18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Po 12. a 10. kole soutěží

KP: TJ ZD Meclov - J. Domažlice B 1:3 (0:1)

Hosté na 2. místě tabulky krajského přeboru získali 22 bodů a 14. domácí tým pouze bodů 8, takže favorit zápasu 10. kola soutěže byl jasný. Rezerva Jiskry tuto roli splnila, byla téměř celé utkání lepším týmem a zaslouženě brala všechny body.

V úvodu zápasu se do dvou zajímavých šancí dostal hostující Kulhavý, ale nic z toho nevytěžil. Tutovku zazdil v 8. minutě domažlický Uzlík, který hlavou z malého vápna mířil vysoko. V 16. minutě sice domácí Němec dopravil míč do Brychovy sítě, ale gól pro předcházející ofsajd uznán nebyl. Hosté dirigovali hru a ve 20. minutě se dočkali gólu, když si na dlouhý pas naběhl Javorský z 8 metrů trefil jen tělo brankáře Dolejše a odražený míč doťukl zblízka do sítě Kulhavý - 0:1. O šest minut později si domácí Tolar navedl míč podél pokutového území doleva, ale střelou minul vzdálenější tyč domažlické branky. Štěstí stálo při domácích v poslední minutě první půle, kdy si navedl míč ke střele hostující Javorský a bombou ze 14 metrů trefil jen levou Dolejšovu tyč.

I ve druhém poločasu měli míč na kopačkách častěji hosté, ale tutovku Uzlíka, který šel sám na domácího gólmana výborně vychatal Dolejš. V 53. minutě byl ve vápně faulován hostující Uzlík, pokutový kop Koreluse sice Dolejš výborně vytáhl, ale dobíhající Javorský míč vrátil za jeho záda - 0:2. V 58. minutě trefil hostující Reiniger technickou střelou z šestnáctky levou tyč meclovské branky a o chvíli později Dolejš výborně zneškodnil střelu neatakovaného Uzlíka zleva ze 12 metrů a i následnou dorážku téhož hostujícího hráče. Po dvou rohových kopech hostů napřáhl v 72. minutě ze 14 metrů hostující Uzlík a umístěnou střelou překonal Dolejše - 0:3. Domácí gólman zabodoval v 82. minutě, kdy vyrazil Čadkovu střelu z šestnáctky a o chvíli později spálil výbornou šanci domažlický Šmejkal, když ukvapeně páli mimo meclovskou branku. V 89. minutě se domácí dočkali čestného úspěchu, když vedle branky soupeře zahrál hostující hráč vysokou nohou do obličeje Strouhala a z pokutového kopu snížil Pačesný - 1:3. Těsně před závěrečným hvizdem ještě musel domažlický gólman Brych vyrazit Němcovu dorážku zblízka po Řezníčkově centru a to bylo v zápase vše.

Branky: 89. Pačesný - 20. Kulhavý, 53. Javorský, 72. Uzlík.

Rozhodčí: Miloš Filinger - František Šimek, Václav Duspiva. Delegát FAČR: Viktor Paták. ŽK: 1:1 (36. Hartl - 88. Vlček). Diváků: 220.

TJ ZD Meclov: Dolejš - Obdržálek, Kafka (41. Beňušík), Hartl, Pačesný - Suchý (68. Strouhal), Jireček, Klíma, Ratner (65. Řezníček) - Tolar, Němec. Trenér: Jiří Vogeltanz.

Jiskra Domažlice B: Brych - Kubr (87. Sladký), Hojda, Korelus, Vojtko - Šmejkal, Uzlík (69. Čadek), Vlček, Reiniger (67. Peroutka), Kulhavý (68. Nguyen) - Javorský. Trenér: Pavel Javorský.