ČFL: J. Domažlice - SK Zápy 2:0 (2:0)

Na domažlické Střelnici se v rámci 5. kola České fotbalové ligy hrál šlágr kola, protože Jiskra hostila dosavadního lídra tabulky, celek SK Zápy, který dosud neztratil ani bod a se skóre 12:4 a 15 body ukazoval všem soupeřům záda. Domácím patřila 5. příčka tabulky, když získali 11 bodů a nahráli skóre 14:9 a tak se očekávala zajímavá bitva. Domácímu trenérovi přibyly vrásky na čele po zápase s Táborskem, kdy se zranil kapitán Mužík a s diagnózou natržených vnitřních kolenních vazů to vypadá, že pro něj podzimní část sezóny skončila. Vzhledem k jeho důležitosti pro hru mužstva to je obrovská ztráta a domácí fanoušci se na nadcházející zápas nedívali příliš optimisticky.

Domácí překvapili soupeře aktivní hrou, prvních 20 minut měli zápas ve svých rukou a šli zaslouženě do vedení. Po půlhodině hosté hru vyrovnali, ale namísto vyrovnání podruhé inkasovali a ani jejich zvýšená iniciativa v závěru poločasu jim úspěch nepřinesla. Druhý poločas se domácí, vědomi si síly soupeře zatáhli před svoji šestnáctku, aby svůj náskok bránili a snažili se ohrozit soupeřovu branku z brejkových situací, které umí proměňovat. Hosté pak zcela ovládli hru, zatlačili domácí do hluboké defenzívy, ale dobře pracující obrana si poradila s nesčetnými centry hostů a když bylo nejhůř, zasáhl brankář Brych, takže trvalou převahu zápských fotbalistů nakonec domácí ustáli a připsali si velmi cenné tři body.

Po úvodním uťukávání se první ke střele dostal domácí Vais, ale volejem zpoza šestnáctky soupeřovu branku minul. V 8. minutě srazili domácí zadáci Hronův centr zprava na roh a totéž se opakovalo na druhé straně po centru domácího Došlého, tentokrát zleva. Další centr zleva v podání Vaise pak zneškodnil brankář Frydrych. Další Vaisův pokus ve 12. minutě hosté zblokovali. Na druhé straně musel domácí gólman Brych hluboko do pole, aby ukopl míč před nabíhajícím Mackem, kterého odclonil Hájovský. Domácí diváci se prvního gólu dočkali v 17. minutě, kdy Vais našel křížným centrem z vlastní poloviny vpravo rozběhnutého Došlého, ten se uvolnil a poslal čechraný míč na levou stranu, kde si Brabec hlavou obhodil bránícího Haška a z těžkého úhlu z hranice malého vápna prostřelil brankáře Frydrycha – 1:0. Po inkasovaném gólu hosté přidali na obrátkách a postupně hru vyrovnali. Nejprve minul volejem z 18 metrů domažlickou branku Svoboda a pak stačili domácí střelu Hrona srazit na roh. Ve 23. minutě posoudil nepřesný rozhodčí Němec spoluhráčem tečovaný míč, který zachytil Brych do rukavic jako úmyslnou přihrávku a hosté mohli rozehrát tr. kop uvnitř domácí šestnáctky. Svoboda však trefil pouze zeď domácích, kteří pak nebezpečí odvrátili. Ve 28. minutě si domácí brankář poradil s Hronovým centrem a na druhé straně zneškodnil Frydrych po Došlého rohovém kopu Dvořákovu hlavičku z 10 metrů. Po půlhodině hry podržel domácí brankář Brych, který výborně vyrazil nebezpečnou Jelínkovu střelu zprava z 15 metrů a ve 31. minutě zakončil po Eliášově centru akci volejem zprava Svoboda, ale minul vzdálenější tyč. Pak se opět osmělili domácí, ale Hrubého centr hosté odvrátili a po závaru před Frydrychem zakončil akci domácích volejem z 20 metrů Teršl, hosté však míč srazili na roh. Ten rozehrál zleva Došlý a Dvořák v záklonu hlavičkoval nad zápskou branku. Ve 34. minutě zamířil z 25 metrů nad branku hostů Teršl a vzápětí zápským zatrnulo, když se nedohodli brankář Frydrych s Jelínkem, míče se zmocnil Černý, od brankové čáry přihrál zpět nabíhajícímu Vaisovi, ale jeho volej z 8 metrů ve vyložené šanci skončil těsně vedle pravé Frydrychovy tyče. Poté domácí nadvakrát odvrátili Svobodův rohový kop, ale skóre se měnilo na druhé straně. Ve 38. minutě našel domácí Hrubý zprava Vaise, ten prostrčil míč na trestuhodně nehlídaného Brabce, který se ocitl sám proti Frydrychovi a střelou ze 14 metrů přes vybíhajícího gólmana, která se od tyče odrazila do sítě, zvýšil na 2:0. Pak ještě musel zápský gólman ven z branky, aby odvrátil míč před nabíhajícím Brabcem, ale závěr poločasu patřil hostům. Nejprve si Brych poradil s nedůraznou střelou Macka z těžkého úhlu, pak domácí odvrátili Svobodův tr. kop a nakonec zblokovali Eliášův volej z 24 metrů.

