23 24 25 26 27 28 29
30

6. a 4. kolo soutěží

ČFL: J. Domažlice - Olympia Radotín 0:1 (0:1)

Jiskra podruhé na vlastním trávníku své příznivce svým výkonem nepotěšila. Stejně jako se Živanicemi i s Radotínem chyběla mužstvu sehranost, mezihra, nápad, pohyb a nasazení. V tom všem je Olympia Radotín přehrávala. Hosté byli fotbalovější a téměř celý zápas měli aktivitu na svých kopačkách. Jiskra si za celou dobu nevypracovala žádnou větší šanci a ani za nepříznivého stavu ve druhém poločasu neměli na to, aby soupeře přehrávali a vytvořili si nějakou šanci na vyrovnání. Naopak - aktivní soupeř je chvílemi "mačkal" před Brychovou brankou a jen díky jeho výborným zásahům nepadli domácí výraznějším rozdílem. K frustraci domácích přispěl svojí měrou i rozhodčí Váňa, jehož řízení zápasu muselo i nezaujatému divákovi připadat až komické, neboť hosté při každém souboji padali a váleli se po trávníku, ale většinou jen do přerušení hry. Poté jakoby pokropeni živou vodou běhali po hřišti bez problémů dál a rozhodčí jim vše ochotně baštil. Nepřesnost řízení zápasu byla důvodem udělení nezvyklého počtu 13 žlutých karet a vyhroceného závěru zápasu, kdy se více diskutovalo než hrálo, což byla voda na mlýn hostů. Nastavení pouhých 2 minut bylo po průběhu druhé půle rovněž těžko pochopitelné.

Hosté byli od začátku zápasu aktivnější a častěji dotírali na Brychovu branku. Přesto jako první dostali míč do sítě domácí, ale Došlý hlavičkoval v ofsajdovém postavení. Kuriozitou první půle bylo vynucené ošetření poraněného lýtkového svalu asistentky rozhodčího Dagmar Žákové. Po šestiminutové pauze zápas pokračoval. Velkou šanci hostů zastavil odpískaný ofsajd ve 33. minutě a o dvě minuty později mohlo být ještě hůře, protože přes překonaného Brycha hlavičkoval z 8 metrů hostující Volek, ale Čihák na brankové čáře míč hlavou odvrátil. Domácím ani toto varování nestačilo a tak přišel o minutu později trest. Domácí se nemohli vymanit z obležení, jeden z odražených míčů našel Macoua a ten volejem ze 14 metrů rozvlnil za Brychem síť - 0:1. Další pohromě zabránil výborným zákrokem domácí gólman, který vyrazil nebezpečnou Kouteckého střelu z hranice šestnáctky.

I ve druhém poločasu měli hosté navrch, byli fotbalovější, rychlejší a sehranější, takže na dlouhé minuty přimáčkli domácí na jejich polovinu a rychlými průniky se snažili o zvýšení vedení. Několikrát se musel vyznamenat brankář Brych, aby se jim to nepodařilo. Domácí se před branku Radotína dostávali sporadicky, protože jejich kombinace v ofenzívě vázla a když se pokusili o sólové akce, dobře bránící hosté je o míč připravili nebo zakončení skončilo mimo branku. Když hosté nevyužili chyby domácí obrany a osamoceně postupující Akpan těsně minul Brychovu branku přišla série faulů, žlutých karet, střídání a diskusí na trávníku, takže fotbal plakal, hosté se smáli a zaslouženě si odvezli všechny body.

Branka: 35. Macou.

Rozhodčí: Josef Váňa - Lukáš Machýček, Dagmar Žáková. ŽK: 8:5. Diváků: 597.
Jiskra Domažlice: Brych - Kadar (77. Rychnovský), Teršl (52. Vais), Čihák (46. Bauer), Mlynařík - Hrubý, Mužík, Matas, Brabec (56. Skopový) - Došlý, Černý (71. Arzberger). Trenér: Pavel Vaigl.
Olympia Radotín: Čáp - Pelyak, Jiránek, Broukal, Zahranychnyy - Koutecký (68. P. Ježdík), Milec, Trýzna (90. Písačka), Macou (86. Císařovský), Volek (78. J. Ježdík) - Akpan (82. Brabenec). Trenér: David Jarolím.