18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Po 12. a 10. kole soutěží

ČFL: J. Domažlice - FK Loko Vltavín 2:1 (1:0)

23. kolo České fotbalové ligy přivedlo na trávník domažlické Střelnice druhé mužstvo tabulky, kterým pyl pražský FK Loko Vltavín. Zatímco domácím po několika bodových ztrátách patřila 5. příčka tabulky, hosté na suverénního lídra - SK Zápy, ztráceli pouhých 6 bodů a byli nadějně ve hře o postup do Fortuna národní ligy.

Domácí trenér postrádal dlouhodobě zraněného útočníka Františka Dvořáka a tak se na hrotu objevil Tomáš Arzberger. Úvod zápasu patřil hostům, kteří byli aktivnější, ale postupně iniciativu převzali domácí, kteří vstřelili vedoucí branku a po zbytek první půle měli mírně navrch. Úvod druhého poločasu byl ve znamení vyrovnané hry a teprve po druhé domácí brance se hosté probudili a zbytek zápasu drželi taktovku oni. To jim přineslo kontaktní gól, ale domácí využili všech taktických možností a jednogólovou výhru uhájili.

V úvodu zakončil akci hostů volejem z šestnáctky Šípek, ale domácí branku přestřelil. Po čtvrthodině hry zazlobili výrazně domácí, když si Došlý narazil s Mužíkem, ale sám proti brankáři Koblencovi s míčem na dlouhé noze na malém vápně neuspěl. Domácí převzali iniciativu, ale střela Arzbergera ze 14 metrů k brankáři hostů neprošla a závar před svou brankou v 18. minutě vyřešili Pražané odkopem. O chvíli později mohlo uhodit na druhé straně, když Šípek našel centrem zleva u vzdálenější tyče Veselého, který se ocitl sám před Brychem, ale míč ideálně nezpracoval a domácí brankář se jej zmocnil. Ve 20. minutě napřáhl zpoza šestnáctky hostující Mysliveček, ale Brych stačil míč vyrazit a domácí zadáci jej odklidili. Když pak domácí gólman v pohodě zlikvidoval Šípkův tr. kop, zahrozili domácí. Míč putoval po ose Došlý – Mužík, který jej dal pod sebe na Vaise, ale ten volejem ze 7 metrů v tísni branku soupeře přestřelil. Hrálo se nahoru – dolů, ale domácí byli o něco aktivnější. Přesně po půlhodině hry se domácí ubránili rohovému kopu, rychlou rozehrávku zakončil Mužík přesným dloubákem na rozběhnutého Arzbergera, který šel sám proti Koblencovi a přesnou střelou z hranice šestnáctky k jeho pravé tyči otevřel skóre – 1:0. O pět minut později mohlo být pro domácí ještě veseleji, když Brabec zatáhl míč po pravé straně jeho přízemní centr netrefil Vais, míč se dostal k osamocenému Arzbergerovi, ale ten vyloženou tutovku zazdil školáckým překopnutím branky z 9 metrů. Na druhé straně se k zakončení dostal po Šípkově centru hostující Hovorka, ale volejem z šestnáctky minul levou Brychovu tyč. Pak domácí kapitán Mužík poslal dopředu rozběhnutého Vaise, ten se dostal do šestnáctky a zleva z 12 metrů trefil v dobré pozici pouze boční síť Koblencovy branky. V samotném závěru poločasu se hosté ubránili při závaru před svou brankou a následný Mužíkův volej z 25 metrů mířil vysoko.

Úvod druhé půle přinesl vyrovnanou hru. Domácí nevyužili dvou centrů před branku Vltavína a hosté nezužitkovali dvě dlouhá autová vhazování. V 51. minutě si Brych poradil s rohovým kopem hostujícího Šípka a na druhé straně skončil Brabcův centr zleva na horní síti pražské branky. O čtyři minuty později se ke střele z 23 metrů dostal domácí Matas, ale tečovaný míč zneškodnil Koblenc. V 56. minutě se po akci Došlého s Arzbergerem dostal k míči Vais, pronikl do šestnáctky, ale ve vyložené šanci poslal míč z 11 metrů nad branku hostů. Ti kontrovali v 59. minutě, ale i Šípek mířil volejem z 20 metrů vysoko. Domácí se podruhé radovali po pěkné kombinační akci v 61. minutě, kdy se míč od Matase přes Arzbergera dostal k běžícímu Došlému, ten si s ním zatančil mezi hostujícími obránci a střelou zprava z malého vápna prostřelil Koblence – 2:0. Od této chvíle hosté zařadili vyšší stupeň a převzali otěže zápasu. Nejprve musel Brych výborně vyrazit střelu Hovorky zprava z 12 metrů a domácí čelili dalším pokusům hostů o zteč. Ta se jim podařila v 65. minutě, kdy se domácí nemohli vymanit ze sevření, odkop Matase zblokoval hostující Šípek, míč se dostal k Hovorkovi, ten obešel Hrubého a nekompromisní střelou přes padající Teršla a Brycha zprava z malého vápna pod víko snížil na 2:1. V 67. minutě měli domácí blízko k uklidňujícímu gólu. Po Brabcově akci na levé straně centroval zleva Vais na nabíhajícího Došlého, ale míč stačil skluzem zastavit v poslední chvíli hostující Valíček a ten pak skončil v Koblencových rukavicích. Poté si s volejem vltavínského kapitána Uvíry poradil Brych stejně, jako s hlavičkou Veselého o chvilku později. Hosté svoji převahu přetavili ve dva rohové kopy a dva centry před Brycha, ale vše bez úspěchu. Po Abenově hlavičce se dostal k zakončení zblízka Veselý, ale bráněný Teršlem netrefil dobře míč a z 6 metrů jej poslal jen do Brychovy náruče. Domácí i pomocí střídání kouskovali hru a otupili tak údernost hostující ofenzívy. Nakonec to byli oni, kdo mohl skórovat, ale po Mužíkově tr. kopu mířil u vzdálenější tyče z 10 metrů volejem Teršl jen do boční sítě a v 90. minutě zahodili domácí další tutovku, když Buršík vybojoval míč, poslal jej dopředu a Skopový z 11 metrů netrefil branku hostů.

Branky: 30. Arzberger, 61. Došlý - 65. Hovorka.

Rozhodčí: Ladislav Benedikt - Michal Urban, Jakub Matyš. Delegát: Jiří Urban. ŽK: 1:0 (19. Vais). Diváků: 251.

Jiskra Domažlice: Brych -Kadar, Teršl, Hrubý, Rychnovský - Brabec (75. Skopový), Vais (87. Buršík), Matas, Mužík, Došlý (89. Mlynařík) - Arzberger (68. Černý). Trenér: Pavel Vaigl.

FK Loko Vltavín: Koblenc - Hovorka, Uvíra, Rada, Podzimek - Šípek, Abena, Mysliveček (80. Špaček), Valíček, Zoubek - Veselý. Trenér: Martin Frýdek.