17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jiskra Domažlice - SK Slavia Vejprnice 1:2 (0:1)

Nevydařený úvod soutěže pro Jiskru pokračuje.

Po třech kolech měla Jiskra na svém bodovém kontě nulu a ve druhém domácím zápasu potřebovala nutně bodovat. Bohužel však se jí rozpadla obrana (Tesař naštíplá nártní kůstka a Paul nesměl proti Vejprnicím hrát, jak zněla dohoda, při jeho uvolnění z tohoto klubu do Domažlic). Na výkonu mužstva se kromě toho projevila únava po středečním zápasu v Prachaticích a tak z nepříliš kvalitního zápasu, po výkonu, který postrádal ze strany domácích rychlost a důraz si nakonec všechny body odvezl soupeř.

Ve vyrovnaném prvním poločasu patřil samotný úvod hostům, ale domácí zvýšili aktivitu a hru brzy vyrovnali. Hned v úvodní minutě pronikl po pravé straně Holý, ale zakončil střelou z šestnáctky vedle bližší Mlezivovy tyče. Ve 3. minutě rozehrál hostující Křen tr. kop zleva, ale Löwy volejem z 8 metrů minul pravou tyč domácí branky. Vzápětí na druhé straně dostal před šestnáctkou míč Šot, uvolnil se a jeho střelu ze 20 metrů Hajžman jen s námahou vyrazil na roh. Ten rozehrál zprava Šámal, na míč nejvýše vyskočil Vacek, ale míč nasměroval jen do břevna vejprnické branky. V 6. minutě neměl Hajžman problém s Mifkovou slabou střelou a o pět minut později mířil Rejthar z 20 metrů nad soupeřovu branku. V 16. minutě si ve vzdušném souboji v pokutovém území domácích počínal důrazně Strejc, Braun ochotně upadl a rozhodčí Kučka nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Černý a hosté se ujali vedení – 0:1. V 18. minutě zatáhl domácí Strejc míč po pravé straně, centrem našel Šota, který však prováhal možnost ke střele a hosté míč odkopli. O pět minut později skončil Šámalův tr. kop v náručí brankáře Hajžmana a na druhé straně vysunul Rada dopředu Holého, jehož střelecký pokus zpoza šestnáctky však skončil vedle levé Mlezivovy tyče. Po půlhodině hry nejprve Strejcův centr hosté odvrátili a o chvilku později si tentýž domácí obránce naběhl na Šotův centr zleva, ale místo střely z 18 metrů volil nepřesnou přihrávku a hosté míč odvrátili. Ve 32. minutě se o střelu ze 20 metrů pokusil domažlický Rejthar, ale mířil hodně vysoko. Poté se až do konce poločasu hrálo mezi šestnáctkami, bez možnosti ohrozit některou z branek.

I úvod druhého poločasu patřil hostům a hned v úvodní minutě si na Košťálův centr naskočil hostující Braun, ale hlavou z 8 metrů zamířil nad Mlezivovu branku. O minutu později musel domácí brankář zachraňovat těsně před nabíhajícím Braunem a za okamžik se tento vejprnický hráč dostal ke střele z 18 metrů, ale mířil mimo pravou Mlezivovu šibenici. V 51. minutě zatáhl po pravé straně míč Křen, centrem našel volného Košťála, který však z šestnáctky domácí branku přestřelil. Poté se do hry dostali domácí a postupně si začali vytvářet sílící tlak. Po hodině hry pronikl po levé straně Mifek, ale jeho centr srazili hosté na roh. Ten rozehrál zprava Šámal, ale Bublík hlavou nestačil dát míči před brankou potřebný směr a jen jej posunul podél brankové čáry. V 66. minutě si se Schötterlovým centrem poradil Hajžman, o minutu později Kotlanův centr přes hlavu vyboxoval hostující gólman k Vackovi, ale i jeho volej ze 20 stačil výborný vejprnický brankář krýt. V 69. minutě se po závaru před hostující brankou dostal polovysoký míč ke Kotlanovi, ale jeho střela volejem byla nepřesná. O minutu později pronikl Strejc po pravé straně, ale jeho střílený centr od brankové čáry nikoho ze spoluhráčů nenašel. V 71. minutě zahrál Šámal tr. kop do zdi hostujících hráčů, míč se odrazil k Vackovi, jeho střelu srazili hosté k Šotovi a rovněž jeho pokus byl zblokován a navíc odmáván ofsajd Kotlanovi. V době gradujícího tlaku domácích založili hosté do vysunuté obrany Domažlic ojedinělý útok, Holý našel centrem Löwyho, a ten hlavou z 10 metrů zvýšil na 0:2 pro hosty. Domácí se pak dostali ještě k Šotově střele nad branku a když pak Mifkova technická střele ze 17 metrů skončila těsně vedle pravé Hajžmanovy tyče, postavil si už v nastaveném čase k tr. kopu míč Vacek a ze 20 metrů, přes zeď snížil na 1:2.

Jiskra Domažlice: Mleziva – Strejc, Mach, Vacek, Rejthar (78. Janeček) – Černý (63. Kotlan), Šámal, Bublík, Mifek – Schötterl, Šot. Trenér: Miroslav Moravec.

Slavia Vejprnice: Hajžman – Rada, Stanislav, Černý, Bouřa – Löwy, Holý, Křen (68. Hrdlička), Košťál – Aubrecht (39. Švehla), Braun (90. Štefánek). Trenér: Jaromír Mysliveček.