18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Po 12. a 10. kole soutěží

ČFL: J. Domažlice - SK Benešov 4:1 (0:1)

Ve 26. kole Česko fotbalové ligy se na domažlickém trávníku představil aktuálně 11. celek tabulky – SK Benešov, který dosud nasbíral 32 body, tedy o devět méně než pátá Jiskra. I přesto, že má domažlický tým několik marodů, očekávalo se od něj domácí vítězství a tři body. Za drobného deště, který padal v průběhu celého zápasu se očekávaný výsledek dostavil, ale zápas byl v první půli téměř vyrovnaný a půle druhá může být charakterizována tak, že hosté hráli a domácí stříleli góly.

Po opatrném začátku který patřil domácím, se do první střelecké příležitosti dostal po zpětné přihrávce od Mlynaříka domažlický Rychnovský, ale volejem z 9 metrů Tetourovu branku přestřelil. Hosté zahrozili několika rychlými protiútoky, ale domácí defenzívu nepřelstili. Nejblíže k úspěchu měli ve 12. minutě, kdy po Filipově přihrávce ideálně nezpracoval míč nabíhající Hampl a Brych jej pár metrů před svou brankou zachytil. Na straně domácích se pak neujaly centry Arzbergera a Brabce a rohový kop Došlého vyhlavičkoval u bližší tyče jeden z hostů. Hosté zahrozili z tr. kopu Engelmanna, který Brych vyboxoval a Hamplovou střelou zpoza šestnáctky, která o metr minula pravou domácí šibenici. Hosté po úvodní dvacetiminutovce hru vyrovnali, ale domácí Brabec ve 21. minutě volejem z 18 metrů trefil soupeře, odražený míč pak poslal rovněž volejem ze 17 metrů nad benešovskou branku Hrubý. Když postupně netrefili branku soupeře domácí Mužík, Hrubý a Došlý a stejně se dařilo i hostujícímu Engelmannovi, přišla 29. minuta, kdy domažlický Hrubý místo včasné rozehrávky vedl míč středem hřiště tak dlouho až jej po naivní kličce o něj obral Slanina, dal jej Marco Lauricellovi, ten mu jej vrátil a Slanina tváří v tvář Brychovi střelou z 12 metrů k tyči otevřel skóre – 0:1. Domácí pak ještě několikrát zahrozili, ale před nabíhajícím Došlým odvrátil hlavou míč pozorný brankář Tetour, Brabcova střela mířila vedle pravé benešovské tyče, Vais mířil po Rychnovského přihrávce vysoko a v poslední minutě první půle po Mužíkově přihrávce zahodil dobrou šanci střelou z 12 metrů nad břevno Arzberger.

Druhé dějství začalo pro domácí výborně, protože hned v úvodní minutě se po centru zleva míč odrazil k Došlému, který ač těsně střežen Pedrem, se dokázal prosadit a střelou zleva z malého vápna propálil Tetoura – 1:1. O dvě minuty později po Mužíkově centru zleva hlavičkoval z 9 metrů Černý nad benešovskou branku. V 53. minutě by si hostující Brokeš zasloužil cenu fair-play, když rozhodčí odpískal kop od Tetourovy branky, a on se sportovně přiznal k tomu že Vaisův centr poslal do zámezí on. Z následně nařízeného Vaisova rohového kopu hlavou z 10 metrů otočil skóre Matas – 2:1. Poté se domácí zatáhli na svou polovinu, hru dirigovali hosté, ale na dobře hrající domácí defenzívu nenašli recept. Valkou šanci promarnil v 59. minutě Marco Lauricella, který zprava z 8 metrů nepropálil výborného Brycha a následná střela Engelmanna skončila na těle jednoho z domácích. Hosté v poli kralovali, ale domácí dělali výsledek. V 63. minutě po Vaisově přiťuknutí zatáhl míč před soupeřovu šestnáctku domácí Došlý, tam jej posunul na nabíhajícího Černého a ten z 9 metrů zleva prostřelil vybíhajícího Tetoura – 3:1. Hosté se stále snažili o zvrácení výsledku, ale neprosadil se Hampl, Filip, ani Turek. Naopak domácí mohli zvýšit, když v 76. minutě kdy se po nepříjemném závaru před svou brankou dostali domácí do protiútoku, Kadarův centr zprava hlavou nasměroval jeden z hostů k Vaisovi, jehož pohotový volej z šestnáctky výborně vyrazil Tetour na roh. Z následného závaru před benešovskou brankou domácí nic nevytěžili stejně, jako ze dvou následných Došlého akcí. V 85. minutě se mohl po Došlého přihrávce podruhé zapsat mezi střelce domácí Černý, ale z 10 metrů soupeřovu branku přestřelil. Když všechny snahy Benešova o zvrat byly marné, přišla 88. minuta, v níž Došlý přetlačil Pedra, obešel dalšího obránce, přiťukl míč Černému, ten jej posunul na volného Vaise, jehož střela z 10 metrů k pravé tyči stanovila konečný výsledek na 4:1. Těsně před závěrečným hvizdem vyvezl odražený míč na benešovskou polovinu Došlý, tam jej přenechal Černému, který se dostal před šestnáctku, ale jeho střelu k levé tyči výtečně vytlačil Tetour.

Branky: 46. Došlý, 54. Matas, 63. Černý, 88. Vais - 29. Slanina.

Rozhodčí: Jan Cihlář - Václav Kubec, Zbyněk Cupl. Delegát: Václav Havránek. ŽK: 3:0 (Brabec, Kadar, Došlý). Diváků: 250.

Jiskra Domažlice: Brych - Kadar, Matas (89. Bauer), Hrubý, Mlynařík - Brabec (86. Vlček), Mužík (76. Teršl), Vais, Rychnovský (46. Černý) - Arzberger (72. Dvořák), Došlý. Trenér: Pavel Vaigl.

SK Benešov: Tetour - Filip, Pedro, Brokeš (81. Novák), Vosáhlo - Hampl (75. Vrňák), Švantner, Engelmann, Lauricella Antonio (71. Srb), Slanina - Lauricella Marco (64. Turek). Trenér: Zdeněk Machač.