14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Tatran Prachatice-Jiskra Domažlice 2:1 (1:1).

Ve třetím kole divize zajížděla Jiskra na půdu Tatranu Prachatice, který dosud nebodoval. ČMFS vyhověl jeho žádosti o odklad utkání přesto, že nebyla podána v řádném termínu a Domažlicím byla tato skutečnost oznámena až ve středu 15.8. v odpoledních hodinách a dokonce nebyla ani projednána na oficiálním zasedání STK, protože o tom není zveřejněn zápis.

Úvod zápasu patřil domácím a již ve 2. minutě musel brankář Jiskry Mleziva pádem pod nohy zachraňovat před nabíhajícím Frnochem. O chvíli později střelu téhož domácího reprezentanta srazili hostující zadáci. V 7. minutě aktivní Frnoch střelou zleva vyzkoušel Mlezivovu pozornost. Na druhé straně si se Šámalovým tr. kopem poradil domácí gólman Rusina. O tři minuty později po Šámalově rohovém kopu hlavičkoval z 8 metrů vedle Tesař. Hosté se postupně ujali iniciativy, ale Machovu hlavičku po Černého centru zprava domácí odvrátili k Šotovi, jehož volej ze 20 metrů domácí zblokovali na roh. Po čtvrthodině zůstal bez povšimnutí jasný faul na Šota čtyři metry před šestnáctkou. Vzápětí na druhé straně Mleziva vyrazil Nitrianského tr. kop na roh. V 17. minutě zůstal další faul na Šota nepotrestán, stejně jako nastřelená ruka domácího obránce Slípky v šestnáctce. Poté Černého centr srazili hosté na roh a Šámalův tr. kop odvrátili domácí obránci. Ve 23. minutě narazil Šot Bublíkovi, ten se uvolnil, ale v dobré pozici vyslal na domácí branku jen slabou střelu, se kterou si Rusina poradil. Na druhé straně si s nedůraznou střelou domácího Slípky poradil Mleziva. Ve 28. minutě odvrátil na roh Toncarův centr zleva Vacek, ale o tři minuty později se již měnilo skóre. Nitrianský nacentroval zleva, nejvýše si vyskočil Kováčik a hlavou z 8 metrů otevřel skóre – 1:0. Domácí po gólu ožili a opět tahali za delší konec a Mleziva musel zasahovat po Nitrianského tr. kopu z velké vzdálenosti a poté i po střele Toncara zleva. Když domácí odvrátili Machův centr a na druhé straně zamířil volejem Kováčik vedle pravé Mlezivovy tyče, přišla 42. minuta, kdy se za šestnáctkou uvolnil Tesař, jeho bombu vyrazil Rusina před sebe a dobíhající Šot míč doklepl za jeho záda – 1:1. Těsně před obrátkou po Strejcově autovém vhazování se míč odrazil k Šámalovi, ale ten volejem zamířil velmi nepřesně. Na druhé straně se po Toncarově centru dostal ke střele Frnoch, ale z šestnáctky mířil vedle levé Mlezivovy tyče.

Ve druhém poločasu byli první půlhodinu jasně lepší domácí, ale po druhé brance vrhli hosté vše do útoku a jen rozhodčí Henych zachránil domácím výhru. Domácí hned v úvodu poslali do šestnáctky Jiskry několik nebezpečných centrů, ale hosté je odvrátili. V 50. minutě musel před nabíhajícím Češkou odvracet hlavou před šestnáctkou Mleziva. Po rohovém kopu pak hlavou přestřelil z 10 metrů domácí Bízek a vzápětí hosté srazili na roh centr téhož hráče. Domácí se snažili ostrými centry do malého vápna ohrozit branku Jiskry, ale hostující zadáci včetně brankáře vždy nebezpečí zažehnali. Mleziva si poradil i Kováčikovým pokusem po samostatné akci. Hosté zahrozili až po hodině hry, kdy Paul poslal dopředu Šota, ten dal zpět Bublíkovi, který našel na hranici šestnáctky Šámala, ale jeho volej domácí zblokovali stejně, jako na druhé straně hosté střelu Šicnera. V 70. minutě prošel po levé straně domácí Toncar, od brankové čáry našel volného Bednára, který z 8 metrů poslal domácí do vedení – 2:1. Poté měli domácí ještě dvě slibné šance, ale Kováčikovu a Češkovu střelu z úhlu vždy Mleziva dobrým zásahem vyrazil. V 78. minutě musel před nabíhajícím Mifkem zasahovat domácí brankář stejně, jako Mleziva na druhé straně při šanci Matouška na druhé straně. S blížícím se koncem zápasu dostala Jiskra domácí pod tlak. V 84. minutě ukázal rozhodčí Henych, kdo je pánem na hřišti. Po závaru před domácí brankou se k míči dostal Bublík, 8 metrů před brankou šel sám proti Rusinovi, byl ve vyložené šanci přidržen za dres, takže se k míči nedostal a rozhodčí nechal bezostyšně pokračovat ve hře!!!  Poté musel Mleziva až na polovinu hřiště, aby odkopl míč před nabíhajícím soupeřem. Když po Strejcově centru hlavičkoval Mifek a jeho slabou střelu domácí brankář zachytil, přišla poslední šance hostů. Vysokou přihrávku prodloužil Schötterl hlavou na nabíhajícího Vacka, ten šel zleva sám na brankáře, ale akci zbrkle zakončil střelou z 11 metrů, která těsně minula pravou prachatickou tyč.

Jiskra Domažlice: Mleziva - Strejc, Vacek, Paul, Mifek - Černý, Šámal, Tesař, Mach (66. Schötterl), Bublík - Šot (76. Janeček). Trenér: Miroslav Moravec.

Tatran Prachatice: Rusina - Bízek, Babka, Koršala, Nitrianský - Slípka (56. Matoušek), Češka, Frnoch, Toncar - Šicner (66. Bednár), Kováčik (86. Ryšánek).