18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Po 12. a 10. kole soutěží

ČFL: J. Domažlice - FC Slavia Karlovy Vary 4:0 (1:0)

Ve 28. kole České fotbalové ligy se na domažlické Střelnici představil celkově 15, celek tabulky, který nasbíral 28 bodů, tedy o rovných 20 méně než hostitelská Jiskra, která okupovala místo 5. Ačkoli by se mohlo zdát, že poměrně výrazný výsledek byl výrazem jednoznačné převahy domácích, na hřišti to až tak jednoznačné nebylo. Domácí sice měli téměř celý zápas aktivitu na svých kopačkách, jejich útoky však, hlavně v prvním poločasu, postrádaly vtip a moment překvapení, takže prvním vážnějším ohrožením Chárovy branky byla až gólová střela ve 42. minutě. Zato hosté se dostali do dvou velmi slibných šancí, které však nevyužili. Domácí si udrželi mírnou herní převahu i ve druhé půli, kdy navíc ještě třikrát našli recept na karlovarskou obranu, zatímco hosté byli v útoku zcela bezzubí, a zaslouženě vyhráli.

Již ve 3. minutě po Vaisově rohovém kopu mířil volejem z 8 metrů domácí Černý vedle pravé Chárovy tyče a hosté odpověděli Tůmovou střelou, která mířila o kus výše, než bylo třeba. V 6. minutě se do tutovky po přihrávce Maňáka dostal rozběhnutý hostující Frána, ale Brych včasným vyběhnutím a pádem jeho střelu z 11 metrů zblokoval, míč však pokračoval směrem k jeho brance a jen skluz důrazného Rychnovského zabránil Fránovi, aby jej z těžkého úhlu zasunul do odkryté branky. Pak se svými akcemi neuspěli na jedné straně domácí Brabec, který volejem netrefil branku a na druhé straně se stejně vedlo karlovarskému Maňákovi. V 16. minutě se ke střele zleva z 16 metrů dostal domácí kapitán Mužík, Došlý ještě míč z 8 metrů usměrnil, ale Chára střelu reflexivně vyrazil na roh. Domácí se snažili o vysoké centry před branku soupeře, ale tam kralovali vysocí obránci soupeře, hlavně stoper Tůma, který většinu centrů hlavou odvrátil. Domácí měli namále ve 28. minutě, kdy se Brychem vyboxovaný centr hostů dostal ke Geňovi, ale ten ze 7 metrů zamířil přes hlavu kousek nad domažlickou branku. Poté se svými pokusy neuspěli domácí Došlý, Mužík, ani Vais z tr. kopu. Když Brabcovu střelu ze 13 metrů zneškodnil Chára a na druhé straně neuspěli hosté se dvěma centry před Brycha, přišla 42. minuta, kdy si po autovém vhazování vpravo udělal krátké sólo do soupeřovy šestnáctky Kadar, obešel Pěkného, přihrávkou od brankové čáry našel tísněného Černého, kterému stačilo jen nastavit nohu a ze 2 metrů nasměrovat míč do sítě – 1:0.

Domácí vědomi si pouze hubeného poločasového výsledku hráli aktivně i ve druhém dějství. Ve 49. minutě nejprve výtečně vyrazil Chára bombu domácího Černého z 11 metrů i následný centr zprava ale vzápětí již musel rezignovat, když Černého přihrávku zprava před branku šikovně tečoval v běhu Čihák a míč se odrazil od vzdálenější tyče do branky – 2:0. Uběhly pouhé tři minuty a domácí se radovali potřetí, když dlouhý Vaisův centr zleva propadl k Černému a ten jej volejem ze 7 metrů nasměroval do sítě – 3:0. Hosté sice nesložili zbraně, ale jejich snahy o ofenzívu byly pro domácí obranu většinou snadno řešitelné. V 67. minutě zachránila hosty tyč, kterou trefil zleva Skopový a o minutu později se vyznamenal Chára, když vyrazil tvrdou střelu Černého. Když pak neproměnil dobrou šanci domácí Skopový a tentýž hráč hlavičkoval ze 7 metrů vedle branky soupeře, přišla 85. minuta, kdy domácí Mužík zatáhl míč z poloviny hřiště na hranici šestnáctky, tam jej přistrčil na nabíhajícího Černého, který ze 7 metrů nedal Chárovi šanci a zapsal si hattrick – 4:0.

Branky: 42., 52., 85. Černý, 49. Čihák.

Rozhodčí: Ondřej Černý - Jan Švorc, Václav Kubec. Delegát FA: Milan Macháček. ŽK: 3:2 (Kadar, Brabec, Skopový - Kalina, Olšan). Diváků: 321.

Jiskra Domažlice: Brych - Kadar, Čihák, Matas (62. Teršl), Rychnovský - Brabec (74. Mlynařík), Mužík, Vais, Došlý (62. Skopový) - Černý, Dvořák (59. Arzberger). Trenér: Pavel Vaigl.

SK Slavia Karlovy Vary: Chára - Mestl, Tůma, Pěkný, Skala - Frána (28. Holík), Vokáč, Dubnička (46. Shorný), Maňák (68. Olšan), Kalina - Geňo. Trenér: Robert Žák.