13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

ČFL: Jiskra Domažlice - MFK Chrudim 2:1 (1:0)

Ve 21. kole České fotbalové ligy se poprvé na domácím trávníku představila v jarní části soutěže Jiskra Domažlice. Premiéra to byla jak se patří, protože jejím soupeřem byl suverénně vedoucí celek tabulky, s vybojovaným 51 bodem, pouze dvěma porážkami a famózním skórem 50:10 - MFK Chrudim. Domácí určitě nezapomněli na podzimní výprask, který v poměru 7:0 vyfasovali na hřišti dnešního soupeře, a tak měli o další motivaci postaráno. Hosté pokračovali na vítězné podzimní vlně, oba jarní zápasy vyhráli a body, jako jasný favorit, chtěli přivézt i z Chodska.

Domácí trenér se musel obejít bez zraněného Brankáře Brycha a nejlepšího kanonýra ČFL, Petra Došlého, který si doléčuje zranění zadního stehenního svalu, a tak se do branky postavil Švihořík a na místo levého záložníka Bezdička.

Od úvodního hvizdu rozhodčího Klupáka bylo jasné, proč je soupeř na špici tabulky. Hosté byli silní ve hře hlavou, přesné kombinaci na jeden dotek v plné rychlosti, ve zpracování a pokrytí míče, důrazu, pohybu s míčem i bez něj a herním přehledu. Domácí se snažili hrát ze zajištěné obrany na rychlé protiútoky a jak se ukázalo, byla to účinná taktika, která díky bojovnosti a nasazení domácím nakonec přinesla velmi cenné tři body.

Domácí začali nebojácně a aktivně, centry Hrubého z pravé a Bezdičky z levé strany vyzkoušeli pozornost hostujícího gólmana Mrázka. Blíže ke skórování však měli v 6. minutě hosté, když Langr zatáhl míč po pravé straně, od brankové čáry našel zpětnou přihrávkou Kopeckého, ale ten v tísni ve skluzu usměrnil míč kousek vedle levé Švihoříkovy tyče. Na druhé straně po Mužíkově tr. kopu prodloužil míč hlavou Braun, ten se odrazil k Bezdičkovi, ale jeho střela z otočky zpoza šestnáctky skončila nad chrudimskou svatyní. Poté si domácí brankář poradil s Mastíkovým centrem, i náběhem Langra, před nímž ukryl míč v náručí. Hosté hru vyrovnali a po chvíli převzali mírnou iniciativu. Dostálkův centr zleva srazili domácí na roh, ze kterého nic nevytěžili, ale domácí v 17. minutě předvedli přesně to, s čím šli na trávník. Mužík poslal hloubi pole na pravou stranu na Hejdu, ten před šestnáctkou hostů, našel křížnou přihrávkou sprintujícího Matějku, který obešel vybíhajícího brankáře Mrázka a zleva poslal míč do odkryté branky – 1:0. O dvě minuty později prošel domácí Hejda po levé straně, obešel obránce, ale jeho střelu z těžkého úhlu stačil Mrázek vytěsnit na roh. Ve 21. minutě poslal z tr. kopu míč nad domácí branku Kopecký a na druhé straně po Mužíkově trestňáku hlavičkoval Bauer z 8 metrů, ale s nedůrazným pokusem neměl Mrázek problém. O chvíli později měli domácí zadáci starosti s Kesnerovým centrem, ale nadvakrát se jim podařilo míč uklidit do bezpečí. Ještě větší problémy domácím nastaly po půlhodině hry, když se po pravé straně prodral Kesner, jeho střelu z úhlu sice Švihořík zblokoval, ale kdyby míč z brankové čáry neodpálil jeden z domácích zadáků, bylo by zle nedobře. Domácí se nechtěli nechat zatlačit do defenzívy, neustále se pokoušeli o kontry a snažili se hrát vyrovnanou partii a závěr poločasu patřil jim. Ve 32. minutě srazili hosté Blažkův centr zprava na roh, ten rozehrál Mužík, míč se odrazil k Matějkovi, ale jeho pumelici z šestnáctky zblokoval jeden z hostujících zadáků. O dvě minuty později se do šestnáctky Chrudimi prodral aktivní Hejda, míč mu i s nohama odpálil vybíhající brankář Mrázek, ale píšťalka sudího se neozvala s tím, že byl odehrán nejprve míč. Vzápětí po dalším Hejdově průniku mu stačil míč v poslední chvíli odkopnout bránící Řezníček. Hosté kontrovali ve 39. minutě Kesnerovou střelou zpoza šestnáctky, kterou však domácí zblokovali stejně, jako následný pokus Kopeckého z téže vzdálenosti. Když pak skončil tr. kop Kopeckého z 20 metrů ve Švihoříkových rukavicích, zazněla poločasová fanfára sudího Klupáka a domácím se šlo o poznání veseleji do šaten.

