24 25 26 27 28 29 30

Střelecký koncert kolovečského Šperla.

Kanonýr Slavoje rozhodl o vítězství svého týmu pěti brankami.

ZDENĚK MIFEK

Skóre 14:1 po třech zápasech má nováček I. A třídy Slavoj Koloveč. Rovnou polovinu branek dal do sítě soupeřů Václav Šperl, který se do Kolovče vrátil po několika letech z hostování v Přešticích.

Střeleckou  formu z přípravy potvrdil hned v prvním mistrovském zápase proti Lubům.

V nedělním zápase s Blovicemi před šesti stovkami diváků zazářil a vstřelil všech pět branek a byl tak hlavním strůjcem vítězství Kolovče. Na jeho první zásah čekali diváci jen do 13. minuty, kdy do sítě dopravil míč po střele Černohorského, kterou gólman jen vyrazil před sebe – 1:0.

O několik málo minut později (ve 25. a 27.) s přehledem proměnil dvě sóla, při kterých obešel i gólmana a střelami do prázdné branky završil hattrick – 3:0.

To  ale zdaleka nebylo vše. Do konce první půle rozjásal příznivce domácího celku počtvrté, když proměnil pokutový kop, který hlavní rozhodčí nařídil za faul na Tomáše Homolku – 0:4.

Poločasová přestávka patřila rovněž hráčům I. A třídy. Pamětní medaile a ocenění obdrželi od funkcionářů Slavoje hráči, kteří nastupovali v této soutěži za Koloveč před 40 lety.

Ve druhém  poločase, stejně jako v prvním,  Koloveč kontrolovala hru a za celý zápas soupeři dovolila jen jednou vystřelit na branku.

Svůj koncert završil Šperl v 57. minutě, kdy po akci Duchoně po levé straně přidal svoji pátou branku – 5:0 a opět si vysloužil velký aplaus publika.

Stejně velké  ovace sklidil  kolovečský ostrostřelec v 65. minutě, kdy byl vystřídán Perglem.

Velkou radost nejen z výkonu a výsledku měl domácí sekretář Pavel Kruml. „Naši fanoušci i početná skupina příznivců Blovic  vytvořili skvělou atmosféru. K výkonu Šperla není co dodávat, dát pět branek, to hovoří za vše.“

Koloveč odehrála zápas proti Blovicím v následující sestavě: Simbartl – Soupír, Lukáš Homolka, Baxa, Milota – Tomášek (46. Kufner), Černohorský, Duchoň (75. Vyhnal), Tomáš Homolka – Kruml a Šperl (65. Pergl).

V příštím kole čeká Koloveč v sobotu zápas v Chlumčanech odkud rozhodně nechtějí přijet s prázdnou. „Je důležité, že nám vyšel začátek, navíc velmi dobře. Jdeme zápas od zápasu, každý je jiný. Samozřejmě, že i v Chlumčanech chceme uspět,“ dodal Kruml.