20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Výhru doma nezopakovali.

J. Pojar, K. Bublová.

Ve čtvrtém kole divizního utkání proti sobě v západočeském derby nastou­pila Jiskra Domažlice a Vejpr­nice. Povzbudit domažlické fotbalisty na Střelnici přišlo téměř pět stovek diváků. Ví­tězství svého týmu se ovšem nedočkali.

Domažlice – Vejprnice  1:2  (0:1), Diváků: 490
Jiskra Domažlice vstoupila 'do utkání bez zraněného kapi­tána Tesaře a po dohodě klubů nemohl nastoupit ani Paul. Před úvodním výkopem proběhla minuta ticha za ze­mřelého člena výboru kopané Zdeňka Tomeše.
Do první šance se po zaháje­ní utkání dostali hosté. Löwy ale střílel vedle branky Mlezi­vy. V 6. minutě se uvolnil Šot a jeho střelu Hajžman jen s ná­mahou vyrazil na roh. Po rohu Šámala hlavičkoval Vacek pouze do břevna vejprnické branky. V 11. minutě byl fau­lován Bublík, ale Rejtharova střela skončila nad brankou hostů. Po úvodním tlaku, zahrozili v 16. minutě hosté. Míč si vy­měnili Löwy s Braunem, který v souboji ve vápně upadl a rozhodčí Kučka nařídil přís­nou penaltu, kterou vejprnic­ký kapitán Černý s přehledem proměnil-0:1. Jiskru tato branka ale vy­burcovala. Ve 24. minutě byl faulován Schötterl, ale Šáma­lovu střelu z přímého kopu k tyči Hajžman chytil. O čtyři minuty později se Bublík po pravé straně dostal až do váp­na, kde byl faulován. Píštalka sudího však zůstala němá. O další dvě minuty později po si přesně nahráli Löwy s Holým, ale střela mířila vedle pravé tyče domažlické svatyně. Ve 36. minutě předvedli rychlý brejk Strejc se Šotem, ale to­mu vejprničtí zadáci na po­slední chvíli ukopli balon na roh.
Do druhého poločasu vstou­pili lépe hosté, ale šance Brau­na a Koštála zůstaly nepromě­něny. Poté převzali iniciativu domácí, ale jejich nakopávané balony v pohodě likvidovali urostlí zadáci vejprnické Slá­vie. V 66. minutě se po pravé straně dostal do vápna Schötterl, ovšem jeho střelu Hajžman bezpečně kryl. O osm minut později vznikl závar před vejprnickou bran­kou, ale střely Kotlana a poté Vacka nenašly cestu za záda vejprnického golmana. V těch­to fázích utkání měla Jiskra velký tlak, ale nemohla se pro­sadit. V 70. minutě po autu domácích nadvakrát zakončo­val Kotlan, ale neúspěšně. O dvě minuty později utekl po pravé straně Strejc, dostal se až do vápna, ale střílel vedle. O minutu později se podruhé radovali hosté, když centr z pravé strany od Holého hlavou do pravého horního rohu po­slal Löwy - 0:2. V nastaveném čase zápasu ještě rozehrál trestný kop Va­cek a dobře umístěnou střelou překonal gólmana Vejprnic Hajžmana na konečný stav utkání 1:2.
Domažlice: Mleziva- Strejc, Vacek, Mach, Rejthar (77. Ja­neček) - Černý (63. Kotlan), Šámal, Mifek, Bublík - Šot a Schötterl

Trenéři: Miroslav Moravec a Petr Kuželka