10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jankov veze bod z venku.

JIŽNÍ ČECHY - Ve fotbalové divizi v neděli Třeboň zdolala 3:1 Klatovy, které by měly patřit k nejvážnějším favoritům soutěže. Prachatický Tatran má domácí duel s Domažlicemi odložen na tuto středu (17.00).

TŘEBOŇ – KLATOVY 3:1 (2:1) – Ke Světu přijel vedoucí divizní tým, který do neděle neinkasoval, domácím se kolena ale neroztřásla. Spíše naopak. „Na soupeře se těšíme, předpokládám, že se bude hrát technický útočný fotbal, a to nám vyhovuje. Spokojeni budou určitě i diváci,“ nechal se před duelem slyšet trenér Miroslav Wolf. Následující minuty jeho prognózu naprosto potvrdily. Od začátku se hrál technický a pohledný fotbal. První šanci měl po necelých deseti minutách domácí Dedaj, z pěti metrů ale branku netrefil. Více už se po dvou minutách dařilo P. Novotnému, jenž zužitkoval výtečnou přihrávku Zvěřiny a poprvé v novém ročníku překonal klatovského brankáře Mičku. „To je jedno, komu dáte gól,“ smál se úspěšný střelec. Hosty branka ale neotřásla, a když překvapivě rychle rozehráli trestný kop, šel Hanzlík sám na vybíhajícího Skálu a s přehledem ho přehodil. Do poločasu měli Klatovští ještě jednu příležitost, kterou však Zedník nezužitkoval. Naopak domácí po necelé půlhodině hry šli opět do vedení, když po rohu se nadvakrát trefil Malý. Od tohoto okamžiku se Třebonští stali pány hrací plochy a roztleskali přítomné diváky: do přestávky přidali ještě dvě nastřelená břevna. Po změně stran již domácí nikam nespěchali, klatovští Bahleda a Presl sice mohli duel ještě zdramatizovat, ale neuspěli. Naopak střídající Houdek po šesti minutách pobytu na hřišti těsně před koncem definitivně rozhodl. „Máme sedmnáct hráčů, chceme, aby se všichni vystřídali,“ vysvětlil po utkání střídání obou útočníků jeden z koučů Jan Marek.

Branky: 11. P. Novotný, 27. Malý,  89. Houdek – 14. Hanzlík, ŽK 2:4 (Sláma, P. Novotný – Cihlář, Mužík, Kopp, Bahleda), rozhodčí Fišer, 180 diváků.

Třeboň: Skála – Sláma, Malý, Tůma, Procházka – P. Novotný, Vohák, Brozman, Dedaj (62. Pintér) – Zvěřina (60. Hačka), R. Novotný (83. Houdek). (heš)

KRÁLŮV DVŮR – JANKOV 1:1 (1:1) –  Do třicáté minut se hrál podprůměrný divizní fotbal, kdy se obě mužstva snažila prosadit dlouhými centry, ovšem bez gólových šancí.  Ve 31.min měl úvodní branku na kopačce domácí Mrština, ale prázdnou branku netrefil. Domácí se dočkali vedoucí branky ve 38. min, kdy po mele ve vápně doklepl míč do sítě Červenka. Hosté po inkasované brance ožili a po rychlé kombinaci Janouška, Martina Pulce a V. Maxy, posledně jmenovaný hlavou vyrovnal. Ve druhém poločase se snažili domácí o vedoucí branku, ale pozorná jankovská obrana statečně odolávala. V 80. min hostující Hrubý zázračně zlikvidoval šanci po rohovém kopu, což byla ze strany domácích poslední šance. V posledních minutách to byli naopak hosté, kdo si mohl zajistit vítězství, ale nevyužité šance Kursy a Maxy znamenaly konečnou remízu 1:1.

Branky: 38. Červenka – 39. V.Maxa, rozhodčí Aubrecht, ŽK 3:4, 180 diváků.

Jankov: Hrubý – Bláha, Kursa, Řezníček, Janoušek  - Boček (62. Holba),  Maršán (75. P. Maxa), P. Pulec, M. Pulec – V. Maxa, P. Stejskal. (max)

ŽIŽKOV B – PÍSEK 2:0 (0:0) – Vyrovnané utkání se odehrávalo převážně mezi šestnáctkami, stoprocentní vyložené šance neměl prakticky nikdo.  V 79. minutě se domácí trefili z přímého kopu. Hosté poté hráli  vabank na tři útočníky, vzadu se třemi obránci. Také si vypracovali šance, ve slibné pozici Zušťák u přední tyče ale mířil přes a v 88. minutě domácí po rohu hlavou výsledek pečetili. (sta)

HORAŽĎOVICE – STRAKONICE 1:0 (1:0) – V prvním poločase bylo utkání vyrovnané, domácí byli nebezpeční hlavně po ose Beránek–Horváth. Ve 22. min. po rychlé rozehrávce také dali vedoucí branku, když brankář Grossmann kryl střelu zblízka, ale na dorážku už nedosáhl. Ve 30. minutě šel za faul předčasně pod sprchy strakonický Petr. Vzápětí byl ve slibné šanci jeho spoluhráč Chvosta, bohužel ale neuspěl. Do  druhého poločasu šli Jihočeši ofenzivněji, vypracovali si velké šance, soupeře zatlačili, ovládali hru, navíc v 75. minutě se síly na hřišti vyrovnaly, když byl vyloučen domácí hráč za faul na pronikajícího Chvostu. Závěr už se hrál na půli domácích. V 90. minutě měl tutovku Dolejš, když byl tváří v tvář brankáři Věnečkovi, krátce nato zpoza vápna tvrdě pálil Káník, ale domácí brankář odvrátil. Z následujícího rohu Benedikt hlavičkoval jen těsně vedle . . . Smůlu hostů doplnilo ještě zranění střídajícího Nouska (podezření na zlomeninu nohy). (voř)

OSTATNÍ: Bzová - Doubravka 3:1 (2:0), Vejprnice - Motorlet 1:1 (0:1), Votice - Admira 1:0 (1:0).