Kalendář

<< prosinec 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Novinky

 

 

 

Sledujte aktuality z fotbalu na Tipsport.cz 

On-line vstupenky na Viktorii Plzeň [›] 

Nový web Jiskry Domažlice [›]

  

 

 

 

 

Domažlický FOTBAL



Kapitán Petr Mužík rozdává v Domažlicích fotbalovou radost již 10 let

 

Když se před přátelským utkáním se Slavií Praha v létě roku 2008 objevil v bráně domažlického stadionu Střelnice mladíček z Lubů u Klatov, málokdo tušil, že přichází fotbalová domažlická ikona následujícího desetiletí. Od této doby je modrobílý dres s číslem 6 na zádech v domažlické Jiskře neodmyslitelně spjat se jménem Petr Munda Mužík. Nejen přezdívku Munda ale i fotbalové geny zdědil po otci, který proháněl fotbalovou mičudu v Lubech u Klatov. Petr rozdával během svého fotbalového růstu fotbalovou radost postupně divákům v Lubech u Klatov, Klatovech, Plzni a dokonce se ocitl i v hledáčku ligové Příbrami. Protože mu nedělá problém fotbalový míč v jakékoliv podobě, rozvlňuje sítě za zády brankářů i v sálové kopané a dokonce i v plážovém fotbale, kde bojoval v reprezentačním dresu v kvalifikaci o postup na MS ve Španělsku.

Munda je postrachem brankářů doslova v celé republice. V mnoha kabinách soupeřů nebyla nic platná varovná slova trenérů o ostražitosti před vlastním pokutovým územím. Pokud mu dá soupeř jen trochu prostoru před vápnem, je téměř jisté, že bude mít brankář velké potíže ať už s jeho střelou nebo s geniální finální přihrávkou. A pokud přijde soupeřův faul a následující trestný kop? Je téměř vymalováno a soupeř může jít rozehrávat z půlící čáry. Mohla by o tom vyprávět spousta golmanů v divizi, v české fotbalové lize ale i někteří prvoligoví borci, jejichž mužstva ukončila svoji pohárovou cestu na pažitu domažlické Jiskry.

Milý Mundo, přejeme Ti, abys ještě dlouho rozdával fotbalovou radost fanouškům Jiskry Domažlice a aby se tato kniha stala milou vzpomínkou na léta, která jsou i Tvojí velkou zásluhou zapsaná zlatým písmem v historii klubu.

Vedení fotbalového oddílu TJ Jiskra Domažlice