18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Po 12. a 10. kole soutěží

ČFL: J. Domažlice - Sokol Hostouň 3:2 (2:1)

V 10. kole České fotbalové ligy přijel na trávník domažlické Střelnice poslední celek soutěže - Sokol Hostouň, který získal pouhé 4 body. Domácí Jiskra, i když nepřesvědčivými výsledky držela se ziskem 12 bodů až 11. příčku tabulky, byla přece jen papírovým favoritem zápasu. Tomu odpovídal začátek utkání, do kterého vstoupili domácí aktivněji a Kramlovým gólem šli brzy do vedení. Když Došlý přidal další trefu, zdálo se, že vše půjde podle očekávaného scénáře, ale po rychlém Kabeleho kontaktní gólu začali být na trávníku více vidět hosté, kteří hru vyrovnali a v některých fázích Jiskru přehrávali.

Ve druhém poločasu se hrálo vyrovnaně, obě mužstva se snažila o ofenzívu, ale první se dočkali hosté, kteří Laušmanovým gólem srovnali skóre. Pak se hrálo nahoru dolů a výsledek byl dlouho na vážkách. Fotbalové štěstí se nakonec přiklonilo k domácím, kteří v závěru zápasu zatlačili soupeře více do defenzívy a až vlastní gól, který byl připsán brankáři Czechowskemu v 88. minutě zápasu rozhodl o tom, že všechny perně vydřené body zůstaly doma.

Hned v úvodní minutě srazili hosté Brabcův centr na roh a na druhé straně si s přihrávkou Hovorky poradil domácí gólman Švihořík. V 5. minutě se po centru zleva dostal k hlavičce v pádu hostující Laušman, ale z 9 metrů minul pravou Švihoříkovu tyč. O dvě minuty později se domácím aktivita vyplatili, když Mužík poslal kolmici po levé straně na rozběhnutého Mlynaříka, ten obešel Antla, zpětnou přihrávkou našel nehlídaného Kramla, který z 10 metrů prostřelil vše před sebou a míč skončil pod vzdálenější šibenicí – 1:0. Poté Mužík zamířil z tr. kopu kousek vedle pravé Czechowského tyče a centr Brabce skončil v rukavicích hostujícího gólmana, Hosté zahrávali dva rohové kopy, ale nic z nich nevytěžili. V 15. minutě se do šance dral domácí Došlý, ale Trapp mu stačil v pokutovém území skluzem míč vypíchnout. Kramlův centr zleva našel hlavu volného Brabce, ale ten v dobré šanci zamířil z 8 metrů vedle hostouňské branky. Hosté postupně srovnali hru a byli pro domácí defenzívu nebezpečnější. Když v 17. minutě odvrátili domácí Antlův centr, poté Šustr využil špatného Mužíkova zpracování míče, našel nalevo Kabeleho, jehož střelu vytlačil Švihořík nad branku. Po rohovém kopu se míče zmocnili domácí, Ruml jej zatáhl po pravé straně, křížně našel Pavlíka, který jej přiťukl na rozběhnutého Došlého a ten z 10 metrů mazácky přeloboval vybíhajícího Czechowského – 2:0. Poté si s centrem hostů zprava poradil domácí gólman, ale hostouňští stále více dotírali na domažlickou svatyni. To se jim vyplatilo hned ve 22. minutě, kdy se po Pavlíkově chybné přihrávce zmocnil míče hostující Marek, našel Kabeleho, ke kterému se šťastně odrazil míč po nepřesné přihrávce a jeho střela z šestnáctky skrze bránící hráče mířila k pravé tyči překvapeného Švihoříka – 2:1. Kontaktní gól domácí zaskočil a taktovky se chopili hosté. Ve 24. minutě si Švihořík poradil s tečovaným centrem Hovorky a pak i s dalším centrem Antla. Domácí kontrovali Brabcovou střelou z šestnáctky, kterou zlikvidoval Czechowski. Ve 31. minutě odcentroval zprava hostující Kabele, míč se od Matase odrazil k Hájkovi, který zprava ze 12 metrů trefil bližší tyč domažlické branky a míč skončil v zámezí. O chvíli později po Hovorkově centru hlavičkoval Laušman z 10 metrů vedle pravé Švihoříkovy tyče. Teprve ve 39. minutě se domácí dostali z útlumu, ale po Mužíkově přihrávce postupující Došlý zakončil akci střelou zleva z 10 metrů, kterou Czechowski vyrazil na roh. Závěr prvního dějství patřil domácím, ale Pavlíkův a Brabcův centr k cíli nevedly a když další nebezpečný centr zprava odvrátil hostující Dosoudil skluzem na roh, bylo to v prvním poločasu vše.

