14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

1. kolo ČFL: J. Domažlice - SK Polaban Nymburk 3:0 (3:0)

Více než osm stovek diváků přilákal o Chodských slavnostech v sobotu odpoledne na Střelnici duel úvodního kola České fotbalové ligy, ve kterém domácí Jiskra hostila nováčka soutěže, celek SK Polaban Nymburk. Domažličtí se chtěli v prvním kole soutěže před domácím publikem a ještě o pouti předvést v nejlepším světle a rozhodně se chtěli vyhnout podcenění neznámého nováčka. To se jim podařilo a po velmi dobře odehrané první půli zápasu získali zaslouženě tříbodový náskok. Ve druhém poločasu pak podle zažitého scénáře „ubrali plyn“ a nechali hrát i soupeře. Ten si vypracoval jednu vyloženou šanci, kterou neproměnil a naopak jej několika výbornými zákroky podržel brankář Jungr, na kterého už domácí nedokázali vyzrát a tak zápas skončil tříbrankovým rozdílem.

Domažličtí byli od úvodního hvizdu rozhodčího Vaňkáta aktivnější, ale po třech neúspěšných centrech se střelami neprosadili Mužík a vzápětí ani Kropáček, protože oba trefili bránícího soupeře. Nymburští zahrozili poprvé ve 14. minutě, ale v poslední chvíli před dobíhajícím Chlapcem odkopl míč do bezpečí domácí stoper Bauer. O čtyři minuty později si domácí kapitán Mužík narazil míč s Došlým, ale střelou zpoza šestnáctky trefil jen tělo bránícího soupeře. V 19. minutě musel nymburský gólman na zem, aby sebral míč z nohou dotírajícího Došlého a o chvíli později hosté vyřešili závar před brankou po Došlého tr. kopu osvobozujícím odkopem. Když Junkr zneškodnil Mužíkův centr zprava, dostal se na druhé straně k hlavičce z 9 metrů hostující Baratynskyy, ale domácí branku minul. Tlak domácích byl chvílemi silný, hosty pouštěli na svoji polovinu jen sporadicky a jejich ofenzíva přinesla první úspěch ve 29. minutě. To se po lajně vydal domácí pravý bek Blažek, stříleným přízemním centrem zprava našel bráněného Kropáčka, který však stačil míč nohou ze 3 metrů lehce tečovat za záda překvapeného Junkra – 1:0.  Uplynuly pouze čtyři minuty, když o sobě dal poprvé výrazněji vědět domácí záložník Hejda, který se pustil s míčem po levé straně na slalom, prohnal se kolem několika soupeřových zadáků a místo přihrávky na volného Došlého poslal míč z úhlu z 8 metrů pod víko – 2:0. Když pak hostující Chlapec vyzkoušel ze střední vzdálenosti Brychovu pozornost, zatáhl domažlický Hrubý míč po pravé straně, jeho centr našel těsně hlídaného Kropáčka, který však byl před střelou odblokován od míče. Hostující Bodlák pak rozehrál tr. kop z 23 metrů, ale mířil nad domažlickou branku. Ihned po rozehrání zatáhl míč po levé straně, domácí Došlý, dal jej „pod sebe“ na Mužíka, jehož volej z šestnáctky však výborně konečky prstů vytlačil Junkr na roh. Ten rozehrál zprava Došlý pět minut před obrátkou přesně na Hrubého, který poslal míč volejem ze 7 metrů do sítě – 3:0.

