12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

KP: J. Domažlice B - FC Rokycany 1:0 (0:0)

Krajský přebor Plzeňského kraje odehrál o minulém víkendu své 22. kolo, ve kterém fotbalisté domažlické rezervy hostili ve šlágru kola průběžně druhý tým tabulky – FC Rokycany. Domácí na třetím místě ztráceli na hosty pouze dva body, a tak se vlastně hrálo o druhé místo tabulky. Zápas neměl jasného favorita a tomu odpovídal i obraz hry, protože na trávníku domažlické Střelnice byl k vidění rovnocenný souboj, ve které bylo od začátku jasné, že žádné gólové hody nepřinese. Fotbalové štěstíčko se nakonec přiklonilo k domácím, kterým Kadlecova branka stačila ke třem bodům a vynesla je na průběžné druhé místo tabulky krajského přeboru.

O něco aktivněji začali zápas domácí, ale Kubrův centr zprava hosté odvrátili na roh a ani tr. kop Tomáše Koreluse nebyl úspěšný. Hosty v 5. minutě zastavil odpískaný ofsajd Černého a o chvíli později stačili domácí zadáci odvrátit Aŭbrechtův centr. Hrál se fotbal od branky k brance, domácí byli o něco více u míče, ale centr Kadlece zprava hosté odvrátili stejně jako ten samý pokus Aŭbrechta na druhé straně. Ve 13. minutě se po tr. kopu Tomáše Koreluse hrála před rokycanskou brankou „hlavičková,“ ale hostům se nakonec podařilo míč uklidit do bezpečí. Vzápětí na druhé straně domácí zblokovali Černého střelu zpoza šestnáctky. Pak stačil hostující brankář odkopnout míč těsně před nabíhajícím Vlčkem a na druhé straně si domácí gólman Brych poradil s Černého tr. kopem. První tutovku zápasu si vypracovali hosté v 18. minutě, kdy se k odraženému míči dostal Černý, protáhl se mezi domácími zadáky, ale jeho střelu zleva z 9 metrů výtečně nohou reflexivně vykopl Brych, míč letěl k Aubrechtovi, ale i jeho pohotovou hlavičku Brych zneškodnil. Domácí kontrovali Lucákovým tr. kopem zleva, ale Hojda stačil ve skluzu usměrnit míč pouze do boční sítě u vzdálenější tyče. Ve 26. minutě předvedl hostující brankář Jevčák výborný zákrok, když po tr. kopu Tomáše Koreluse vyrazil Teršlovu hlavičku, která před ním nepříjemně skočila. O minutu později musel klasickou kosou zastavit T. Korelus pronikajícího Inemana a spatřil za to žlutou kartu. Tr. kop rozehrál zprava z 18 metrů hostující Vileta na nohu Černého, ale jeho bombu volejem stačil jeden z domácích hráčů tečovat nad branku. Tutovky se dočkali i domácí, když míč zatáhl ve 34. minutě po levé straně Pavlíček, zpětnou přihrávkou našel volného Vlčka, ale jeho volej z 9 metrů k levé tyči Jevčák výborně vyrazil na roh. Ten rozehrál zprava T. Korelus, ale v závaru před rokycanskou brankou se nepodařilo nikomu z domácích dotlačit míč do sítě a dva pokusy Lucáka skončily na tělech hostujících hráčů. Ve 39. minutě zahrozili hosté jedním z mnoha rychlých brejků, ale centr zleva stačili domácí odvrátit na roh. Pak domažličtí odvrátili centr Inemana, Jevčák zneškodnil Teršlovu hlavičku po Korrelusově standardce a na druhé straně mířil zleva hostující Černý podél branky do zámezí.

I úvod druhé půle byl vyrovnaný, ale neprosadil se z tr. kopu Tomáš Korelus, ani Sova střelou z 22 metrů stejně, jako na druhé straně centrem hostující Ječmen. Když pak Černého pokus z těžkého úhlu zleva zneškodnil Brych, měli domácí velké štěstí v 55. minutě, kdy zakončil svůj průnik po pravé straně hostující Debellis střelou z úhlu z 12 metrů do bližší tyče a odražený míč pohotově zachytil Brych. Obě mužstva se snažila o ofenzívu, ale obrany pracovaly spolehlivě, takže na jedné straně Sova a na druhé Vileta se svými pokusy neuspěli. Hosté pak nevyužili ani závar před Brychovou brankou a následnou střelu Inemana domácí gólman kryl. V době, kdy domácí začala docházet pára, vytrácel se pohyb ve středu hřiště a soupeř přebíral iniciativu došlo k rozuzlení této fotbalové zápletky. Lucák se dostal k odraženému míči, protáhl se těsně mezi dvěma zadáky, jeho centr zleva odvrátil jeden z rokycanských zadáků ke Kadlecovi, který volejem z 12 metrů překonal brankáře Jevčáka – 1:0. Poté Brych zachytil míč před nabíhajícím Černým a na druhé straně Lucákův centr zblokovali hosté a míč následně zachytil Jevčák. Hosté v této fázi hry předčili domácí pohybem, ovládli střed hřiště a zatlačili Benfiku do defenzívy. Před Brycha létal jeden centr za druhým, ale domácí obrana bránila zuby nehty. Střely hostujícího Filipce a poté Černého k úspěchu nevedly s akci Inemana zastavil odpískaný ofsajd. Domácí si vytvořili šanci v 74. minutě, kdy pronikl do šestnáctky agilní Lucák, ale místo střely ze 14 metrů volil přihrávku a hosté míč odpálili na roh. Další Lucákův útočný pokus o chvilku později skončil pouze v autu vedle Jevčákovy branky. Pak už zase hráli hosté, ale před nabíhajícím Černým stačil míč odkopnout Brych a Kopečného volej z 9 metrů po centru zleva skončil vedle vzdálenější tyče. Domácí se dostali k ofenzívě v 83. minutě, ale po Lucákově tr. kopu hlavičkoval nejprve Hojda na Pavlíčka a jeho hlavička z 8 metrů mířila vysoko. Tři minuty před koncem musel Brych vyboxovat Kopečného centr a pak začaly pracovat nervy. V emotivním závěru zápasu se žlutilo, a dokonce červený kartónek uviděl v 90. minutě i Jakub Korelus. Domácí však závěr zápasu herně zvládli a mohli se radovat ze tří veledůležitých bodů.

Branka: 63. Kadlec.

Rozhodčí: Koura – Mazanec, Brůha. Delegát: Sádovský. ŽK:4:3, ČK: 1:0 (90. J. Korelus), Diváků 110.

J. Domažlice B: Brych – Kubr, Hojda, T. Korelus, Pavlíček – Černý O. (34. Sova), Korelus J., Teršl, Vlček – Kadlec (82. Kalný), Lucák (90. Nguyen). Trenér: Martin Steinbrücker.

FC Rokycany: Jevčák: Vaščák, Procházka, Klír, Ineman (80. Kopečný) – Debellis, Ječmen (70. Filipec), Hereit, M. Černý, Vileta – Aubrecht. Trenér: Robert Vágner.