10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - TJ Štěchovice 2:1 (0:0)

Vložené 16. kolo České fotbalové ligy svedlo na domažlickém trávníku ve středu 22. srpna proti sobě domácí Jiskru, které aktuálně patřila 5. příčku tabulky, s 11. celkem - TJ Štěchovice.

Domácí trenér Vaigl postrádal kromě dvou dlouhodobě zraněných obránců Mlynaříka a Bauera také útočníka Roubala, který odešel do Senca Doubravka. Podobné problémy měl zřejmě i štěchovický trenér Zbyněk Busta, protože jeho mužstvo k zápasu nepřijelo s plně obsazenou lavičkou náhradníků.

Ve třicetistupňovém vedru zápas nenabídl více než třem stovkám diváků žádnou fotbalovou parádu, obě mužstva se snažila hrát úsporně, hra se odvíjela ponejvíce mezi šestnáctkami a díky mnoha nepřesnostem v předfinální části nenabídla divákům ani příliš vzruchu před brankami. Hlavně v prvním dějství se zdálo, že hráči nevnímají sluncem zalitý trávník a často si špatnými nákopy ještě „přisvítili.“ Domácí byli většinu zápasu, kromě samotného závěru, mírně aktivnější, a to se jim nakonec vyplatilo, když na jejich dva góly stačili hosté odpovědět jen jednou až v závěru utkání a na srovnání skóre jim pak už nezbýval čas.

Domácí začali aktivněji, ale Vaisova střela zpoza šestnáctky skončila na těle bránícího soupeře a Mužíkovo zakončení v pádu nemělo patřičnou razanci a Řeháka neohrozilo. Domácí se v úvodu snažili o rychlou křídelní hru, ale jejich centry hosté zachytávali. Naopak to byli oni, kdo mohl jít do vedení. Po Mužíkově rohovém kopu v 9. minutě se k míči na hranici šestnáctky dostal štěchovický Díl, neuvěřitelným sólem přes celé hřiště, kdy jej domácí marně stíhali, se dostal po levé straně až do šestnáctky domácích, ale jeho střelu z úhlu reflexivně vybíhající Brych vyrazil. Domácí svou snahu přetavili po čtvrthodině v gól, když se po Došlého centru zleva u vzdálenější tyče trefil zblízka Dvořák, ale jeho odmávaný a odpískaný ofsajd radost domácích zmrazil. V 19. minutě minul otočkou z 12 metrů domácí Černý soupeřovu branku a o chvíli později skončila Mužíkova střela, či přihrávka zprava nad Řehákovou brankou. Hosté zahrozili ve 22. minutě, když se po autovém vhazování dostal ke střele Novák, ale z hranice šestnáctky minul pravou Brychovu tyč. Poté se hra odvíjela kolem středu hřiště bez vzruchu před brankami až do 30. minuty, kdy se k zakončení v pádu „na dlouhou nohu“ dostal domažlický Černý, ale z 10 metrů štěchovickou branku minul. Domácí nevyužili ani závaru před brankou soupeře ve 38. minutě, který zakončil nepřesnou střelou Černý. V závěru první půle pak Řehák zneškodnil nedůraznou střelu Vaise ze střední vzdálenosti, vyboxoval Mužíkův centr zprava a střela Vaise ze 20 metrů byla tečována mimo branku.

V úvodu druhé půle zazlobili hosté, ale Košatově rohovému kopu a dvěma Těžkého centrům domácí odolali. V 51. minutě vysunul domažlický Brabec Došlého, ale jeho střílený centr zleva srazili hosté na roh. O pět minut později zakončil akci domácích střelou z 25 metrů vedle levé Řehákovy tyče Brabec. Skóre se díky aktivitě domácích měnilo v 60. minutě, kdy Rychnovského křížný nákop zleva přiťukl hlavičkou u vzdálenější tyče Černý před branku, kde míč pohotově ze 3 metrů doťukl do sítě bráněný Vilček – 1:0. Pouhé 4 minuty po střídání stačily tomuto hráči, aby se zapsal jako první střelec zápasu. O tři minuty později se po Mužíkově tr. kopu odrazil míč k Černému, ale jeho volej zpoza šestnáctky zblokovali hosté na roh. V 66. minutě pronikl domácí Vilček zleva k brankové čáře, zpětnou přihrávkou našel Dvořáka, ale jeho střelu ze 14 metrů hosté srazili na roh. O dvě minuty později našel Vais zpětnou přihrávkou Hrubého, ale ten volejem z 20 metrů štěchovickou branku netrefil. Hosté se do ofenzívy pustili dvacet minut před koncem, ale Košata zamířil po Batkově centru zleva u vzdálenější tyče z úhlu mimo domácí branku. V 74. minutě se po Došlého přiťuknutí dostal ke střele zleva ze 14 metrů domácí Sedláček, ale Řehák míč reflexivně vyrazil a následná dorážka z těžkého úhlu štěchovickou branku minula. Skóre se podruhé měnilo v 78. minutě, kdy po Došlého rohovém kopu zleva přiťukl hlavou míč u vzdálenější tyče Dvořák a Hájovský jej zblízka poslal pod víko – 2:0. Poté podržel své mužstvo vynikajícím zákrokem domácí brankář Brych, který výborně vyrazil Košatův tr. kop z 18 metrů, směřující k jeho pravé tyči, na roh. Ten rozehrál v 86. minutě zleva Košata přesně na hlavu Busty, který míč poslal zprava z malého vápna obloučkem ke vzdálenější tyči – 2:1. Hosté ožili a převzali iniciativu, ale dobře pracující domácí defenzíva už je do nebezpečného zakončení nepustila.

Branky: 60. Vilček, 78. Hájovský - 86. Busta.

Rozhodčí: Martin Hányš - Vladimír Melničuk, Lukáš Nehasil. Delegát: Martin Dobšík. ŽK: 2:1 (Došlý, Mužík - Kužaba). Diváků: 315.

Jiskra Domažlice: Brych - Hrubý, Hájovský, Čihák (29. Teršl), Rychnovský - Brabec (56. Vilček), Vais (82. Buršík), Mužík, Došlý (81. Kadar) - Dvořák, Černý (74. Sedláček). Trenér: Pavel Vaigl.

TJ Štěchovice: Řehák - Pavlík, Busta, Kučera, Těžký - Díl, Jakobovský, Kučaba (70. Greš), Košata - Batka, Novák. Trenér: Zbyněk Busta.