Rokycany: opět pouze bod.

ROKYCANY - Třetí vystoupení a třetí remíza. Taková je dosavadní bilance fotbalistů Rokycan v krajském přeboru!

Scházel Mraček
V předvíkendové pozvánce jsme psali o  zranění Mračka, což se bohužel potvrdilo. Přesto hned v první minutě utekl Kučera a byl z toho roh. Po jeho rozehrání se srazili Scheinher s gólmanem Bláhou. Posila z Města Touškova zahrozila vzápětí a hned na to Rýdlův centr zadáci Spartaku odvrátili na roh.  Hosté se pak vymanili z defenzivy, jejich hru režíroval zkušený Bezdička. Ve 13. minutě si Vild poradil jeho ranou. Na opačné straně byl nedovoleně zastaven Kučera  a Tobrman poslal trestný kop těsně vedle tyče.

Ve 31. minutě však Husovy sady propukly v jásot. Scheinherr odcentroval a  Tobrmanova hlavička rozvlnila síť – 1:0!  Chrástecké to nedeprimovalo a tlačili se do útoku. Zahrozili Brýla s Křenem a na druhém konci pálil příliš vysoko Tobrman.  V minutě čtyřicáté nejprve spálil šanci Kohout a soupeř se rozběhl do brejku, který zastavili obránci FC nedovoleně. Po trestném kopu se musel červenat Vild a jeho zaváhání potrestal Heidlmayer. Stav 1:1 vydržel do odchodu do kabin, i když se ho pokoušel změnit Kučera.

Byl to gól?
Po změně stran kvalitní partie pokračovala. Scheinherr hlavičkoval jen do brankáře a hosté se soustředili spíše na brejky.  Papáčkovu střelu zneškodnil v 58. minutě Bláha, ale šest minut na to byl při průniku faulován v šestnáctce Kučera a penaltový exekutor Schveinert se nemýlil – 2:1. V 76. mnutě fanoušci sledovali sporný moment. Bezdička vypálil a míč se od břevna svezl pravděpodobně za čáru, což viděl asistent sudího. Gól platil a na kopačkách fotbalistů FC se usadila nervozita. Pouze Kohout nabídl příznivcům FC individuální akci  85. minutě, kdy zvonila tyč chrástecké svatyně.

V neděli vyrazí Rokycany do Holýšova. Bude z toho zase remíza?