16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Holýšov v Tachově nebodoval.

Holýšov přijel na ta­chovský stadion pro bod a to­mu se snažil také přizpůsobit hru. Domácí fotbalisté nechtě­li ale 800 diváků zklamat a br­zy začali nacházet v obraně hostí skulinky. Vytvořili si tlak, kterému Holýšov odolá­val zhruba do poloviny první části hry.
Ve dvacáté minutě si vytvo­řil obrovskou šanci Machač, když se ocitl sám před branká­řem. Předkopl si ale míč a Jan­ča střelu vytáhl. Další velkou šanci měl po nezištné Bočkově přihrávce o pár minut později Chada, ale holýšovský gólman byl opět ve střehu. Janča kapituloval až po hlavičce Jana Viterny, který si zhruba dvacet minut před koncem prvního poločasu na­běhl na centr Malého. Holýšov si přes převahu domácích dokázal vypracovat několik příležitostí. Z jedné z nich se hostům podařilo skó­rovat, ale gól rozhodčí pro faul neuznal. „Podle našeho názo­ru tam faul nebyl a gól byl re­gulérní. Ale musíme uznat, že Tachov byl lepší a vyhrál za­slouženě," shodli se po utkání příznivci Holýšova.
Velmi dobře pro domácí fotbalisty začal druhý poločas. Individuální akci, která potě­šila oči snad každého fotbalo­vého příznivce, zakončil Lukáš Čížek brankou, kterou Tachov zvýšil ve 48. minutě na 2:0. Holýšovští, kteří přijeli bez kanonýra Tlustého, zřejmě pochopili, že pokud chtějí uspět, musejí otevřít hru. To­mu také po druhém gólu podřídili taktiku a dostávali se častěji než v prvním poločase na půlku soupeře. Přesto si domácí dokázali rychlými brejky vytvořit několik vel­kých příležitostí. Dvakrát ne­proměnil velkou šanci Šácha, na druhé straně se deset minut před koncem vyznamenal do­mácí brankář Valenta. Gólem zavánělo také Šá­chovo uvolnění Ladislava Číž­ka, ale střelec branku hostí minul. Pět minut před koncem využil příležitost střídající Habart a vsítil čtvrtý gól zápa­su. Protože jeden z tachov­ských hráčů byl v ofsajdu, ne­byla branka uznána, a tak je konečný výsledek střetnutí FK Tachov - Stafin Holýšov  2:0. Holýšov tak na podzim po­prvé prohrál a v neděli má na programu další těžký zápas proti Rokycanům.            (jk)