Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALDomažlice cítí po kontumaci křivdu.

Pavel Hochman 

Na svém středeč­ním zasedání STK pro řízení fotbalu v Čechách kontumova­la výsledek divizního duelu mezi domažlickou Jiskrou a Královým Dvorem 3:0 ve pro­spěch hostů.
Přitom na zeleném trávní­ku fotbalisté nováčka Středo­čechy porazili 2:0 a jejich vý­konu aplaudovalo přes 1 600 diváků.
Jenže střetnutí začalo s pětadvacetiminutovým zpož­děním. Nebyl totiž včas při­praven zápis o utkání, stávko­val počítač. Ale i to odporuje soutěžnímu řádu, povolena je jen dvacetiminutová čekací doba. Hosté podali námitku a uspěli.
Vedení domažlického klubu vydalo ke kontumaci tiskové prohlášení, kde se mimo jiné praví: „STK při rozhodování nesprávně a zcela jednostran­ně vyhodnotila okolnosti, jež vedly k problémům se zápi­sem. To zavdává příčinu k do­mněnce, že nebyla vedena du­chem fair play."
Podrobnosti vysvětluje Ja­roslav Ticháček, prezident klubu: „Počítač sice nefungo­val, ale v 16.30, což je půl hodi­ny před utkáním, trenér Mo­ravec navrhl rozhodčím, aby se zápis napsal ručně, oni to však odmítli." V prohlášení se dále uvádí, že utkání bylo sehráno za re­gulérních sportovních podmí­nek a technická záležitost ne­měla vliv na výsledek.
"Proto považujeme rozhod­nutí STK o kontumaci za skandální," říká domažlický šéf a dodává. „Žádali jsme, aby byl případ projednáván za účasti všech zainteresovaných osob, tedy i zástupců oddílu. Byli jsme však odmítnuti."

Domažličtí funkcionáři v prohlášení ubezpečují klubové příznivce, že udělají maxi­mum proto, aby se rozhodnutí STK změnilo. „Zatím jsme verdikt nedo­stali písemně, ale potom se ur­čitě odvoláme," tvrdí prezi­dent Ticháček. Ten dokonce před jednáním STK navštívil Králův Dvůr se žádostí o odvo­lání námitky, ale neuspěl.

Přidat příspěvek

Příspěvky

Dosud nikdo nepřidal žádný příspěvek.