2. kolo MOL cupu: J. Domažlice - MAS Táborsko 1:2 po prodl. (1:1)

Ve 2. kole MOL cupu se na domažlickém trávníku v úterním odpoledni představil průběžně 12. celek 2. fotbalové ligy – MAS Táborsko. Zatímco hosté, povzbuzení remízou na půdě Třince přijeli v nejsilnější sestavě, domácí trenér měl problémy se sestavou, ve které nemohl počítat jak s několika dlouhodobě zraněnými hráči Bočkem, Mlynaříkem, Bauerem, Čihákem tak i s Vilčekem, který se zranil při posledním utkání.

Jiskra s hráči, kteří pravidelně chodí do zaměstnání, trénují, a ještě v poslední době hrají systémem víkend - středa, hrála se svým profesionálním protivníkem otevřenou partii do té doby, dokud se u nich nezačal projevovat úbytek fyzických sil. Soupeř pak ovládl závěr zápasu i oba poločasy prodloužení a nakonec vydřel těsné vítězství 2:1.

První příležitost zápasu si vypracovali domácí, ale Dvořákovu hlavičku po Mužíkově tr. kopu zneškodnil brankář Toma. Hned vzápětí se do šance dostali hosté, když Březinův centr zprava vyboxoval brankář Švihořík k Musiolovi a ten technickou střelou z 15 metrů minul odkrytou domažlickou branku. Hosté byli v úvodu zápasu aktivnější, ale s jejich centr si domácí zadáci věděli rady a Frýdkova střela zleva z úhlu se otřela o vzdálenější tyč domažlické svatyně. Ve 13. minutě se protáhl do pokutového území hostů Vais, ale jeho centr od brankové čáry nadvakrát zkrotil gólman Toma. Když pak neuspěl se svou střelou na jedné straně hostující Ndiaye, zazvonila v 18. minutě tyč také na druhé straně. Po Došlého centru zleva si u vzdálenější tyče na míč naskočil Dvořák, ale hlavou z 6 metrů trefil jen brankovou konstrukci. Domácí na chvíli převzali iniciativu a do velké šance se po dlouhém nákopu z vlastní poloviny dostal po hlavičkovém prodloužení Dvořáka Brabec, ale ze 14 metrů zamířil kousek vedle levé Tomovy tyče. Ve 24. minutě vyslal Mužík dopředu Brabce, ale ten zprava z hranice šestnáctky trefil jen boční síť táborské branky. Poté se hra v poli vyrovnala, ale neuspěly se svými pokusy na jedné straně Ndiaye a pak Kopřiva a na druhé straně Došlý a Vais. Hrálo se nahoru – dolů, ale Kopřivův pokus zblokovali domácí zadáci, další jeho střelu v 35. minutě zneškodnil Švihořík a Kučera z tr. kopu domácí branku přestřelil. Pěkné sólo předvedl domácí Vais, který u vlastního pokutového území vybojoval míč, prošel celým hřištěm, ale jeho střelu zpoza šestnáctky Toma zneškodnil. Závěr poločasu patřil herně hostům, ale šance měli domácí, a když neproměnili závar před Tomou a Teršlova hlavička mířila jen do boční sítě, šlo se do šaten smírně a bez gólu.

Od začátku druhé půle se hrálo nahoru-dolů, obě mužstva se o iniciativu střídala a diváci měli na co koukat, ačkoli se oba soupeři do zakončení příliš nedostávali. V 50. minutě stačili hosté zblokovat Hrubého střelu z 22 metrů na roh, po němž vznikl před táborskou brankou závar, ale v něm se nakonec Došlý ke střele nedostal. Na druhé straně s centrem neuspěl Vandas a Pfeifer mířil vedle prvé Švihoříkovy tyče. Skóre se poprvé měnilo v 55. minutě, kdy domácí Došlý našel nabíhajícího Brabce, který v tísni vystřelil z 10 metrů jen do těla vybíhajícího Tomy, ale odražený míč nasměroval volejem ze 14 metrů do opuštěné branky Došlý – 1:0. Domácí byli při chuti, ale z ofenzívních aktivit vytěžili pouze dva rohové kopy. Na Kučerův neúspěšný tr. kop odpověděli domácí tr. kopem Mužíka, který hlavou prodloužil Dvořák, ale hosté zahráli ve skrumáži u vzdálenější tyče míč na roh. Hosté postupně převzali iniciativu, ale jejich nebezpečný průnik zastavil čistým skluzem ve vlastním pokutovém území Kadar, ale v 72. minutě přišlo vyrovnání, když Březinův centr odvrátil hlavou na roh Hájovský, po rozehrání Kučerou vznikl před Švihoříkem závar, který ukončil Musiol střelou zblízka pod víko – 1:1. Když stačil hostující brankář Toma zachytit míč před nabíhajícím Došlým, hráli opět hosté. Nejprve minul volejem domácí branku Klusák a pak zakončil akci nepřesným centrem zleva Vandas. Hosté v této fázi drželi otěže zápasu pevně ve svých rukách, i proto, že se na domácích hráčích začala projevovat únava a jejich pohyb ztratil výbušnost. Po akci Kučery a Klusáka zakončil střelou nad branku táborský Vandas, tr. kop Pilíka, ani Klusákův centr však k úspěchu nevedly. Domácí se sice snažili vymanit ze sevření a ohrozit soupeřovu branku, ale v tom jim při přechodu do útoku bránilo množství nepřesností. Největší šanci zozhodnout zápas měl v 88. minutě domácí Došlý, když po Mužíkově centru zleva hlavičkoval z 8 metrů pouze do Tomovy náruče.

Oba poločasy nastavení patřily hostům, kteří prokazovali lepší technickou kvalitu a stálým pohybem dostávali domácí do defenzívy. Nejprve minuli o kousek domažlickou branku, a když v 93. minutě vyrazil Švihořík Pilíkův centr, zazdil svou velkou šanci nepřesnou střelou z 12 metrů Musiol. Do domácí šestnáctky létal jeden centr za druhým, ale obrana Jiskry odolávala. Když ve 100. minutě našlápl domácí Vais k dlouhému sprintu a předal míč Došlému, stačili hosté jeho centr zblokovat na roh. Stejně skončil i centr Rychnovského o chvilku později. Rozhodnutí přišlo ve 104. minutě, kdy se uvolnil Frýdek, našel volného Vozihnoie, který z 12 metrů překonal Švihoříka – 1:2. Zkušení hosté už si pak, proti vyčerpaným domácím, výsledek v pohodě pohlídali.

Branky: 55. Došlý – 72. Musiol, 104. Vozihnoi.

Rozhodčí: Petr Ardeleánu – Jakub Hrabovský, Tomáš Mokrusch. Delegát FA: Jiří Kureš. ŽK: 1:3.

Jiskra Domažlice: Švihořík – Kadar, Hájovský (106. Sedláček), Teršl, Rychnovský – Hrubý – Brabec, Vais, Mužík (91. Buršík), Došlý – Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl.

MAS Táborsko: Toma – Navrátil, Zárybnický, Klusák – Kučera – Březina (77. Vozihnoi), Frýdek, Kopřiva, Pfeifer (71. Pilík) – Ndiaye (46. Vandas), Musiol. Trenér: Kamil Tobiáš.