Lepší návrat na trávník si domácí nemohli přát, protože hned ve 48. minutě rozehrál Mužík tr. kop zleva ze 30 metrů, míč posadil u vzdálenější tyče na hlavu Brauna, ten jej vrátil do malého vápna, kde se svým důrazem ve skrumáži prosadil Matějka a zblízka zvýšil na 2:0. Hosté reagovali akcí po pravé straně, zakončenou Mastíkovým volejem z 18 metrů, mířícím kousek vedle levé Švihoříkovy tyče. Poté se hrálo na obě strany, domácí využívali každou příležitost k zaměstnání chrudimské obrany, ale větší šanci si žádný ze soupeřů nevytvořil. Až po hodině hry se dostal z rohového kopu Kesnera k hlavičce hostující Krčál, ale z 8 metrů nasměroval míč vysoko. S přibývajícími minutami začali mít navrch hosté a domácí byli nuceni se zabetonovat před svou šestnáctkou. V 62. minutě našel zpětnou přihrávkou chrudimský Kopecký nabíhajícího Vodrážku, ale jeho volej z šestnáctky mířil rovněž nad domažlickou branku. Pak si zodpovědně hrající defenzíva domácích poradila s tr. kopem a vzápětí i centrem Řezníčka a v 68. minutě zakončil svůj průnik po pravé straně hostující Langr střelou z úhlu ze 12 metrů nad domažlickou branku. Tlak hostů stále narůstal a když odkopy domácích zadáků nenacházely spoluhráče, vracel se míč vzápětí před Švihoříkovu branku. Herní kvalita a aktivita hostů přinesla ovoce v 80. minutě, kdy si na Vašulínovu křížnou přihrávku za obranu naběhl rychlonohý Kopecký, ocitl se sám proti Švihoříkovi a střelou zleva ze 12 metrů poslal míč ke vzdálenější tyči – 2:1. Bylo jasné, že poslední desetiminutovka bude pro domácí velmi perná, protože gól hosty patřičně nabudil. Domácí obrana byla tentokráte bez větších okének a spolu s téměř všemi ostatními spoluhráči vytvořila pevný val. Hosté museli předvádět pohledné kombinační kreace, aby se vůbec dostali k zakončení. Nejprve hlavičkoval nad domažlickou branku po Ptáčkově rohu Vašulín a pak domácí obrana odvrátila další Ptáčkův rohový kop, Řezníčkův centr i následný rohový kop. V poslední minutě napřáhl zpoza šestnáctky chrudimský Řezníček, ale jeho střela byla zblokována. Poslední šanci na Berbrovu ruletu měli hosté v 92. minutě, kdy po Řezníčkově sražené střele pálil z 8 metrů z leva z úhlu Krčál, ale Švihořík míč výborně vyrazil na roh. Ten domácí odvrátili a jako rajská hudba pro jejich uši se ozval závěrečný hvizd hlavního arbitra.

Branky: 17. , 48. Matějka - 80. Kopecký.

Rozhodčí: Petr Klupák - Zdeněk Vaňkát, Robert Hájek. Delegát: Pavel Pešek. ŽK: 4:3 (Mužík, Hájovský, Mlynařík, Braun - Kopecký, Langr, Drahoš. Diváků: 355.
Jiskra Domažlice: Švihořík -  Blažek, Hájovský (46. Pfeifer), Bauer, Mlynařík - Hrubý, Braun, Mužík, Bezdička (81. Teršl) - Hejda (67. Chocholoušek), Matějka (90. Došlý). Trenér: Pavel Vaigl.
MFK Chrudim: Mrázek - Řezníček, Drahoš, Krčál, Mastík - Kesner (65. Ptáček), Vodrážka, Langr (69. Tlapák), Dostálek (77. Vavrouš) - Kopecký, Rybička. Trenér: Pavel Jirousek.