Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStřípky z denního tisku.

Belan dal tři góly.
V souboji dosud ne­poražených nováčků 1. A třídy mezi Chotíkovem a Žichovi­cemi zazářil domácí Tomáš Belan. Vstřelil tři góly a má velký podíl na vítězství svého týmu 6:1.
Třiadvacetiletý odchovanec plzeňské Viktorie se přes žáky a dorost dostal až do béčka do­spělých. Později hrál divizi za Chanovice, Horažd'ovice a ted patří Chotíkovu. V dresu úspěšného nováčka v sobotu zvyšoval stav na 2:0. „Centr Marka jsem hlavičkoval do brankáře, který míč vyrazil a já jen doklepl do sítě," popsal střelec svůj první úspěch.
Chotíkov byl celých deva­desát minut fotbalovější a své­ho soupeře přehrával. Třetí gól vstřelil opět Belan. „Dobrý mi dal míč proti noze na malé vápno a podařilo se mi skóro­vat střelou pod brankářem."
Posledním svým gólem zvy­šoval na 5:0. „Na malém vápně byl závar, míč se odrazil ke mně mezi penaltu a hranici velkého vápna a já vystřelil podél brankáře."
Belan se zapsal do střelecké listiny Chotíkova už v prvním kole v Nýřanech. Na kontě má tak čtyři góly. Jeho tým si po vítězné baráži vede v 1. A třídě nad očekávání dobře.
 
Zbůch poprvé vyhrál.
Nedělní zápas krajské­ho přeboru svedl proti sobě dva nováčky - domácí Zbůch a Baník Stříbro. Vyrovnaný souboj skončil těsnou výhrou domácích 2:1.

Příliš do řeči nebylo po utkání trenérovi Baníku Stří­bro Milanu Tůmovi. „Dnes rozhodla jediná věc - promě­ňování šancí. Měli jsme jich určitě víc než domácí, ale v koncovce se nám nedařilo, ve druhé půli jsme neproměnili za stavu 2:1 ani pokutový kop."

Předseda Zbůchu Richard Spiller měl z vítězství velkou radost. „Nastoupili jsme bez čtyř hráčů základní sestavy, ale tým dirigovaný zkušenými Hermanem a Hettlerem podal bojovný a disciplinovaný vý­kon. Stříbro nám bylo určitě vyrovnaným protivníkem, v závěru mělo příležitosti na vy­rovnání, ale my jsme přede­vším obrovskou vůlí dotáhli zápas do vítězného konce," zhodnotil premiérovou výhru předseda oddílu.                       (taf)

 

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.