Celá druhá půle se hrála v režii hostů, kteří se trpělivou hrou snažili přelstít domácí obranu a změnit skóre, zatímco domácí se snažili při každé příležitosti o brejky, které však končily nepřesnostmi. Hned v úvodní minutě po Svobodově tr. kopu prověřil Brychovu pozornost střelou z úhlu Hašek a ve 48. minutě po dlouhém Haškově autovém vhazování prodloužil míč hlavou Jelínek k Dubnovi, jehož volej v pádu z hranice malého vápna zatřásl břevnem domažlické branky. Domácí se poté ubránili třem rohovým kopům hostů a Haškův volej v 50. minutě byl nepřesný. O minutu později si Brych poradil s pokusem Putze zleva a na druhé straně nedosáhl na centr Brabce zleva před zápskou brankou jak nabíhající Došlý, tak ani Černý. V 53. minutě se domácím fanouškům hrubě nelíbil verdikt rozhodčího, který pro údajný ofsajd zastavil velmi nadějnou, rychlou akci domácích. Scénář zápasu byl až do konce stejný – hosté zatlačili domácí na jejich polovinu a vymýšleli cesty ke zdolání jejich branky, zatímco domácí se zodpovědně bránili a občas zahrozili rychlým protiútokem. Své střelecké příležitosti nevyužili hostující Růžek a Duben, několik centrů domácí odvrátili a nejblíže gólu byli hosté v 79. minutě, kdy po Haškově tr. kopu z 25 metrů stačil pohotovou střelu zblízka Brych výborně vyrazit, dobíhající Růžek trefil volejem ze 4 metrů jen břevno domažlické branky a následně byl odpískán ofsajd. Domácí se prezentovali po Buršíkově centru Dvořákovým volejem z 9 metrů, který však mířil vysoko a Buršíkovou slabou střelou z otočky, kterou Frydrych bez problémů kryl. Poslední šance hostů přišla v 84. minutě, kdy si na výkop brankáře Frydrycha naběhl Putz, postupoval sám na domácího brankáře Brycha, ale jeho snahu o obhození vybíhajícího gólmana zmařil jeden z vracejících se domácích zadáků, který míč odvrátil na roh. Do konce zápasu pak domácí ubránili dva rohové kopy hostů a centr Hakla skončil v Brychových rukavicích. Po dvou minutách nastavení se pak domácí mohli radovat ze tří vydřených a velmi cenných bodů.

Branky: 17. a 38. Brabec.

Rozhodčí: Václav Němec - Ladislav Benedikt, Miroslav Novotný. Delegát: Pavel Peteřík. ŽK: 4:1 (Teršl, Hrubý, Vais, Hájovský - Novák). Diváků: 353.

J. Domažlice: Brych - Hrubý, Hájovský, Čihák, Kadar - Brabec (62. Buršík), Vais (87. Nemeš), Teršl, Došlý (91. Bozděch) - Dvořák, Černý (85. Sedláček). Trenér: Pavel Vaigl.

SK Zápy: Frydrych - Hašek, Duben, Růžek, Hakl - Hron, Jelínek (70. Stehno), Putz, Svoboda, Eliáš (85. Doležal) - Macek (46. Novák). Trenér: Michal Mašek.