13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

I. B třída: S. Postřekov - FC Dynamo Horš. Týn 2:1 (0:1)

O víkendu se poprvé v letošním roce představili na fotbalových trávnících celky nejnižší krajské soutěže, I. B třídy. V neděli 25. března se na postřekovském trávníku, v rámci 14. kola soutěže představili hráči posledního Dynama Horšovský Týn. Za hosty, kteří přijeli pouze se dvěma náhradníky, nastoupil na postu stopera od začátku zápasu i trenér Staroba. Domácí, kterým po podzimu patřila 6. příčka tabulky, byli jasným favoritem, ale jejich hubené vítězství se rodilo velmi těžce. Až v poslední minutě zápasu, kdy už se vše připravovalo k penaltám, o třech bodech pro Postřekov rozhodl střídající trenér Adam Polák!

Hosté domácí v úvodu zápasu zaskočili zvýšenou aktivitou, napadáním rozehrávek a ofenzívní činností, takže jim patřila první desetiminutovka utkání. Bohužel pro ně mířil po Starobově tr. kopu ve 3. minutě ve skluzu z 10 metrů zprava Doležal vedle bližší Freiovy tyče a o čtyři minuty později vyrazil domácí gólman nedůraznou střelu Havlíčka a míč uklidili domácí obránci. Postřekovští poprvé zahrozili v 9. minutě, ale Karlík po Vavříkově centru ze střední vzdálenosti Novákovu branku přestřelil. Domácí hru vyrovnali a postupně přebírali iniciativu. V 11. minutě zamířil nepřesně z 18 metrů postřekovský Cibotaru, a tentýž hráč se po chybě hostujícího Jurka dostal do brejku, ale zprava z šestnácti metrů poslal míč jen daleko vedle vzdálenější tyče. Poté se obě mužstva ubránila při rohových kopech a nebezpečí pro domácí po Starobově tr. kopu ukončil odpískaný ofsajd hostů. Ve 24. minutě zneškodnil hostující gólman Novák volej Abaiieho a vzápětí se na druhé straně dostával do vyložené šance horšovskotýnský Havlíček, ale Frei mu výborným zákrokem sebral míč z nohy. Když si s Doležalovým centrem poradil domácí brankář, tlačil se do šance ve 32. minutě hostující Havlíček, ale dostal se s míčem mezi dva domácí zadáky, kteří jej včas zblokovali a odzbrojili. Vzápětí skončil pokus domácích zpoza šestnáctky těsně nad horšovskotýnskou brankou a ve 37. minutě měl tutovku na noze hostující Havlíček, který po Ptákově centru zprava volejem ze 12 metrů postřekovskou branku minul. Hosté s přibývajícími minutami srovnali hru a v ofenzívě byli nebezpečnější. Jen o minutu později musel Frei z branky, aby upálil míč před nabíhajícím Čedíkem a vzápětí na druhé straně zakončil únik po pravé straně střelou nad branku domácí Ledvina. Když po Starobově tr. kopu odvrátili domácí míč na rohový kop, přišla 43. minuta, kdy se po Ptákově centru zleva dostal míč na vzdálenější tyč, kde jej hlavou ze 4 metrů nasměroval do sítě Doležal – 0:1.

Domácí branka správně nabudila, chopili se od začátku druhé půle iniciativy, kterou udrželi až do konce zápasu, což se jim nakonec vyplatilo. Nejprve musel sice Frei odvracet míč před dotírajícím Havlíčkem, ale pak se dostal do průniku domácí Cibotaru, jemuž však ve finále sebral míč brankář Novák. Hosté měli smůlu v 53. minutě, kdy Staroba z tr. kopu orazítkoval levou Freiovu tyč a míč se odrazil podél branky do pole. Běžela 54. minuta, když se v závaru před horšovskotýnskou brankou odrazil míč k připravenému Kuželkovi, jehož přízemní volej z 15 metrů skončil těsně u levé Novákovy tyče – 1:1. Poté nejprve hlavičkoval po Vavříkově rohovém kopu domácí Kuželka vedle soupeřovy branky a na druhé straně stačil ve skluzu usměrnit míč vedle domácí branky Šperl. Po hodině hry si s přízemní střelou Cibotarua zpoza šestnáctky poradil Novák stejně, jako zneškodnil pádem pod nohy akci Svobody. V 65. minutě se po rohovém kopu dostal ke střele hostující Šperl, ale s nedůrazným pokusem z hranice šestnáctky si Frei poradil. Hrálo se poměrně slušně, a tak všechny udělené žluté karty šly na vrub nemístného řečnění hráčů, které rozhodčí Pena velmi správně netoleroval. Dvacet minut před koncem skončila Závodného střela z 18 metrů vedle horšovskotýnské branky a vzápětí na hřišti vystřídal v domácím dresu Polák nedůrazného Cibotarua. Když tr. kop domácího Kreuze skončil v Novákových rukavicích, zahrávali dva rohové kopy hosté, ale bez efektu, i když po druhém z nich a Čedíkově hlavičce poskočil míč na břevně domácí branky. V 83. minutě se po Starobově tr. kopu odrazil míč k Čedíkovi, ale ten jej z 18 metrů nasměroval nad Freiovu branku. Poté si s dalším Kreuzovým kopem opět poradil Novák, který musel vzápětí na zem, aby zneškodnil rodící se šanci Karlíkovi. Domácí se s přibývajícími minutami dostali do tlaku, ale s jejich centry si hostující obrana poradila, a když místo střely zkoušeli kombinaci, byla vždy nepřesná. V 89. minutě po Závodného centru hlavičkoval domácí trenér Polák z 8 metrů vedle pravé Novákovy tyče a všichni už mysleli na penaltový rozstřel. Z následující akce domácích ale našel Ledvina volného Poláka, ten zkušeně přeloboval vybíhajícího Nováka, a protože mířil přesně, míč doskotačil do opuštěné branky – 2:1.

Branky: 54. Kuželka, 90. Polák – 43. Doležal.

Rozhodčí: Pena – Pressl, Rubáš. ŽK: 2:1. Diváků: 123.

Sokol Postřekov: Frei – Votava, Kuželka, Kreuz, Steinberger D. – Ledvina, Závodný, Vavřík, Karlík – Cibotaru (66. Polák), Ababii (46. Svoboda).

FC Dynamo Horšovský Týn: Novák – Svárovský, Staroba, Šutek, Jurko (46. Šperl) – Černík, Pták, Čedík, Mach – Doležal, Havlíček (88. Beneš).