměňování šancí. „Bohužel chyběli Tesař a Paul a jejich důraz v hlavičkových soubo­jích. Trenér Moravec se ale na jejich absenci vymlouvat ne­chce," dodává sekterář. Tesařovi přitom start zne­možnilo zranění nártu, které si přivezl ve středu z Pracha­tic, Paulovi pak předsezonní dohoda, že nenastoupí proti svému mateřskému klubu. „Navíc i Strejc je lehce zraně­ný a hrál se značným sebeza­přením. A možná byla znát i únava ze středečního zápasu," hledá Sádovský další možné příčiny porážky.
Ta se začala rodit už v první půli, kdy po několika nepro­měněných šancích Jiskry vej­prnický kapitán Černý s pře­hledem proměnil penaltu. A když pak domácí ve druhé půli tláčili, soupeř jejich otevře­nou obranu potrestal v 73. mi­nutě druhým gólem. Domažličané se prosadili až v nastave­ném čase, na vyrovnání už ale nebyl čas.
Štastnějším trenérem byl tedy nakonec vejprnický Ja­romír Mysliveček „Viděl jsem Domažlice v HoražcYovicích a moc se mi líbily. Proto jsem své hráče připravil spíše na obranný val. Potřebovali jsme totiž domácí utlumit. A to se nám podařilo. Navíc jsme dali i góly a to rozhodlo. Domácí si­ce měli více ze hry, ale svazo­vala je nervozita z takových těch nesportovních ztrát. Chyběla jim ta uvolněnost," hodnotil zápas Mysliveček s tím, že jeho tým dosáhl šťastného vítězství .

Milan Ježek, Jiří Pojar

Přidat příspěvek

Příspěvky

fot
martin | 10.3.2012 (12:06)
ti debile