18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Po 12. a 10. kole soutěží

3. kolo MOL CUPU: J. Domažlice - FK Dukla Praha 1:3 (0:1)

Ve 3. kole MOL CUPU se na domažlické střelnici ve středu 25. září 2019 představil aktuálně čtvrtý celek Národní fotbalové ligy – FK Dukla Praha. Domácím se v minulosti podařilo právě přes tento tým dvakrát postoupit v poháru do dalšího kola, a tak více než tisícovka diváků byla zvědava, zda se to podaří i do třetice.

Hostující celek působil velmi kompaktně, profesionalita hráčů byla vidět při každém doteku míče, kombinační akce na jeden dotek byly balzámem pro duši každého fotbalového fanouška. Pohyblivostí a technikou ovládli Pražané postupně střed hřiště a po většinu zápasu měli režii ve svých rukách, což jim vyneslo zasloužené dvougólové vedení. Po kontaktní brance domácích přece jen znejistěli, ale kvalitní obrannou činností domácí do vyložených šancí nepouštěli a výsledek si hlídali. V nastavení, kdy všichni domácí hráči mysleli jen na vyrovnání přelstili vysunutou obranu Jiskry a zvýšili náskok na konečných 1:3.

Úvod zápasu patřil domácím, ale s Dvořákovou hlavičkou si brankář Dukly Rada poradil a další akce Jiskry skončily mimo jeho dosah. Hosté se poprvé prezentovali vysokou střelou Hadaščoka v 7. minutě. O chvíli později již Pražané převzali iniciativu, ale Další Hadaščokův pokus zblokovali domácí a se střelou Haška z 12 metrů si výborně poradil brankář Brych. Zle mohlo být pro domácí v 15. minutě, kdy míč zatáhl po pravé straně Hašek, jeho centr sice stačil Brych nohou těsně před nabíhajícím Hadaščokem odvrátit, ale strhla se před ním mela, kdy si hosté výbornou kombinací vytvářeli jednu příležitost za druhou. Nejprve Brych výtečně vyrazil Hadaščokovu střelu z 8 metrů po Pirochově přihrávce, míč se dostal na pravou stranu ke Karstenovi, který z 8 metrů trefil jen levou domažlickou tyč. Domácí kontrovali v 18. minutě, kdy Dvořák přenesl míč křížně na levou stranu na nabíhajícího Došlého, který se hnal na brankáře Radu, ale vyloženou šanci zakončil pouze střelou z 10 metrů do těla padajícího gólmana. Domácí zvedli hlavu a převzali na chvíli inciativu, ale mohli inkasovat, když si na rozehrávku z hloubi pole naběhl Hadaščok, kličkou se zbavil Matase, ale jeho střelu z 10 metrů, mířící do levé Brychovy šibenice, domažlický gólman výborně zachytil. Ve 25. minutě stačil Mužíkovu tečovanou střelu brankář Rada odvrátit a vzápětí skončila Dvořákova hlavička z 8 metrů těsně nad jeho brankou. Dvořák měl šanci o dvě minuty později, kdy se k němu dostal Brabcův centr zprava, ale v rozhodujícím okamžiku netrefil dobře volej z 10 metrů a míč skončil v Radově náručí. Pak se opět chopili otěží zápasu hosté. Míč dostal z půlky hřiště do běhu českou uličkou za obranu Karsten, postupoval sám na Brycha, obešel jej kličkou, ale jeho střelu zprava do odkryté branky odvrátil z brankové čáry vracející se Bauer. Ve 31. minutě se do brejku dostal hostující Kott, ale svou akci zakončil střelou ze 14 metrů nad Brychovu branku. Když si poté domácí gólman poradil s centrem Hadaščoka, a na druhé straně po Mlynaříkově centru zleva hlavičkoval Dvořák do Radových rukavic, přišla 43. minuta, kdy se poprvé měnilo skóre. Doumbia z půlky hřiště vysunul nabíhajícího Hadaščoka, domácí obrana zůstala stát a hostující kanonýr nikým neatakován z hranice šestnáctky prostřelil vybíhajícího Brycha – 0:1. Důležitý moment se udál ve 45. minutě, když domácí Vůch našel zprava Rumla, jeho střelu ze 12 metrů hosté srazili k Teršlovi a ten sám u vzdálenější Radovy tyče ze 4 metrů trefil volejem jen horní část břevna prázdné, „zívající“ branky.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji hosté, i když první se ke střele dostal domácí kapitán Mužík, který však ze 20 metrů minul Radovu branku. Poté stačilo domácí zblokovat Haškovu střelu ze 12 metrů, ale v 52. minutě kdy obráncem zblokovaný míč přistrčil Hadaščok na Dancáka, který jej zleva ze 12 metrů poslal ke vzdálenější tyči – 0:2. O dvě minuty později mohlo být pro domácí veseleji, když Mužík překvapivě rychle rozehrál tr. kop na do zcela otevřené obrany nabíhajícího Rumla, ale jeho střelu z 8 metrů Rada reflexivně vyrazil. O chvíli později po Došlého centru zprava hlavičkoval u vzdálenější tyče Matas vedle Radovy branky. Na druhé straně se dostal ke střele zleva Karsten, ale minul vzdálenější tyč domažlické branky. Po hodině hry musel Brych opět předvést své umění, když vyrazil Tetourovu střelu 10 metrů zprava z úhlu. V 63. minutě se odražený míč dostal k Rumlovi, ale jeho volej ze 20 metrů mířil nad břevno Dukly. O chvíli později zblokovali domácí Doumbiův volej z 10 metrů a v 68. minutě musel do bolestivého skluzu pod nohy Hadaščoka domácí gólman Brych, aby zneškodnil jeho šanci. Jiskřičku naděje pro domácí vykřesal v 73. minutě Uzlík, když po Brabcově přihrávce napřáhl ze 23 metrů a míč směřující k levé tyči Rada zaregistroval až v síti – 1:2. Poté domácí zvýšili snahu, ale hosté  v ofenzívě rovněž nepolevili. Nejprve po Dvořákově zpětné přihrávce pálil Mlynařík jen do hráčů soupeře a na druhé straně zleva z 15 metrů přestřelil domácí branku Krunert. Když Došlého tr. kop z 18 metrů skončil na zdi, přišla třetí minuta nastavení, kdy Lauko přehodil vysunutý střed obrany na zcela volného nabíhajícího Preislera a ten z 10 metrů stanovil konečné skóre na 1:3. Domácí tentokrát zdobila bojovnost a obětavost, ale na kvalitu soupeře to nestačilo.

Góly: 73. Uzlík - 43. Hadaščok, 52. Dancák, 90+3 Preisler.

Rozhodčí: Karel Hrubeš - Jaroslav Kubr, Jan Váňa. ŽK: 1:1 (Uzlík - Karsten). Diváků: 1013.
Jiskra Domažlice: Brych - Ruml, Bauer, Matas, Mlynařík - Brabec (78. Kraml), Mužík, Teršl (58. Uzlík), Vůch (58. Kropáček), Došlý - Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.
FK Dukla Praha: Rada - Kozma, Piroch, Souček - Hašek (64. Lauko), Doumbia, Kott (78. Krunert), Tetour, Dancák (85. Preisler) - Hadaščok, Karsten. Trenér: Roman Skuhravý.