17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: J. Domažlice - TJ Štěchovice 7:1 (4:1)

K poslednímu zápasu probíhajícího ročníku České fotbalové ligy přijel na domažlickou Střelnici průběžně 6. celek tabulky – TJ Štěchovice. Domácí, kterým patřila 4. příčka uhráli o pouhé tři body více než jejich soupeř, a tak se očekával vyrovnaný duel. Hosté asi vděčně vítali konec sezóny, protože přijeli do Domažlic se zdecimovanou sestavou, ve které byli pouze tři náhradníci a v průběhu špatně se vyvíjejícího zápasu nakonec sáhli pouze ke střídání brankáře.

Domácí začali jako obvykle aktivně a jejich rychlé brejky po obou stranách hřiště dělaly štěchovické defenzívě značné problémy. Jiskry se brzy dostala do tříbrankového vedení, po němž zvonila tempo, čehož hosté využili ke vstřelení čestného úspěchu. V závěru poločasu pak vrátil domácím tříbrankové vedení Hejda. Hosté mohli vývoj utkání zdramatizovat, ale to by museli proměnit své dvě vyložené šance, které si vypracovali. Ve druhém dějství domácí nejprve přepustili iniciativu hostům, ale postupně opět šlápli na plyn a když vstřelili další branky, štěchovickým „spadl řemen“ a zápas se už jen dohrával.

Běžela teprve 2. minuta zápasu, když důrazný Bezdička zblokoval Bustovu rozehrávku, míč vrátil zleva zpět na Vaise, který jej zatáhl k brankové čáře, centrem našel volného nabíhajícího Došlého, jenž volejem ze 4 metrů překonal bezmocného Štěpanovského – 1:0. Další vyloženou šanci měl po Hrubého centru zprava v 5. minutě Bezdička, ale míč v pádu usměrnil jen těsně vedle levé tyče štěchovické branky. Hosté kontrovali několika akcemi, ale jejich centry domácí zadáci odvraceli. V 9. minutě odvrátil hostující Busta Došlého přihrávku jen na hlavu Hejdy, který míč posunul nabíhajícímu Mužíkovi, ale ten tváří v tvář hostujícímu gólmanovi v momentě střely podklouzl a míč skončil ve Štěpanovského náruči. O dvě minuty později rozehrál Mužík tr. kop ze 30 metrů, míč se v chumlu hráčů dostal k Došlému, který střelou z otočky z 9 metrů podruhé rozvlnil síť za Štěpanovským – 2:0. Ve 14. minutě sebral hostující gólman míč těsně před nabíhajícím Pfeiferem a vzápětí mířil Vais ze střední vzdálenosti nad štěchovickou branku. Třetího úspěchu se domácí ofenzíva dočkala v 16. minutě, kdy Hejda dal míč napravo postupujícímu Hrubému, který centrem podél brankové čáry našel Bezdičku, jenž se nacpal před brankáře Štěpanovského a zblízka ve skluzu usměrnil míč za jeho záda – 3:0. Blízko ke snížení stavu měli hosté v 19. minutě, kdy Volešák vysunul středem hřiště nabíhajícího Batku, ale jeho střelu z 15 metrů stačil reflexivně nohou Švihořík vytěsnit mimo branku. Další velmi dobrou příležitost hosté promarnili ve 21. minutě, kdy Sulík přehrál Chocholouška, centrem zprava našel volného Batku, ale ten ze 14 metrů jen o centimetry minul vzdálenější šibenici domažlické branky. Domácí defenzíva se však z tohoto vývoje zápasu nepoučila, a tak přišel ve 23. minutě trest. Hostující Sulík se až příliš snadno dostal téměř od poloviny hřiště do šestnáctky domácích, jeho centr zprava našel nehlídaného Štědronského, který hlavou ze 7 metrů snížil na 3:1. Poté se domácí vzpamatovali, ale Pfeiferova bomba volejem z 20 metrů trefila jen tělo soupeře a Vais mířil o chvíli později nepřesně. Poté došlo k nechtěnému přišlápnutí nohy hostujícím Batkou domácímu stoperovi Bauerovi, po němž musel domažlický hráč s oteklým kotníkem střídat. Ve 33. minutě se domácí ubránili po tr. kopu hostů a malým závarem před Švihoříkem, aby o tři minuty později uzavřeli skóre prvního dějství krásnou kombinační akcí. Švihoříkův výkop našel nabíhajícího Chocholouška, ten centrem zleva oslovil našlápnutého Hejdu, který se vyhnul Jakobovskému, narazil si s nakrátko s Bezdičkou, ocitl se za zády padajícího Volešáka a sám proti Štěpanovskému zvýšil střelou z 10 metrů na poločasových 4:1. Na tomto výsledku pak už nic nezměnil ani centr hostujícího Košaty, ani průnik Došlého na druhé straně, zakončený střelou z úhlu do boční sítě. Důležitý zákrok si připsal pár minut před obrátkou domácí stoper Teršl, který zvládl odkop přes hlavu „na dlouhou nohu“, protože tím zabránil vyložené šanci, do které by se dostal nabíhající Batka. Když se domácí ubránili nepřehledné situaci před Švihoříkem po Volešákově centru, šlo se do kabin.

