11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Po 12. a 10. kole soutěží

Brych vychytal postup v MOL CUPU: J. Domažlice - FK Ústí nad Labem 3:2 (2:2) PK 4:3

Lukáš Brych byl hrdinou zápasu 2. kola MOL CUPU, v němž se na domažlické Střelnici představil 8. celek Národní fotbalové ligy - FK Ústí nad Labem. Hosté byli po celý zápas aktivnější, rozdíl mezi profesionálním a amatérským fotbalem byl na trávníku znát, ale domácí, kterým po náročném zápasu se Slavií Paraha B evidentně chyběly síly nahradili fotbalovost bojovností a hlavně zásluhou výborně chytajícího gólmana Brycha nakonec vybojovali nad jasným favoritem postup.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Klímy se hosté ujali otěží zápasu, byli pohyblivější, techničtější a bezchybně kombinovali. Domácí tím zaskočili a tak se na první branku nečekalo dlouho. Už ve 3. minutě se po závaru před domažlickým gólmanem prosadil hostující Lukáš Matějka, který hrál v minulosti za Jiskru a tělem dopravil zblízka míč za Brychova záda - 0:1. Domácí zareagovali zvýšenou aktivitou, ale první šanci zahodil Došlý, který ve skluzu usměrnil míč po Mužíkově centru a Dvořákově přiklepnutí mimo Plachého branku. Vyrovnání přišlo po čtvrthodině, kdy se technicky prosadil Vůch, zprava odcentroval před hostujícího gólmana a tam ve vzniklém zmatku v leže zblízka doťukl míč do sítě Dvořák - 1:1. Poté hosté opět převzali režii zápasu do svých rukou. Ve 21. minutě vytáhl domácí brankář Brych první ze svých "zázračných" zákroků, když zlikvidoval Proškovu dorážku z 8 metrů. O chvíli později zastavil tutovku hostů ofsajd odpískaný Matějkovi. I domácí se stále snažili atakovat branku soupeře, ale Pekova hlavička skončila ve Slabého rukavicích a Mužíkův centr zprava usměrnil Dvořák kousek nad levou Slabého šibenici. Další tutovku Matějky opět zastavil odpískaný ofsajd a ve 28. minutě opět čaroval Brych, když po narážečce s Richterem reflexivně zneškodnil Valentovu střelu z 8 metrů. Poradil si o chvíli později i s pokusem Jirkovského a na druhé straně se Mužíkovi nepodařilo usměrnit ve skluzu Došlého centr mezi tyče. Ve 33. minutě se hosté dočkali změny skóre, když si domácí obbrana vybrala slabší chvilku a nehlídaný Matějka zblízka usměrnil Proškův centr za Brychova záda - 1:2. Další šanci hostů zahodil Prošek, který prošel po levé straně, ale z újlu z 15 metrů mířil vedle vzdálenější tyče. V samotném závěru poločasu musel i ústecký brankář ukázat své kvality, když vytlačil na roh Matasovu střelu z 20 metrů. Poté zneškodnil i Mužíkova "koníčka" a nakonec se k němu přiklonila i pořádná dávka štěstí, když po Mužíkově tr. kopu vyhráli vzdušný souboj Teršl s Dvořákem a míč zazvonil o levou tyč ústecké branky.

I druhý poločas se nesl ve znamení herní převahy hostů a na domácích byla stále více znát únava. Když se neprosadili Valenta, ani Peterka, kterého opět skvělým zákrokem vychytal Brych, přišla 59. minuta, kdy na druhé straně využil své techniky domácí Vůch, prodral se zleva do šestnáctky soupeře, kde jej nedovoleně zastavil Jirkovský a nařízený pokutový kop sám fauovaný hráč proměnil - 2:2. Poté hosté opět přeřadili na vyšší obrátky, ale na obětavě hrající domácí obranu nemohli vyzrát. Když už se tak stalo, stál jim v cestě výtečný Brych. Ten zneškodnil Proškův pokus ze 12 metrů stejně, jako Jirkovského střelu z 8 metrů, kterou vytlačil na roh. V 80. minutě napřáhl zpoza šestnáctky ústecký Valenta, ale Brych stačil míč směřující pod břevno vytlačit nad branku. V 82. minutě stálo i při něm štěstí, když po závaru před brankou se míč odrazil od stejné tyče, jako v závěru první půle. O čtyři minuty později musel domácí gólman vyběhnout do pole a hlavou odvráti míč před nabíhajícím Basseyem. V 88. minutě stačil pak tvrdou střelu hostujícího Jakubova vytlačit nad břevno své branky. Domácí obrana poté odolala dvěma rohovým kopům a v nastaveném čase zlikvidoval Brych dalším výtečným zákrokem střelu Basseye zleva z 6 metrů.

V nastavení 2x15 minut byli stále aktivnější hosté, zvláště ve druhé části, kdy mnozí domácí již "šlapali vodu," ale obrana Jiskry bránila zuby nehty. Před Brycha létal jeden centr za druhým, ale překvapivě se do šance dostal domácí Kropáček, který prošel po pravé straně a svou akci zakončil střelou z úhlu do boční sítě. Ve 107. minutě se po hlavičce Basseye opět vyznamenal Brych, který přiváděl soupeře k zoufalství. O tři minuty později zázračně zneškodnil volej Miskoviče z 10 metrů a když nakonec výborně zneškodnil i Miskovičovu střelu, mířící přesně k jeho pravé tyči, skončil zápas i s prodloužením nerozhodně.

Brych zářil i při pokutových kopech, když vychytal Matějku a Bílka, zatímco z domácích neproměnil pouze Ruml, který "olízl břevno". Svoji penaltu za Jiskru proměnili: Uzlík, Vůch, Kraml - dokonce "angličákem,"  a Kropáček. Na Střelnici tak mohla vypuknout obrovská postupová radost!

Branky: 15. Dvořák, 59. Vůch PK - 3. a 33. Matějka. Rozhodčí: Tomáš Klíma, ŽK: 5:4. Diváků: 733.

Jiskra Domažlice: Brych - Kadar, Pek, Matas, Mlynařík - Teršl (56. Uzlík) - Brabec (56. Kropáček), Mužík (97. Ruml), Vůch, Došlý (82. Kraml) - Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.

FK Ústí nad Labem: Plachý - Krátký, Brak, Vlček, Jakubov - Jirkovský (91. Strada), Peterka, Valenta (81. Bassey), Prošek (74. Miskovič) - Richter (61. Bílek), Matějka. Trenér: Aleš Křeček.