11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

ČFL: J. Domažlice - FK Králův Dvůr 0:2 (0:1)

Ve středu 14. června ukončila domažlická Jiskra svoji pouť letošním ročníkem České fotbalové ligy domácím zápasem proti aktuálně 5. celku tabulky, kterým byl se ziskem 61 bodu FK Králův Dvůr. Domácí získali o celých deset bodů méně a jen díky zlepšeným výsledkům v závěru sezóny jim patřila 9. příčka tabulky. Domácí trenér se musel pro zranění vyrovnat s absencí Fořta, Roubala, Brauna, Černého a naposledy i Rumla. Při nedostatku útočníků se proto na hrotu opět, jako v několika předešlých zápasech, objevila dvojice Mužík, Bezdička a Hrubý se vrátil na místo pravého obránce. Hosté potvrdili roli papírového favorita, v prvním poločasu se o aktivitu střídali s domácími, ale ve druhém dějství měli po většinu času více ze hry a při větší efektivitě zaslouženě vyhráli. Domácí svou nevydařenou sezónu, na jejímž začátku se hovořilo o postupu, korunovali stejně nevydařeným posledním zápasem, ve kterém se k nim po mdlém výkonu obrátilo i štěstí zády.

To bylo patrné hned v úvodní minutě zápasu, když se centr, či střela Bočka zprava odrazila od vzdálenější tyče přihlížejícího brankáře Vávry. Poté se do hry dostali hosté, které nejprve zastavil ofsajd Balšánka, ale v 5. minutě tentýž královédvorský záložník a kapitán mužstva velmi snadno pronikl po levé straně a střelou z úhlu ke vzdálenější tyči překonal Švihoříka – 0:1. Domácí se sice snažili o ofenzívu, ale chyběly jim rychlé průniky a centry Rumla a Hrubého před soupeřovu branku a tak přechody do útoku postrádaly moment překvapení a hosté je konsolidovanou obranou bez problémů odvraceli. Neujal se ani rohový kop Mužíka, či jeho další centr o chvíli později. Hosté se po čtvrthodině dostali ke střele Ježdíka, kterou však Švihořík kryl. Trochu vzrušení přinesla 16. minuta, kdy po Hejdově přihrávce napřáhl zpoza šestnáctky Bezdička, ale Vávra míč konečky prstů přizvedl na břevno své branky. Poté se hra přesunula ke středové čáře a příliš fotbalových momentů divákům nenabídla. Až ve 26. minutě zatáhl míč domácí Chocholoušek, našel Bauera, ten mu míč vrátil, ale volej domácího obránce z 18 metrů trefil jen tělo bránícího soupeře. O minutu později se po Chocholouškově centru zleva dostal k hlavičce Bezdička, ale z deseti metrů minul vzdálenější tyč královédvorské branky. Obě mužstva se v této fázi hry přetahovala o iniciativu, ale s centrem Hrubého si hostující obrana poradila stejně, jako s pokusem Chocholouška ve skluzu brankář Vávra.  Na druhé straně zastavil nebezpečně vyhlížející akci hostů ofsajd Šlapáka. Ve 33. minutě zatáhl míč domácí Brožík, dal jej pod sebe na Bočka, ale jeho slabá střela z 10 metrů skončila v náručí hostujícího gólmana. O čtyři minuty později zatáhl na druhé straně míč Šlapák, centrem našel volného Balšánka, jehož volej ze 14 metrů skončil vedle levé Švihoříkovy tyče. Poté domácí srazili Kiliánův centr na roh, který rozehrál Balšánek na hlavu Kiliána, ale domácím se podařilo nebezpečnou situaci vyřešit odkopem. Ve 42. minutě mohlo být pro domácí zle, když se po Boučkově centru zprava dostal míč na hlavu Procházky, ale jeho pokus z 8 metrů Švihořík reflexivně vyrazil. Centr hostujícího Procházky, který odvrátil Chocholoušek, byla poslední akce prvního poločasu a do kabin šli veseleji hosté.

Hned v úvodu druhé půle skončil centr, či střela hostujícího Boučka zprava kousek vedle vzdálenější tyče domácí svatyně. Domažličtí kontrovali o dvě minuty později, ale i Chocholouškův pokus mířil nepřesně. V 52. minutě se po centru zprava dostal ke střele volejem hostující Balšánek, ale ze střední vzdálenosti domažlickou branku minul. Domácí se pak i za pomoci brankáře Švihoříka ubránili dvěma centrům hostů a sami se pak podívali smůle do očí v 54. minutě, kdy po Hrubého zpětné přihrávce napřáhl zpoza šestnáctky Blažek, ale rozezvučel pouze levou Vávrovu tyč. Skóre se mohlo měnit i na druhé straně, kde o minutu později našel centrem zprava hostující Balšánek nehlídaného Procházku, ale ten ve vyložené šanci hlavičkoval z 8 metrů vedle bližší Švihoříkovy tyče. V 58. minutě pronikl po levé straně královédvorský Šlapák, našel kapitána Balšánka, ale jeho střela ze 14 metrů se jen lehce otřela o horní hranu břevna domažlické branky. Domácí kontrovali rohovým kopem Mužíka, který hlavou usměrnil Bauer, ale míč se rovněž otřel jen o horní hranu břevna soupeřovy branky. V 68. minutě rozehrál rohový kop domácí Špírek, ale Bauerova hlavička z 8 metrů mířila rovnou do Vávrovy náruče. Když poté zastavil rozběhnuté hosty odpískaný ofsajd, dostal se na druhé straně ke střele z 22 metrů domácí kapitán Mužík, ale Vávra jeho pokus, směřující pod břevno vytlačil na roh. I hostům překážela branková konstrukce, když se v 74. minutě po Procházkově centru zleva dostal ke střele ve skluzu u vzdálenější tyče Kilián a ze 14 metrů trefil pouze břevno domažlické branky. O tři minuty později musel Švihořík ven z branky, aby zneškodnil akci Šlapáka a na druhé straně skončil útočný pokus domácích faulem Bauera v pokutovém území. Když se pak nevydařil tr. kop Mužíkovi, který z 19 metrů trefil jen soupeřovu zeď, vyrobil při přebírání míče chybu domácí Boček, toho se zmocnil Šlapák, našel zcela volného Procházku a ten zprava ze 14 metrů ke vzdálenější tyči zvýšil na 0:2. Domácí neměli síly na závěrečný tlak a když v nastaveném čase neuspěli ani po Špírkově rohovém kopu, loučili se s domácími diváky po bezkrevném, sterilním výkonu porážkou.

Branky: 5. Balšánek, 85. Procházka.
Rozhodčí: Jiří Pečenka - Štěpán Kouba, František Cihlář. Delegát FAČR: Leoš Slavíček. ŽK: 4:2 (68. Boček, 69. Špírek, 77. Mužík, 80. Bauer - 42. Balšánek, 69. Eliáš). Diváků: 183.
Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý, Mráz, Bauer, Chocholoušek (72. Javorský) - Blažek, Brožík (64. Špírek), Boček, Hejda - Bezdička, Mužík. Trenér: Radek Kronďák.
FK Králův Dvůr: Vávra - Bouček, Šilhavý, Soldát, Zelenka - Kilián, Balšánek, Eliáš, Ježdík (75. Dochtor) - Procházka, Šlapák (87. Svoboda). Trenér: Jiří Sabou.