Kalendář

<< listopad 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBALStrakonice derby neustály. Nousek má zlomenou nohu.

STRAKONICE - Sebejistota trenéra Jaroslava Voříška utrpěla trhlinu. Tým neumí využít šance

„Rozhodně nejedeme do Horažďovic prohrát.“  Tuto větu pronesl do sobotního vydání Strakonického deníku trenér Jaroslav Voříšek.
Realita  ale byla jiná – jeho celek přivezl sice těsnou, ale přece jen porážku 0:1. Co tedy řekne nyní?

„Bylo to typické derby plné motivace a rivality. První půle byla vyrovnaná, ale ve 22. minutě jsme ve středu hřiště přišli o míč a domácí rychle skórovali. Prakticky nás porazili tři jejich hráči,“ řekl včera trenér Voříšek.

Druhou část už hodnotí jako výraznou převahu svého celku, domácí se ze všech sil snažili udržet výsledek. „Hráli jsme jen na jejich bránu, oni měli tak dva brejky,“ pokračuje Voříšek. Jenomže domácí šanci využili, hosté to asi v přípravě nenatrénovali. „Jen v 90. minutě jsme měli tři tutovky – Dolejš nedal tváří v tvář brankáři, Patrik Káník vypálil z vápna, ale neměl štěstí a Benedikt po rohu hlavou také netrefil. Prostě naše koncovka je slabá,“ myslí si trenér. Podle něj utkání ovlivnila 30. minuta, kdy byl vyloučen strakonický Petr. „Nebylo to na červenou. Stejně faulovali i domácí,“ vysvětluje. I když horažďovický celek hrál od 75. minuty také v 10, hosté vyrovnat nedokázali.

Záložník SK 1908 Jiří Benedikt si myslí, že zápas má na svědomí sudí. „Až když jsme prohrávali a vyloučil nám Petra, tak začal jakž takž pískat na obě strany,“ řekl včera Deníku. Sám prý měl na hlavě nejméně tři branky. „Hlavička v 90. minutě šla tak třicet čísel vedle. Prostě smůla,“ dodal Benedikt. 

 Ale tým musel překousnout ještě další ránu – trenér Voříšek včera potvrdil zlomeninu nohy Nouska. „Vypadá to na holenní kost,“ míní trenér Voříšek.
V příštím kole přijede do Strakonic jeden ze silnějších celků – Králův Dvůr. „Sestavu určíme v pátek,“ zakončil Jaroslav Voříšek.

Petr Škotko