15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

ČFL: J. Domažlice - J. Ústí n. Orlicí 1:2 pen. 5:6 (1:1)

Domácí po dvou nevydařených zápasech na hřištích Loko Vltavín a FC Písek, ve kterých nebodovali, chtěli z domácího prostředí urvat všechny body. Snahu jim nelze upřít, ale zápas ukázal, jak moc mužstvu chybí dirigent Mužík. Za celý zápas diváci neviděli jedinou přihrávku za obranu na nabíhajícího spoluhráče, či jediný překvapivý brejk. Pomalá rozehrávka mezi beky, dlouhý pas k lajně, sterilní centry na soupeřovy zadáky a mnoho nepřesností, to byl obraz hry domácího mužstva. Hosty od porážky sice zachránilo břevno a tyč, ale to nic nemění na tom, že hra domácích postrádala šťávu, nápad, větší pohyb a nasazení, jak jsme byli zvyklí z předchozích zápasů. Hosté sice rovněž svou hrou nenadchli, ale jejich kompaktní obrana stačila eliminovat většinu ofenzívních snah domácích a když se podařilo v 53. minutě Součkovi srovnat, odehrálo mužstvo zbytek zápasu v klidu a s téměř vyrovnanou hrou.

Úvodní čtvrthodina patřila překvapivě hostům, kteří byli aktivnější, ale dobře fungující domácí defenzíva je do nebezpečného zakončení nepustila. Ve 13. minutě po Došlého rohovém kopu a závaru před hostující brankou zamířil volejem z 15 metrů domácí Dvořák nad branku a na druhé straně se domácí ubránili dvěma rohovým kopům soupeře. S přibývajícími minutami získávali domácí stále více ze hry, ale Rychnovský Malého branku přestřelil a Černý po Došlého dloubáčku volejem z 9 metrů trefil jen tělo vybíhajícího gólmana. Hrubý a Vais pak branku Ústí netrefili a ve 24. minutě stačil Krátký zachytit míč před nabíhajícím Vaisem. Domácí se sice tlačili před branku hostů, ale ve dvou případech se k zakončení nedostali. Když pak Rychnovský ve 32. minutě Krátkého svatyni přestřelil, zahrozili hosté, ale Součkovu střelu domácí zblokovali k Nikodemovi, jehož střelu zleva z úhlu srazili domácí na roh. Ve 37. minutě přestřelil branku v pádu tísněný Vais a po závaru před brankou hostů ve 40. minutě Došlého střelu z 18 metrů, směřující pod břevno, vytlačil brankář Krátky nad branku. Domažlická radost vypukla ve 42. minutě, kdy poslal Došlý pas na nabíhajícího Rychnovského, ten zleva odcentroval, míč hlavou přizvedl Čihák přesně na placírku Vaise, který volejem z 8 metrů překonal Krátkého – 1:0. Domácí mohli jít do druhé půle s dvougólovém rozdílem, ale po velké parádě Došlého ve 45. minutě jim k tomu chybělo pár centimetrů. Došlý nejprve našel přihrávkou nabíhajícího Rychnovského, jeho první centr zleva hosté odvrátili, míč se k němu však vrátil, druhým centrem pak našel Došlého, který akrobatickým zásahem přes hlavu trefil z 8 metrů přesně spojnici břevna a levé Malého tyče.

Celá druhá půle zápasu byla herně vyrovnaná, obě mužstva se krátkodobě střídala o iniciativu, ale ani v této fázi hry fotbal diváky příliš nenadchl. Nejprve domácí přežili Nikodemův centr, který srazili na roh, po něm se ubránili závaru před Brychem a poté Souček domácí branku přestřelil. Vyrovnání přišlo poměrně brzy, když v 52. minutě přiťukl Kopecký efektně patičkou míč Matěji Krátkému, jeho střelu z šestnáctky vytlačil Brych nad břevno. Rohový kop rozehrál zprava hostující Lněnička, na míč nedoskočil Dvořák a nabíhající Souček jej hlavou z 8 metrů usměrnil za Brychova záda 1:1. Poté tahali za delší konec domácí, ale Hrubého střelu hosté zblokovali stejně, jako Černého centr zprava. V 57. minutě se sice domácí radovali z gólu, ale jen chvilku. Po Vaisově rozehrávce přiťukl hlavou Dvořák míč Čihákovi, který v pádu přes hlavu vystřelil, nabíhající Černý míč zblízka usměrnil do sítě, ale z ofsajdové pozice a gól proto nebyl uznán. Neuspěl ani Vais z tr. kopu, ani Dvořák, jehož hlavičku Krátký zneškodnil. V 71. minutě měli hosté velké štěstí, když Vaisův pas do šestnáctky tečoval Langr na levou Krátkého tyč, od níž putoval míč podél brankové čáry vedle pravé tyče a skončil v zámezí. O osm minut později byla Černému v dobré příležitosti odpískána hra vysokou nohou a v 80. minutě si Krátký poradil s Dvořákovou hlavičkou. V závěru zápasu byli aktivnější domácí, kteří se dostali k několika střelám zpoza šestnáctky, ale neuspěli, a tak se šlo na penalty.

Za domácí proměnili: Vais, Čihák, Rychnovský, Sedláček a Došlý, neproměnili Šmejkal a Kadar. Za hosty byli úspěšní Falta, Čech, Lněnička, Langer, Nikodem a Souček. Neproměnil pouze Smíšek.

Branky: 42. Vais - 53. Souček.

Rozhodčí: Lubomír Řeháček - Vít Šťastný, Petr Martínek. Delegát: Michal Řezáč. ŽK: 1:1 (Vais - Langer). Diváků: 250.

Jiskra Domažlice: Brych - Kadar, Hájovský, Čihák, Rychnovský - Hrubý, Vais, Teršl (71. Šmejkal), Došlý - Dvořák, Černý (83. Sedláček). Trenér: Pavel Vaigl.

Jiskra Ústí n. Orlicí: Krátký Jakub - Lněnička, Chleboun, Čech, Langer - Nikodem, Falta, Pazdera, Souček, Smejkal (46. Kopecký) - Krátký Matěj (86. Smíšek). Trenér Vladimír Chudý.