15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: J. Domažlice - FK Král. Dvůr 2:0 (2:0)

Osmé kolo České fotbalové ligy přivedlo na trávník domažlické Střelnice devátý celek tabulky, kterým byl s 13 body FK Králův Dvůr. Domácím, kteří nasbírali o dva body více patřila aktuálně pátá příčka tabulky, a tak se po nevydařených posledních třech zápasech Jiskry očekával tuhý boj o důležité body. V zápasu, ve kterém se v prvním dějství mužstva o aktivitu střídala se však střelecky prosadili dvakrát pouze domácí, kteří si už ve druhém poločasu nenechali tři body vzít a zápas dovedli do vítězného konce. Hosté trochu zklamali v ofenzívě, když se za celý zápas dostali jen výjimečně k nebezpečnému zakončení a při něm pak domácí branku minuli.

O úvod zápasu se postarali domácí, kteří začali aktivněji, ale k prvnímu zakončené se dostal hostující Kraus, který však hlavou z 12 metrů Brychovu branku minul. V 8. minutě přišla první šance domácích, když Dvořák přiťukl míč nabíhajícímu Teršlovi, ale jeho střelu z malého vápna hosté srazili na roh. Po něm pak zamířil volejem z 19 metrů nad Krčkovu branku Hrubý a neúspěšný byl i Došlého centr zleva o chvíli později. Pak se chopili iniciativy hosté, ale domácí ubránili centr Krause i dva rohové kopy Balšánka. Po čtvrthodině hry se po Zelenkově centru dostal k hlavičce Hell, ale z 10 metrů mířil nad domažlickou branku. Domácí kontrovali v 21. minutě, kdy Dvořák našel nabíhajícího Došlého, ten střelou z 15 metrů našel jen tělo jednoho ze soupeřů a odražený míč poslal Kadar volejem z 18 metrů nad branku hostů. Domácí se opět ujali režie zápasu, ale při závaru před Krčkovou brankou neuspěli a hosté se odkopem ubránili, centr Hrubého zprava pak zblokovali na rohový kop a ve 27. minutě skončila Rychnovského střela rovněž na těle soupeře, aby následně zpětnou Černého přihrávku špatným zpracováním poslal Došlý vedle soupeřovy branky. Neuspěl potom Hrubého centr zprava a když jej o chvilku později opakoval domácí Rychnovský, zneškodnil Dvořákovu hlavičku z 9 metrů Krček. Pak už vypukla radost domácích. Ve 34. minutě stačili hosté odvrátit Došlého tr. kop, k míči se dostal Rychnovský, který nevídanou dělovkou z 25 metrů zatřásl břevnem královodvorské branky, odražený míč přistrčil nohou Hájovský na Vaise, ten si kličkou připravil palebnou pozici a zprava z 11 metrů střelou ke vzdálenější tyči poslal domácí do vedení 1:0. Hosty branka neotřásla a ve 37. minutě po Balšánkově tr. kopu hlavičkoval z 8 metrů vedle pravé Brychovy tyče Novák a vzápětí srazil Balšánkův centr zleva Hrubý na roh. Ve 40. minutě našlápl domažlický Hrubý k dlouhému úniku po pravé straně, ale na jeho centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl. Domácí opět převzali iniciativu, ale Teršlův volej z 25 metrů mířil vysoko a Vaisův centr zprava stačil těsně před nabíhajícím Došlým hlavou přizvednout jeden z hostů. Aktivita domácích došla naplnění ve 44. minutě, kdy stačili hosté Kadarův centr zleva hlavou odvrátit jen k Došlému, který volejem z 20 metrů, jež stačil Krček pouze tečovat, podruhé rozvlnil za hostujícím gólmanem síť – 2:0.

Ve druhém poločasu fotbalových akcí ubylo, hra se odehrávala více ve středu pole, a po domácí aktivitě se ke slovu dostali hosté, aby se pak závěr zápasu dohrával v poli vyrovnaně. Ve 48. minutě po Hrubého centru zprava hlavičkoval Čihák z 12 metrů vedle královodvorské branky a stejně skončil i volej Vaise o minutu později. V 51. minutě si s Došlého přízemní střelou z 19 metrů poradil Krček a o dvě minuty později po Došlého rohovém kopu hlavičkoval z 10 metrů nad branku hostů Čihák. V 57. minutě hlavičkoval po Rychnovského centru zprava Teršl v tísni mimo Krčkovu svatyni. Do velké šance se v 65. minutě dostal po Černého přihrávce domácí Došlý, který postupoval sám na brankáře, ale při pokusu o kličku mu Krček sebral míč z nohy. V 72. minutě našel hostující Hell přihrávkou Procházku, který však volejem z 18 metrů domácí branku přestřelil. O minutu později při závaru před Krčkem ve snaze o nůžky kopl Teršl do obličeje hostujícího Nováka a bylo po šanci. Domácí se pak ubránili několika centrům do své šestnáctky a závaru před Brychem, který vyřešili odkopem. V 79. minutě stačil hlavičkovat hostující Novák po Hellově centru z 8 metrů vedle levé Brychovy tyče. Když pak po Vaisově rohovém kopu hlavičkoval domácí Dvořák nad Krčkovu branku a v 90. minutě se domácí ubránili závaru před svou brankou, ozvala se píšťalka rozhodčího Melničuka, která znamenala konec zápasu a tři zasloužené body pro domácí.

Branky: 34. Vais, 44. Došlý.

Rozhodčí: Vladimír Melničuk - Jan Aubrecht, David Jati. Delegát: Pavel Rauch. ŽK: 2:0 (Teršl, Hájovský). Diváků: 261.

Jiskra Domažlice: Brych - Hrubý, Hájovský, Čihák, Kadar - Teršl (89. Bozděch) - Rychnovský (85. Buršík), Vais (87. Fořt), Došlý - Černý (81. Sedláček), Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.

FK Králův Dvůr: Krček - Zelenka, Rendla, Novák, Hell - Šebek - Procházka (75. Nehoda), Kraus, Balšánek, Hejda (70. Dolák) - Šlapák (77. Bouček). Trenér: Tomáš Šilhavý.