12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Kocour se blýskl hattrickem.

KLATOVY - Třetí kolo krajského fotbalového přeboru svedlo včera dopoledne dohromady dva týmy z Klatovska, Chanos Chanovice a klatovské béčko. Po prvním poločase vedli hosté pouze jednou brankou, ve druhém přidali další čtyři a z klatovského hřiště si odváželi zaslouženě tři body za výhru.

TJ Klatovy B – Chanos Chanovice 0:5. Už od samotného začátku hry působili hosté aktivněji a svou snahu mohli zúročit hned v 5. minutě, kdy domácímu gólmanovi utekl míč, ovšem obrana jej včas poslala do bezpečí. Poprvé se Chanovičtí radovali v 10. minutě, když chanovický Kocour otevřel svou střeleckou kanonádu první brankou. Vzápětí přišla i šance domácích, proti chanovickému gólmanovi Daňkovi ale byli málo důrazní.

Ve 14. minutě mohli klatovští vyrovnat skóre, Daněk vyběhl z brány, ale míč pustil a ten se kutálel do prázdné svatyně. Radost z branky zkazila domácím  obrana hostů, která na poslední chvíli míč odkopla. Do konce prvního poločasu ještě měli další šance hosté, prudkou střelu vypálil v 25. minutě Tafat, rovněž ve 40. minutě po přímém kopu zazvonil míč pouze o břevno Hermanovy svatyně. A minutu před odchodem do šatny další gól hostů přidat dělovkou zdálky Černohorský.

Ani druhý poločas nepřinesl na straně domácích žádné zlepšení. Po celou dobu se opět houževnatě bránili proti soupeři, ale také zahazovali spoustu míčů. Toho využili hosté a během druhé pětačtyřicetiminutovky přidali do sítě Klatovanů ještě další čtyři branky. Neuběhlo ani deset minut a už se mohli fanoušci Chanovic radovat v tomto zápase podruhé.

Pod druhou branku se opět podepsal Kocour. Domácí se dostali do jedné z vyložených šancí v 60. minutě, ale střela vyslaná jedním z hráčů byla příliš vysoká. O tři minuty později zachytil dlouhou přihrávku chanovický Šedivý, poslal ji připravenému Kocourovi a ten přidal svůj třetí gól. V 69. minutě prokličkoval přes půlku hřiště s míčem na kopačkách chanovický Srb, nahrál v malém vápně připravenému Šedivému a ten se nemýlil. Pátou branku hostů přidal v 77. minutě Frýzek a to pouhou minutu poté, co vystřídal svého spoluhráče Hausleitnera. V 80. minutě vystřídal v bráně hostů Daňka Růžička. I on potvrdil, že dokáže svůj tým podržet. Hlavní rozhodčí totiž nařídil penaltu, ale Růžička střelu klatovského kapitána Tomana chytil.

Poločas: 0:1. Branky: – 10., 53., 63. Kocour, 69. Šedivý, 77. Frýzek. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Křen – Vondra, Mokrusch. Diváků 150.

Sestavy:

TJ Klatovy B: Herman – Popelka, Kotáb, Jakubec, Votípka, Toman, Beneš, Voráček, Ježek, Žitník, Kraus.

Chanos Chanovice: Daněk (80. Růžička) – Šedivý, Srb, Hnídek, Varga, Strakoš, Hausleitner (75. Frýzek), Tafat, Černohorský, Krch (46. KOtrnoch), Kocour (70. Kučera).