21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Po 10. a 8. kole soutěží

ČFL: J. Domažlice - AC Sparta Praha B 1:2 (1:1)

Došlého gól proti rezervě Sparty Praha bude určitě aspirovat na nejrychleji vstřelenou branku zápasu v ČFL. Ten, kdo přišel o Chodských slavnostech na Střelnici jen o malou chvilku později, spatřil na ukazateli stav 1:0 pro domácí. Běžela totiž první minuta zápasu, kdy Uzlík přiklepl míč Mužíkovi, který jej posunul mezi obránci do šestnáctky Došlému a ten zleva z 9 metrů nasměroval střelu ke vzdálenější tyči – 1:0. Běžela 38. sekunda… V úvodu zápasu, který patřil domácím ještě po Mužíkově tr. kopu a teči Bauera nedosáhl v pádu na míč těsně před brankářem Kotkem domácí Kropáček. Na druhé straně musel před nabíhajícím Prokopcem vyběhnout z vápna Švihořík a míč odvrátit hlavou. Poté domácí neuspěli po Mužíkově rohovém kopu a hlavičce Bauera a na druhé straně zamířil hostující Dudl jen kousek vedle pravé Švihoříkovy šibenice. V 19. minutě stačil po závaru před svou brankou míč zachytit hostující gólman Kotek. Pak se pomalu hra vyrovnala, aby se následně aktivita přestěhovala na kopačky hostů. Nejprve musel Švihořík zachraňovat před nabíhajícím Julišem, pak nebezpečný útok Prokopce stačil zastavit Matas a střelu Váchy k tyči zneškodnil domácí gólman. Domácí se prezentovali jen Mužíkovým pokusem, který Kotek zachytil. Ve 34. přestáli domácí závar před svou brankou a střela Marečka skončila na těle jednoho z domácích. Ve 36. minutě se po dlouhém nákopu obránce Sváty dostal k míči hostující Prokopec, kterého Matas neubránil a dloubáčkem z hranice šestnáctky přes vybíhajícího Švihoříka poslal míč do opuštěné branky – 1:1. Hosté pokračovali v aktivitě, ale Julišův centr zachytil Švihořík a Horák trefil spoluhráče, který usměrnil míč vedle domažlické branky. Teprve samotný závěr poločasu ovládli hru domácí, ale Došlého volej skončil rohovým kopem, volej kapitána Mužíka z šestnáctky o kousek minul pravou Kotkovu tyč a poslední Mužíkův centr odvrátili hosté na roh.

I úvod druhé půle byl herně vyrovnaný, ale k úspěchu nevedla nepřesná střela pražského Piška, ani Kadarův centr na druhé straně. Nebezpečnou střelu Prokopce zleva ze 14 metrů v 55. minutě výborně vyrazil Švihořík a Julišův centr skončil rohovým kopem. Herní převaha hostů postupně narůstala a odměnou jim byla vedoucí branka v 64. minutě. Po autovém vhazování získal míč hostující Šimáček, nikým neatakován si jej navedl na střed hřiště a krásnou střelou z 23 metrů do pravé Švihoříkovy šibenice poslal hosty do vedení 1:2. O minutu později mohlo být pro domácí ještě hůře, protože Prokopec prostrčil míč na nabíhajícího Juliše, ten udělal kličku Bauerovi a z penaltové značky ve vyložené šanci přestřelil domácí branku. Domácí odpověděli jen nepřesným Mužíkovým volejem ze 14 metrů. Hosté stále dotírali na domácí svatyni, ale Prokopcovu střelu srazili domácí na roh a Váchův tr. kop, směřující pod břevno Švihořík vytáhl nad branku. Až v závěru zápasu se probudili domácí, ale na Mlynaříkův centr zleva nedosáhl u vzdálenější tyče Došlý. Po Černého rohu zleva hlavičkoval Dvořák, ale Kotek jeho střelu výborně vytáhl nad břevno. Volej Matase z 8 metrů mířil přímo do náruče hostujícího brankáře a po centru Černého zleva hlavičkoval ze tří metrů Matas pod břevno, ale Kotek míč reflexivně vytlačil na břevno a hosté jej odvrátili a tím skončilo čtyřminutové nastavení zápasu.

Branky: 1. Došlý - 36. Prokopec, 64. Šimáček.
Rozhodčí: Drahoslav Drábek - Jiří Dujsík, Martin Braun. Delegát FAČR: Miroslav Skála. ŽK: 1:0 (56. Matas). Diváků: 1805.
Jiskra Domažlice: Švihořík - Kadar, Matas, Bauer, Mlynařík - Brabec (74. Kraml), Uzlík (71. Teršl), Mužík, Došlý - Dvořák, Kropáček (68. Černý). Trenér: Pavel Vaigl.
AC Sparta Praha B: Kotek - Gabriel (89. Burda), Piško, Sváta, Dudl - Prokopec, Mareček (61. Patrák), Vácha, Šimáček, Horák - Juliš (92. Dao). Trenér: Václav Kotal.