I druhé dějství zahájili domácí lépe, ale s Brabcovým pokusem zprava z 15 metrů si nadvakrát poradil Czechowski a nedůrazná střela Mužíka z 20 metrů pro něj byla „lahůdkou.“ V 51. minutě si domácí zadáci nepohlídali dlouhý výkop Czechowského, míč posunul hlavou Laušman do pokutovém území Jiskry na Hájka, jehož střelu ještě vybíhající Švihořík tělem zblokoval, míč se odrazil k Laušmanovi, který kličkou obešel Švihoříka a do odkryté branky střelou ze 4 metrů srovnal na 2:2. Domácí branka probudila, ale Mlynaříkův pokus zpoza šestnáctky trefil jen soupeře, stejně se dařilo vzápětí i střele Došlého z 10 metrů a následný Mužíkův pokus výborně vyrazil Czechowski na roh. Hosté, kterým byl po druhé žluté kartě v 56. minutě vyloučen Dosoudil zahrozili pouze akcí Kolmistra s jehož nevydařenou střelou si Švihořík poradil a na tahu byli opět domácí. V 65. minutě zblokovali Uzlíkovu bombu z 18 metrů hostující zadáci a o chvíli později hlavičkoval Mužík po Pavlíkově centru ze 12 metrů vedle pravé soupeřovy tyče. Pak hosté zblokovali další Mužíkův pokus a při závaru před hostouňskou brankou byl odpískán útočný faul domácích. Jiskra s blížícím se závěrem zvyšovala tlak na branku hostů, ale na Hrubého centr zprava nikdo ze spoluhráčů nedosáhl a Uzlík mířil z 18 metrů nad branku. Hosté ohrozili Švihoříka po rohovém kopu, ale akce skončila faulem na domácího gólmana. Blížící se Berbrovu ruletu se štěstím pro domácí zažehnala 88. minuta, kdy po Mlynaříkově rohovém kopu zleva netrefil vybíhající brankář Czechowski dobře pěstí míč, ten se mu odrazil od ramene a skončil v jeho síti – 3:2. V závěru ještě po odkopu domácí obrany chyboval při zpracování hostující Antl, k míči se dostal rozběhnutý Mužík, domácí postupovali dva na jednoho a prázdnou branku, ale Antl s maximálním úsilím vytlačil Mužíka na pravou stranu a jeho střela v pádu z úhlu skončila na horní síti hostouňské branky.

Branky: 7. Kraml, 21. Došlý, 89. vlastní (Czechowski) - 22. Kabele, 51. Laušman.

Rozhodčí: Vojtěch Severýn - Ondřej Černý, Miroslav Fišer. Delegát FAČR: Michal Řezáč. ŽK: 8:3 (25. Pavlík, 37. Bauer, 56. Ruml, 75. Kraml, 85. Mlynařík, 86. Dvořák, 89. Brych, 90. Matas - 11. a 56. Dosoudil, 85. Marek). ČK: 0:1 (56. Dosoudil). Diváků:420.

Jiskra Domažlice: Švihořík - Ruml, Bauer (46. Teršl), Matas, Mlynařík - Brabec (71. Hrubý), Pavlík (80. Pek), Mužík, Kraml (63. Uzlík) - Došlý (90. Kadar), Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.

Sokol Hostouň: Czechowski - Antl, Trapp, Dosoudil, Hovorka - Zahranychnyy (46. Kolmistr), Šustr, Laušman (63. Baratynskyy), Marek, Kabele - Hájek (57. Krupička). Trenér: Ivan Pihávek.