16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Příprava: J. Domažlice - 1. FC Karlovy Vary 6:2 (4:1)

V sobotu 29. července se v 11 hodin ozval na střelnici úvodní hvizd rozhodčího Cihláře, který odstartoval přátelské utkání mezi Jiskrou Domažlice a 1. FC Karlovy Vary. Domácí se poprvé představili v letní přípravě na domácím hřišti před zhruba stovkou diváků. Jejich soupeřem byl divizní celek 1. FC Karlovy Vary, který na začátku nové sezony přijme nový název a ta Slavia Karlovy Vary. Ve vyrovnaném úvodu zápasu se hosté ujali překvapivě rychle vedení, když ve 4. minutě rozehrál Staněk trestný kop, míč se odrazil k jeho spoluhráči Psohlavcovi, který z 10 m překonal domácího brankáře Švihoříka – 0:1. Domácí rychlá branka ne zaskočila, v 7. minutě se po levé straně prohnal s míčem Došlý, přihrávkou pod sebe našel Brauna, ale jeho volej zpoza šestnáctky mířil nad Chárovu branku. Radost z vyrovnání přinesla domažlickým 11. minuta, kdy brankář Chára váhal s odkopem tak dlouho, až mu do něj skočil domácí Bezdička, a odražený míč skončil v brance hostů – 1:1. Poté domácí postupně přebírali iniciativu stále častěji se stěhovali k brance hostů , kteří měli hlavně s jejich rychlými průniky po křídlech značné problémy. Po čtvrt hodině hry dokonali domácí obrat skóre, když Mužík zatáhl míč, centrem našel Brauna, který jej sklepl na nabíhajícího Došlého, a ten volejem z šestnáctky prostřelil brankáře Cháru – 2:1. O pouhých 7 minut později zatáhl míč domácí Bezdička, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího došlého který volejem z 12 metrů nedal Chárovi šanci – 3:1. Domácí stále dotírali na branku soupeře, ale Mužíkův centr brankář Chára vyboxoval. Hejdův centr zprava vzápětí poslal hlavou u vzdálenější tyče Krlička na branku, ale Chára konečky prstů míč vytlačil mimo zařízení. Naposledy se skóre v prvním poločase měnilo po půlhodině hry, kdy míč zatáhl po levé straně domácí Došlý, prodral se až do pokutového území, kde udělal kličku vybíhajícímu brankáři Chárovi a zblízka do odkryté branky zvýšil na 4:1. Poté ještě skončila střela domácího Krličky z úhlu z levé strany těsně vedle vzdálenější tyče karlovarské branky a několik centrů do pokutového území hostů stačili zadáci Karlových Varů odvrátit.

Do druhého poločasu udělali oba trenéři několik změn. V domácím dresu přišel na hřiště Hrubý, který střídal Blažka, Hájovský nahradil Bauera, Chocholoušek nastoupil místo Brauna, Došlého nahradil Buršík a Bezdičku Kropáček. V dresu hostů nastoupil místo Kořistky Vokáč, Kalinu nahradil Šupík a brankáře Cháru vystřídal Klimov. Poté se již střídalo podle potřeby, jak se na tom oba trenéři dohodli. I úvod druhého poločasu byl poměrně vyrovnaný, o ofenzivu se snažila obě mužstva, ale domácí byli v útočném snažení výraznější. Hosté se nejprve ubránili Krličkově střele zleva z 18 metrů, poté zblokovali střelecký pokus Mužíka, a ve 48. minutě srazili centr Chocholouška na roh. O minutu později srazili hosté centr Kropáčka ke svému gólmanovi, který míč zachytil. V 50. minutě zatáhl domácí Kropáček míč po levé straně, přihrávkou našel Hejdu, jehož volej zpoza šestnáctky mířil nad břevno karlovarské branky. V době kdy byli domácí aktivnější, se skóre měnilo na druhé straně, když na křížný centr Maňáka naběhl na levé straně špatně hlídaný Psohlavec, a volejem ze 14 metrů překonal domácího brankáře Švihoříka – 4:2. Poté měli hosté ještě příležitost v 56. minutě, kdy po Maňákově trestném kopu hlavičkoval Psohlavec, ale domácí brankář Švihořík byl na místě. Vzápětí na druhé straně odcentroval zprava Mužík, ale Krlička volejem z 15 metrů přestřelil Klimovu branku. Poté předvedli domácí ještě několik zajímavých akcí, ale buďto se do zakončení nedostali, nebo jejich střela našla tělo bránícího soupeře, jak tomu bylo v 63. minutě, po Hrubého bombě z hranice šestnáctky. Skóre se opět měnilo v 59. minutě, kdy domácí Hrubý pronikl po pravé straně, jeho střílený centr tečoval hlavou hostující Pěkný a usměrnil míč přesně do vzdálenější šibenice vlastní branky – 5:2. O čtyři minuty později zatáhl míč domácí Kropáček, za šestnáctkou se dostal ke střele, ale opět trefil jen tělo jednoho z bránících soupeřů. Stejně se vedlo vzápětí Hrubému, jehož tvrdou střelu zpoza šestnáctky rovněž hosté zblokovali. Domácí byli v této fázi hry jasně lepší, v útoku mnohem nebezpečnější, ačkoliv i hosté se snažili o ofenzivu. Poslední branku v Domažlicích diváci viděli v 81. minutě, kdy Krlička našel rozběhnutého Kropáčka, ten se ocitl sám proti brankáři Klimovi a střelou z 12 metrů zvýšil na konečných 6:2. Snaha obou mužstev o další branku už změnu skóre nepřinesla a tak si domácí zaslouženě připsali čtyřbrankovou výhru.

Branky: 11. Bezdička, 15., 22., 30. Došlý, 59. vlastní (Pěkný), 81. Kropáček – 4., 52. Psohlavec.

Základní jedenáctky:

J. Domažlice: Švihořík – Blažek, Teršl, Bauer, Mlynařík – Hejda, Mužík, Braun, Došlý – Bezdička, Krlička. Trenér: Pavel Vaigl.

1. FC Karlovy Vary: Chára – Kořistka, Vondráček, Pěkný, Mestl – Hudec, Staněk, Maňák, Geňo, Kalina – Psohlavec. Trenér: Karel Tichota.