10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Cábelíci uhráli na domácí půdě s Jankovem jen bod.

KRÁLŮV DVŮR-Fotbalisté Králova Dvora po dlouhé době nedokázali na svém hřišti bodovat naplno. V utkání s Jankovem neproměnili několik stoprocentních šancí a zápas nakonec skončil zaslouženou dělbou bodů.

Králův Dvůr – Jankov 1:1

Do utkání lépe vstoupili domácí, střely Mrštiny a Petra v úvodní desetiminutovce ale brankáři Hrubému příliš starostí nenadělaly. Domácí měli mírně navrch, ale jak trestný kop Podzemského, který skvěle zlikvidoval brankář Jankova, tak i tutovka Mrštiny, který neuvěřitelně překopl z malého vápna prázdnou branku, gólem neskončily. Ve 35. minutě se již cábelíci radovali. Po závaru se nadvakrát prosadil zblízka Červenka – 1:0. Jenže tento stav nevydržel ani tři minuty. Domácí obrana nepokryla po centru na přední tyči Maxu, který se hlavou trefil do horního rohu branky – 1:1.

Po změně stran domácí přidali, opět ale vyhořeli v zakončení. Mrština hlavičkoval z malého vápna nad branku a střelu Červenky z hranice pokutového území zneškodnil Hrubý. Skóre se neměnilo ani v 60. minutě, kdy po závaru parádní střela Kličky jen těsně minula branku. Hosté se k ohrožení domácí branky téměř nedostali, domácím toho ale poté také příliš nedovolili. Výjimkou byla 80. minuta, kdy po hlavičce Opla vytáhl brankář Jankova Hrubý z rukávu výtečný zákrok. V samém závěru hosté přece jen začali zlobit, ale na Mojžíše z několika nebezpečných brejků Maxa ani Kursa nevyzráli. Oba celky si tak rozdělily po bodu.

Branky: 35. Červenka – 38. Maxa. ŽK: Mrština, Dochtor, Petr - Maršán, Kursa, Řezníček, Janoušek. Rozhodčí: Aubrecht. Poločas: 1:1. Diváků: 250.

Králův Dvůr: Mojžíš – Bláha, Vlček, Podzemský, Petr, Mrština, Brož (46. Opl), Klička, Spurný (78. Saitzkoff), Fulín (23. Červenka), Dochtor.

Jankov: Hrubý – Bláha, Kursa, Řezníček, Janoušek, Boček (62. Holba), Maršán (75. Maxa P.), Pulec P., Pulec M., Maxa V., Stejskal P.

Trenér Kučera neví, za co byl potrestán

Nyní mají divizní fotbalisté Králova Dvora na svém kontě čtyři body, v průběhu tohoto týdne se ale vše může změnit a cábelíci se mohou vyšvihnout do čela tabulky. Jak je to možné? Ve čtvrtek totiž STK bude řešit opožděný začátek zápasu v Domažlicích (Králův Dvůr zde prohrál 0:2 – pozn. red.) a podle všeho může být zápas zkontumován ve prospěch cábelíků. „Myslím, že podle toho, jak jsem si pročítal řády, tak je to úplně jednoznačné,“ uvedl trenér Králova Dvora Miloslav Kučera, který byl za údajné výroky v Domažlicích potrestán disciplinární komisí „stopkou“ na čtyři zápasy. „Dostal jsem to za to, co  já opravdu nevím a neví to jak naší hráči, tak zatím jsem se nedopídil nikoho, kdo to ví. Rozhodčímu jsme napsali, že vulgárními výroky počastoval hráče Podzemského, načež on neváhal do zápisu napsat něco, proti čemu se určitě budu bránit a odvolávat. Jak jsem řekl na disciplinárce, trest jsem nepřijal ani na jeden zápas, protože toto je nekorektní a já jsem se ničeho nedopustil,“ uvedl trenér Miloslav Kučera. O tom, jak dopadne jednání STK vás budeme informovat.