14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

I. B třída: S. Postřekov - FC Dyn. Horš. Týn 5:1 (3:0)

Poslední, 26. kolo fotbalové I. B třídy, ve skupině A svedlo na postřekovském trávníku domácí Sokol, kterému patřila 5. příčka tabulky se 7. celkem, kterým byl FC Dynamo Horšovský Týn. V zápasu sice už nikomu o nic nešlo, ale domácí se chtěli se svými věrnými fanoušky rozloučit vítězstvím a proto zápas v žádném případě nevypustili. Byli téměř po celé utkání aktivnějším celkem, ale o jejich vysokém vítězství rozhodla především větší efektivita a důraz v zakončení.

Po bezkrevném úvodu se nejprve ukázali hosté, ale Sobolíka zastavil ofsajd a Ebenhöhův nákop zachtil před nabíhajícím Sobolíkem domácí brankář Frei. Pak už se chopili taktovky zápasu postřekovští a dočkali se hned v 11. minutě prvního úspěchu, když centr Davida Steinbergera zprava našel nehlídaného Petra Steinbergera a ten zprava z 10 metrů nedal Mathauserovi v brance hostů šanci – 1:0. Pak s pokusem horšovskotýnského Ptáka poradil Frei a následovala pasáž, kdy se obě mužstva snažila o ofenzívu, ale jejich aktivita končila v pokutovém území soupeře špatnou přihrávkou a bez zakončení. To neplatilo ve 22. minutě, kdy Freiův výkop našel rozběhnutého P. Steinbergera, ten zatáhl míč po levé straně a pak jej naservíroval volnému Pfeiferovi, který z 8 metrů bez problémů zvýšil na 2:0. Tentýž hráč mohl přidat o dvě minuty později další gól, ale ve skluzu soupeřovu branku minul. Ve 25. minutě se po Karlíkově rohovém kopu dostal k hlavičce domácí Votava, ale z 9 metrů mířil nad břevno horšovskotýnské branky. O chvilku později našel postřekovský Karlík zcela volného Kubouška, který střelou zprava z 10 metrů zvýšil na 3:0, a bylo, jak se říká „vymalováno.“ Na poločasovém stavu už nic nezměnila nepřesná střela Závodného, ani Šperlův centr na druhé straně, či rovněž nepřesný pokus Nováka.

I v samotném úvodu druhé půle skončil lob hostujícího Nováka z úhlu zleva na horní síti Freiovy branky a tr. kop téhož hráče o chvíli později nad postřekovským břevnem. Pak se chopili iniciativy domácí a 57. minutě našel Votava nabíhajícího P. Steinbergera, který šel sám na Mathausera a zkušeně pod nohy padajícího gólmana přehodil – 4:0. Poté se do dobrépozice dostal domácí Cibulka, ale jeho slabá střela ze 14 metrů nemohla Mathausera ohrozit. Hosté kontrovali průnikem Vavřičky, ale ten akci zakončil střelou zprava z 18 metrů nad Freiovu svatyni. Vzápětí po levé straně utekl hostující Pták, ale jeho střelu z úhlu srazili domácí na roh. Domácí diváky rozveselil v 64. minutě po nezištné přihrávce P. Steinbergera velmi povzbuzovaný Cibulka, který volejem z 10 metrů zprava zvýšil na 5:0. V 67. minutě musel prokázat své kvality domácí brankář Frei, když po pravé straně pronikl do šestnáctky Mothejzík a jeho střelu ze 14 metrů reflexivně vyrazit. Poté hra ztratila tempo střídáním a množícími se fauly, ale mírnou aktivitu převzali hosté. Když se neprosadili po centru Ebenhöha, či tr. kopu Nováka, přišla 74. minuta kdy Novák poslal míč nabíhajícímu Mackovi a ten zprava z 10 metrů ke vzdálenější tyči prostřelil Freie – 5:1. Poté se ke střele dostali Mozhejzík, Macek a Ebenhöh, ale domácí obrana vždy jejich pokusy zblokovala. V závěru zápasu pak mířil domácí Karlík volejem zpoza šestnáctky vedle levé Mathauserovy tyče, a když po Váchalově rohovém kopu hlavičkoval z 8 metrů Závodný vedle branky. Připsali si domácí zasloužené tři body.

Branky: 11., 57. P. Steinberger, 22. Pfeifer, 26. Kuboušek, 64. Cibulka – 74. Macek.
Rozhodčí: Miroslav Pena – Jiří Bureš, Zdeněk Říha. ŽK: 2:2. Diváků: 120.

Sokol Postřekov: Frei – Ledvina, Kreuz, Němec, Votava – D. Steinberger, Karlík, Kuboušek (46. Cibulka), P. Steinberger (77. Buček) – Závodný, Pfeifer (67. Váchal).

FC Dynamo Horšovský Týn: Mathauser – Ebenhöh, Macek, Blacký, Jurko (33. Šperl) – Vavřička, Doležal, Pták, Sobolík – Mothejzík (83. Mach), Novák.