16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

I. B třída: ZD Meclov - FK Staňkov 2:0 (1:0)

V posledním 26. kole fotbalové I. B třídy, ve skupině A hostil v okresním derby 3. celek tabulky ZD Meclov aktuálně 8. mužstvo – FK Staňkov. Domácí hráli o účast v baráži o postup do I. A třídy a oslabené hosty, kterým kromě brankáře chyběli další dva hráči základní sestavy téměř po celý zápas přehrávali. V utkání, které množstvím nepřesností na obou stranách chvílemi připomínalo fotbalovou III. třídu nakonec domácí potvrdili roli favorita a zaslouženě si připsali poslední tři body tohoto ročníku.

Po úvodních zahřívacích minutách se sice nejprve dostali ke střele hosté, ale Vovsovu střelu domácí zadáci zblokovali a sami pak šli v 9. minutě do vedení, když si na Nídlův tr. kop naběhl Čižikov, který hlavičkoval do země, ale po zaváhání a poté podklouznutí brankáře Traxmandla skončil míč překvapivě v jeho síti – 1:0. Rozhodnuto mohlo být o dvě minuty později, kdy hostující gólman fauloval v pokutovém území Němce, který si sám postavil míč na penaltový puntík, ale dost nepochopitelně hodně vysoko branku přestřelil. Domácí poté dobývali staňkovskou branku, ale Pačesného centr odvrátili hosté na roh a Kafkův pokus skončil vedle Traxmandlovy branky. Ve 13. minutě stačil staňkovský brankář zachytit míč před nabíhajícím Němcem a na druhé straně měl blízko k vyrovnání Štverka, který však po Kubinově rohovém kopu nasměroval hlavou míč kousek vedle levé Dolejšovy tyče. Poté měli při svých pokusech vychýlenou mušku domácí Čižikov a po něm i Obdržálek. Ve 23. minutě zatáhl míč po levé straně domácí Kubica, centrem našel Němce, ale tomu nebylo v tomto zápase souzeno dát branku, protože jeho hlavička skončila na břevně staňkovské branky. Stejné štěstí však stálo i při domácích, když ve 31. minutě rozehrál Voves rohový kop na hlavu Brona, který rovněž rozezvučel břevno Dolejšovy svatyně. O chvíli později musel domácí brankář vyboxovat střelecký pokus Kubiny ze střední vzdálenosti a o chvilku později stačili v poslední chvíli hosté odvrátit centr domácího Kubici. Ve 38. minutě odcentroval zleva domácí Pačesný, ale Němec stačil hlavou míč nasměrovat pouze vedle vzdálenější tyče soupeřovy branky. Poslední slovo před obrátkou měli hosté, ale Vovsovu střelu po Výrutově přihrávce domácí zblokovali.

I ve druhé půli měli domácí více ze hry, ale když po levé straně prošel Kubica, udělal kličku i vybíhajícímu gólmanovi, přihrál před odkrytou branku Čižikovovi, ten poslal míč volejem vedle levé tyče staňkovské svatyně. Poté střelecky neuspěl dvakrát meclovský Kubica, ani ve skluzu střílející Němec. Domácí si v této fázi hry vytvořili poměrně velký tlak, ale skrze zhuštěnou obranu soupeře se nedokázali dostávat do šancí. V 57. minutě mířil vysoko meclovský Obdržálek a s pomocí teče soupeře vedle Traxmandlovy branky i Pačesný. Po rohovém kopu pak usměrnil hlavou míč vedle branky domácí Němec. Poté neuspěli ani Kafka a Čižikov. Hosté kontrovali nebezpečným průnikem Brona po levé straně, ale tomu stačili v poslední chvíli domácí zadáci míč odebrat, a když pak se do dobré střelecké pozice dostal na pravé straně hostující Zahoř, stačil pádem pod nohy zabránit nejhoršímu Kozák a střelu z 12 metrů zblokoval. V 74. minutě zastavil nadějnou šanci hostujícího Vovsa odpískaný ofsajd a na druhé straně vyrazil brankář Traxmandl střelu Němce i následný volej Kubici ze 12 metrů. Když pak hosty zastavil další ofsajd, přišla 82. minuta a Obdržálkem rozehraný rohový kop, na který si naskočil domácí kapitán Vogeltanz a míč k překvapení všech propadl staňkovskému brankáři mezi rukama – 2:0. V závěru ještě zastavili domácí pronikajícího Zahoře a když si obě obrany poradily s centry před svou branku, dovršil svoji smůlu v zápasu domácí Němec, který střelou z šestnáctky trefil jen pravou Traxmandlovu tyč. K úspěchu pak už nevedly ani pokusy domácích Čižikova, Suchého, či Nídla a tak meclovští brali zaslouženou dvoubrankovou výhru.

Branky: 9. Čižikov, 82. Vogeltanz.
Rozhodčí: Čubr. ŽK: 1:2. Diváků: 80.
ZD Meclov: Dolejš - Pačesný, Kozák, Vogeltanz, Kopperberg - Obdržálek (84. Suchý), Kafka, Čižikov, Nídl - Kubica (84. Stodola), Němec.
FK Staňkov: Traxmandl - Vrba, Štverka (59. Liška), Gust, Drudík - Zahoř, Kubina, Hrdina, Výrut (52. Kolros) - Voves, Bron.