17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

ČFL: Jiskra Domažlice - FC Olympia Hradec Králové 0:3 (0:1)

V rámci 30. kola České fotbalové ligy hostila v sobotní dopoledne domácí Jiskra Domažlice na svém trávníku na Střelnici vedoucí celek tabulky, mužstvo FC Olympia Hradec Králové . Hosté přijeli jako horký favorit zápasu, protože si dlouhodobě udržují postavení na čele tabulky a mají nejlépe ze všech mužstev našlápnuto do 2. ligy. Jiskra mohla boj o postup zdramatizovat pouze v případě, že by soupeře obrala o nějaké body. Domácí okupovali 9. příčku tabulky se 48 body, vedoucí tým -  jejich soupeř nasbíral o plných 16 bodů více. Hosté nenechali od začátku zápasu nikoho na pochybách o tom, že přijeli zvítězit a pojistit si svoji vedoucí pozici, protože celý zápas byli aktivnější a měli více ze hry. Domácí vůbec nepustili ke hře a tak nakonec naprosto zaslouženě zvítězili rozdílem tří branek. Královéhradečtí fotbalisté převyšovali domácí téměř ve všech fotbalových atributech, byli rychlejší ve startu na míč, pohyblivější, lepší ve hře s míčem, v kombinaci, i ve hře hlavou. Domácí se díky těmto vlastnostem soupeře vůbec nedostali ke své hře, kazili spoustu přihrávek, protože byli napadáni okamžitě při přebírání míčů, některé přihrávky naslepo byly spíše odkopy a končily na nohou soupeře. Domácí trenér Kronďák poslal na trávník mužstvo opět bez klasického útočníka, a na hrotu se pohybovali Bezdička s Mužíkem.

Hned v 1. minutě museli domácí odvracet na roh Štěpánův centr. Po jeho rozehrání se dostal k zakončení Demeter, ale zprava domažlickou branku přestřelil. Domácí se dostali k zakončení ve 4. minutě, ale Hrubého střela z šestnáctky trefila bránícího soupeře, následný Blažkův centr vyboxoval brankář Frydrych a hosté míč odvrátili. V 10. minutě musel těsně před nabíhajícím Rumlem odkopávat hostující brankář, ale na druhé straně museli domácí zadáci dvakrát likvidovat rohový kop Čady. Po čtvrthodině hry skončil Bezdičkův průnik střelou zpoza šestnáctky, se kterou si hostující gólman Frydrych poradil. Ve 21. minutě oslovil domácí Hrubý Blažka, ale jeho centr zprava srazil hostující obránce na roh. Ten zprava rozehrál Mužík, u blížší tyče stačil míč tečovat Hrubý, ale pouze do boční sítě soupeřovy branky. Od této chvíle již byli hosté jasně lepším celkem a trvale se usadili na polovině domácích. Nejprve ve 25. minutě rozehrál Šťastný trestný kop, kterým trefil pouze bránící zeď domácích hráčů, následně Ptáček vystřelil z 10 m, ale trefil pouze domácího zadáka, a domácí stačili míč odvrátit na rohový kop. Potom domácí obrana odolala rohovém kopu Jukla a o chvíli později si poradila s centrem Čady. Ve 33. minutě oslovil hostující Kraják Ptáčka, který však srazil míč pouze vedle levé Švihoříkovy tyče. O dvě minuty později se po delší době dostali domácí k útočné akci, která vypadala zajímavě, ale skončila útočným faulem Bočka. Veškeré snahy domácích o protiútoky končily první nebo druhou nepřesnou přihrávkou, míče se opět zmocnili hosté a jejich tlak na domácí branku tak přetrvával. Pět minut před přestávkou se domácí Mužík uvolnil, odcentroval z levé strany na Hrubého, ale ten volejem z otočky u vzdálenější tyče branku hostů přestřelil. Zaslouženého úspěchu se hosté dočkali ve 43. minutě, když po centru Jukla zleva vznikl před domácí brankou závar brankář Švihořík míč v pádu konečky prstů jen postrčil před branku a tam se v klubku ležící hráčů nejrychleji k míči dostal Ptáček a v pozici ležícího střelce ze 2 metrů poprvé překonal ležícího brankáře Švihoříka –  0:1. Poté ještě stačil zachytit míč těsně před nabíhajícím Barešem domácí brankář Švihořík, a na druhé straně si s centrem Mužíka poradila hostující obrana.

Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Domácí byli dlouhé minuty uvězněni na své vlastní polovině, a za půlku hřiště se dostávali pouze za cenu dlouhých nákopů, které však většinou končily na nohách či hlavách soupeře. Hned v úvodní minutě druhého poločasu si domácí obrana musela poradit centrem hostujícího Ptáčka, o chvíli později pak zatáhl míč po levé straně hostující Štěpán, ale jeho centr srazil spoluhráč Bareš vedle domácí branky. Domažličtí o sobě dali poprvé vědět v 50. minutě, kdy Mužík poslal míč na rozběhnutého Blažka, ten odcentroval z pravé strany a u vzdálenější tyče střílel volejem ze 7 metrů Ruml, ale soupeřovu branku minul. V 54. minutě po Štěpánově centru zprava míč poskočil na břevně domažlické branky a skončil v zámezí. O dvě minuty později se po pěkné kombinační akci dostal ke střele hostující Mareš, ale ze střední vzdálenosti domácí branku přestřelil. V 57. minutě si nejprve domácí obrana poradila s Čadovým centrem zprava, o chvíli později pak zadáci zblokovali Krajákovu střelu z 18 metrů, a vzápětí Šťastného střelu z 20 metrů zneškodnil Švihořík.  Po hodině hry se dostali domácí na dostřel královéhradecké branky, ale když po Mužíkově centru zprava a vznikl před Frydrychem závar, stačili se hosté ubránit odkopem. V 63. minutě si postavil míč k trestnému kopu z 19 metrů před Švihoříkovou branku hostující Čada a přesnou střelou přes zeď k tyči překvapil Švihoříka – 0:2. O minutu později na druhé straně musel slabou malou domů spoluhráče Dubna řešit hostující brankář Frydrych odkopem těsně před nabíhajícím Bezdičkou. V 67. minutě si s pokusem hostujícího Jukla ze střední vzdálenosti domácí gólman poradil, na druhé straně pak musela hostující obrana odvrátit Brožíkův centr na roh. O minutu později poslal hostující Ptáček míč na nabíhajícího Ličmana, ten se dostal ke střele z 18 metrů, ale minul pravou Švihoříkovu tyč. V 82. minutě při obranném zákroku přistrčil domácí Blažek hostujícího Bareše, který upadl v pokutovém území, a byla na světě penalta. Tu rozehrál Jukl k pravé Švihoříkově tyči a bez problémů zvýšil na konečných 0:3. Teprve s blížícím se závěrem zápasu se domácí vymanili ze sevření soupeře, naopak sami se chopili iniciativy a ovládli polovinu soupeře. Dobře pracující královéhradecká defenzíva je však do šancí nepouštěla. Ze své závěrečné převahy vytěžili domácí pouze několik rohových kopů a centrů před Frydrycha, ale se vším si hosté poradili a s přehledem si dokráčeli nejen ke třem bodům, ale i k čistému kontu.

Branky: 43. Ptáček, 63. Čada, 83. Jukl PK

Rozhodčí: Václav Němec - Jiří Pečenka, Jaroslav Vrchota. Delegát FAČR: Vladimír Eibl. ŽK: 0:1 (61. Šťastný). Diváků: 200.

Jiskra Domažlice: Švihořík - Hrubý (58. Hejda), Bauer, Mráz, Chocholoušek - Blažek, Brožík (77. Braun), Boček (66. Průcha), Ruml - Bezdička (83. Černý), Mužík (66. Špírek). Trenér: Radek Kronďák.

FC Olympia Hradec Králové: Frydrych - Ptáček (87. Prouza), Demeter, Novotný, Štěpán (81. Kuťák) - Kraják (46. Ličman), Šťastný (63. Čihák), Duben, Čada, Jukl - Bareš. Trenér: Miloš Sazima.