O přestávce proběhlo slavnostní předání pohárů mladším a starším dorostencům Jiskry Domažlice, kteří shodně vyhráli své skupiny krajského přeboru a vybojovali pro příští sezonu pro Domažlice dorosteneckou divizní soutěž. Předání se zúčastnil také pan Zdeněk Michálek, úspěšný hráč, trenér a dlouholetá ikona plzeňského fotbalu.

Úvod druhé půle patřil aktivnějším hostům, kteří stále ještě na výsledek nerezignovali. Nejprve však zamířil domácí Vais zpoza šestnáctky kousek nad štěchovickou branku. Ve 49. minutě předvedl Švihořík výtečný zákrok, když po rohovém kopu hlavičkoval z 8 metrů hostující Jakobovský, ale domácí gólman míč směřující k levé tyči vyrazil. Na druhé straně zachytil míč před domácím Došlým pádem pod nohy střídající brankář Vašák. Ten také v 52. minutě vytáhl výborný zákrok, když stačil po Chocholouškově centru zleva vyrazit Došlého volej z 15 metrů na roh. Domácí se pomalu opět ujímali aktivity, ale technická střela Hrubého zleva skončila kousek vedle vzdálenější tyče štěchovické branky. V 58. minutě po Hrubého centru zprava fauloval v pokutovém území Došlého hostující Busta, nařízenou penaltu sám faulovaný hráč proměnil a dosáhl tím hattricku – 5:1. O čtyři minuty později rozehrál zleva z 18 metrů tr. kop domácí Mužík, míč chvíli skotačil v pokutovém území hostů, pak se ke střele dostal Vais, trefil však jen tělo soupeře, odražený míč se dostal k Hejdovi, který zblízka prostřelil Vašáka – 6:1. O pouhé dvě minuty později trefil domácí Pfeifer ze 23 metrů břevno Vašákovy svatyně a vzápětí vysunul Mužík našlápnutého Došlého, ten zprava našel volného Bezdičku, jehož tutovkovou střelu ze 13 metrů však v pádu výborně vyrazil Vašák. V 71. minutě předvedl svoji úžasnou kopací techniku domácí kapitán Petr Mužík, když po Blažkově autovém vhazování dostal prostor 23 metrů před brankou a střelou zleva pod vzdálenější šibenici stanovil konečný účet na 7:1. Hosté zápas jen dohrávali a domácí zcela ovládli hru. V 75. minutě po Došlého centru zleva stačil Vašák výborně vyrazit bombu volejem z 15 metrů, kterou vyslal Bezdička. Po ojedinělé akci hostů zakončil na druhé straně své úsilí střelou nad Švihoříkovu svatyni Batka. Když se pak štěchovičtí ubránili několika centrům a závaru před svojí brankou, stálo při nich i štěstíčko v podobě Mužíkem trefené tyče z tr. kopu. Přes snahu domácích hráčů o zvýraznění skóre už se však na výsledku zápasu nic nezměnilo.

Branky: 2., 11., 58. PK Došlý, 16. Bezdička, 36., 62. Hejda, 71. Mužík - 23. Štědronský.

Rozhodčí: Tomáš Tesař - Miroslav Novotný, Ondřej Babka. Delegát: Pavel Pešek. ŽK: 2:1 (Hejda, Blažek - Pavlík). Diváků: 330.
Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý, Hájovský (65. Blažek), Bauer (32. Teršl), Chocholoušek (65. Braun) - Pfeifer (65. Buršík), Vais, Mužík, Došlý - Hejda, Bezdička (76. Boček). Trenér: Pavel Vaigl.
TJ Štěchovice: Štěpanovský (46. Vašák) - Pavlík, Busta, Jakobovský, Těžký - Sulík, Volešák, Novák, Košata - Batka, Štědronský. Trenér: Zbyněk Busta.