I úvod druhého poločasu patřil domácím, ale po Mužíkově vysunutí odskočil míč nabíhajícímu Hejdovi a zachytil jej nymburský gólman a tak první šanci měli hosté, když v 50. minutě odcentroval zleva Petr na volného Baratynskyho, ale ten tutovku zazdil nepřesným volejem z 10 metrů. O dvě minuty později oslovil domácí Hejda nabíhajícího Došlého, který se ocitl sám proti Junkrovi, ale tutovku zakončil pouze střelou do těla padajícího gólmana. V 54. minutě stačil brankář Junkr vyboxovat jeden z domácích centrů pouze k Hrubému, ale ten volejem z 8 metrů trefil jen tělo soupeře. Poté Junkr zneškodnil centr Mužíka a vzápětí našel Hrubý centrem zprava Kropáčka, tomu sice v souboji hosté míč ukopli, ale jen k Hejdovi, jehož volej z 8 metrů skončil opět na těle jednoho z bránících hostů. Ti se osmělili v 57. minutě, ale Bodlákův tr. kop zneškodnil Brych. Vzápětí se do nymburské šestnáctky prokličkoval Kropáček, dal míč Došlému, ten se uvolnil, zpětnou přihrávkou našel Blažka, ale jeho volej z 12 metrů Junkrovu branku přelétl. Na druhé straně se dostal ke střele volejem hostující Nepovím, ale mířil zleva rovněž vysoko. Po hodině hry zatáhl míč po levé straně domažlický Došlý, v pokutovém území hostů se uvolnil, přihrál zpět Chocholouškovi, ale ten volejem z malého vápna v tísni minul bližší tyč nymburské branky. Poté domácí zvolnili a soupeř opticky hru v poli vyrovnal. Na jedné straně se neprosadil centrem Kropáček a jeho další ofenzívní pokus skončil ofsajdem, na straně druhé zneškodnil Brych hlavičku Nepovíma a pak vytáhl výborný zákrok, kterým vytlačil Baratynskyho střelu zleva z 10 metrů na roh. Když čtvrthodinu před koncem zápasu stačil v poslední chvíli upálit míč domácí Teršl před dotírajícím Baratynskym, vyslal na druhé straně domažlický Braun pumelici ze střední vzdálenosti, která rozezvučela napínací tyč těsně vedle nymburské branky. V 77. minutě se po pravé straně protáhl domácí Blažek, centrem našel nabíhajícího Došlého, ale jeho hlavičku z 8 metrů výtečně reflexivně Junkr vyrazil. Na druhé straně musel na zem brankář Brych, aby sebral míč před zlobícím Nepovímem. Hosté stále nic nevzdávali a tak musel v 80. minutě vystřihnout domácí stoper Teršl parádní nůžky, aby odvrátil míč před dotírajícím soupeřem po rozehraném tr. kopu. V závěru zápasu převzali mírnou iniciativu opět domácí, ale Chocholoušek po Došlého zpětné přihrávce volejem ze 14 metrů nymburskou branku netrefil, Došlý o chvíli později zleva minul o kus vzdálenější šibenici Junkrovy branky a v 88. minutě zazdil tutovku Bezdička, který sám proti Junkrovi trefil ze 12 metrů jen jeho tělo. Když si potom na jedné straně domácí brankář Brych poradil s volejem Svobody z šestnáctky a na straně druhé výborně zachytil Junkr Došlého střílený centr směřující na volného Mužíka, bylo to ze zápasu vše a domácí mohli slavit zasloužené tři body.

Branky: 29. Kropáček, 33. Hejda, 40. Hrubý.
Rozhodčí: Zdeněk Vaňkát - Ivan Teuber, Petr Klupák. ŽK: 2:1 (Bauer, Mlynařík - Kabyl). Diváků: 833.
J. Domažlice: Brych - Blažek, Hájovský, Bauer (68. Teršl), Mlynařík - Braun - Hrubý (57. Chocholoušek), Mužík, Hejda (63. Bezdička), Došlý - Kropáček (73. Buršík). Trenér: Pavel Vaigl.
SK Polaban Nymburk: Jungr - Herčík, Kabyl (57. Svoboda), Vyskočil, Bodlák - Houžvička (63. Jeník), Chlapec (63. Franc), Cáska, Nepovím (81. Daněk) - Petr (81. Schulz), Baratynskyy. Trenér: Tomáš Šercl.