20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - FK Litoměřicko 6:2 (2:0)

Fotbalová kanonáda na Střelnici

Ve vloženém 34. kole České fotbalové ligy hostila domácí Jiskra Domažlice, která okupovala aktuálně 10. příčku tabulky 12. celek – FK Litoměřicko. Hosté podle vyjádření jednoho člena technického doprovodu přijeli do Domažlic v oslabené sestavě, neboť mužstvu chyběli čtyři hráči základní sestavy. I domácímu trenéru Kronďákovi chyběli dlouhodobě zranění Fořt, Bárta a Roubal, na lavičce chyběl i Braun. K překvapení domácích příznivců neposlal domácí lodivod na trávník žádného útočníka, ale na hrot posunul Bezdičku a dokonce i kapitána Mužíka. Postavení v tabulce předurčilo do role papírového favorita domácí celek. Ten tuto svoji roli v zápase potvrdil nad očekávání výrazně, a i když se většinu zápasu hrálo v poli vyrovnaně, vybojovali domácí výrazné vítězství.

Hned v úvodu zápasu zatáhl po pravé straně míč domácí Hrubý, centrem našel nabíhajícího Průchu, ale jeho střelu volejem z šestnáctky srazili hostující zadáci. Ve 4. minutě stačili hosté odvrátit Blažkův centr zprava a o 6 minut později našel Blažek přihrávkou Hrubého, ten Mužíka, jehož volej z 15 metrů mířil do těla bránícího soupeře. První radost domácích přišla v 11. minutě. Mužík si postavil míč metr za šestnáctku a přesně nasměrovaný trestný kop skončil u pravé  Pechatého tyče – 1:0. V úvodu zápasu byli domácí jasně lepší, aktivnější a jejich snaha byla korunována první brankou.Poté se osmělili i hosté, ale Hanušovou střelu zleva z úhlu, po akci Fausta, zneškodnil domácí gólman Švihořík. Ve 14. minutě zatáhl po levé straně míč aktivní domácí záložník Ruml, oslovil nabíhajícího Hrubého, jehož volej z 8 metrů stačil reflexivně hostující brankář Pechatý vyrazit na roh. Ten rozehrál zprava domácí kapitán Mužík, našel hlavu stopera Bauera, ale jeho pokus z 10 m zneškodnil Pechatý. Po čtvrthodině hry se dostal k centru zprava domácí Mužík, míč u vzdálenější tyče dal pod sebe hlavou Chocholoušek na volného Rumla, ale jeho volej z 15 metrů skončil nad soupeřovou brankou. Domácí hýřili aktivitou a jasně soupeře přehrávali. Ve 22. minutě našel domácí Bezdička přihrávku mezi obránce nabíhajícího Rumla, ten zatáhl míč po levé straně, protáhl se kolem hostujícího Franka, a střelou zprava zleva 15 metrů o vzdálenější tyč zvýšil na 2:0. Poté se do hry dostali i hosté, hra v poli se vyrovnala a rušno bylo před oběma brankami. Nejprve skončil centr litoměřického Fausta zleva z úhlu snad Švihoříkovou brankou, o 5 minut později pak centr Valenty zleva mimo bližší tyč domácí branky. Hosté postupně přebírali iniciativu, ale ve 31. minutě skončila bomba Šlehofera z dvaadvaceti metrů kousek nad domažlickou brankou, a o minutu později po trestném kopu Hanuše poslal volejem z šestnáctky míč kousek vedle pravé Švihoříkovy tyče litoměřický Valenta. Domácí v této fázi hry ztratili pohyb, a jejich přihrávky byly velmi nepřesné, čímž dali více prostoru ve středu hřiště soupeři a ten se chopil taktovky zápasu. Ve 36. minutě musel domácí gólman Švihořík zachraňovat těsně před nabíhajícím Kalašem, o dvě minuty později pak domácí obrana odvracela centr Hanuše zleva. Domácí se opět vrátili do zápasu těsně před koncem poločasu - ve 43. minutě zatáhl míč Bezdička našel zpětnou přihrávkou Mužíka, ale jeho volej z hranice šestnáctky byl zblokován soupeřem a stal se snadnou kořistí pro brankáře Pechatého. Minutu před koncem první půle odvrátil domácí Bauer Frankův centr v zleva, míč se odrazil k Šlehoferovi, s jehož střelou z dvaadvaceti metrů si domácí gólman Švihořík poradil. Na druhé straně pak přistrčil domácí Bezdička patičkou Blažkův center, ale míč se stal kořistí brankáře Plechatého.

Po obrátce se obraz hry vyrovnal a téměř celý poločas se poli hrála vyrovnaná partie, ve které byli ofenzivněji lépe vybaveni domácí, zatímco hostující obrana vykazovala mnoho děr. Hned 46. minutě si musel hostující gólman poradil s Mužíkovým pokusem ze střední vzdálenosti, a na druhé straně o chvíli později mířil hostující Šlehofer ze stejné vzdálenosti vedle pravé Švihoříkovy tyče. Střelnice potřetí zajásala v 51. minutě, když po autovém vhazování Blažka vznikl před hostující brankou závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Bezdička a střelou z otočky zvýšil z 5 metrů na 3:0. O tři minuty později se neprosadil centrem zprava domácí Hrubý, ani Bauer po rohovém kopu Mužíka, který vyboxoval Pechatý, protože střelou z otočky z 8 m jeho branku přestřelil. Pěkný fotbalový moment přinesla 58. minuta kdy domácí Ruml sprintoval po levé straně s míčem přesprintoval bránícího Šlehofera, stačil odcentrovat přesně na nabíhajícího Bezdičku a ten hlavou v pádu ze 7 m zvýšil na 4:0. Poté se hra na několik minut přesunula do středu hřiště, kde obě strany sváděly souboje o míč kombinovaly, ale k ohrožení soupeřových branek se nedostaly. V 66. minutě vznikl po centru hostujícího Hanuše před domácí brankou závar, ke střele se dostal Šlehofer, ale trefil jen bránícího domácího zadáka. Domácí opláceli neúspěšným Bočkovým centrem zprava a vzápětí průnikem Rumla po levé straně, který našel u vzdálenější tyče nabíhajícího Hrubého, ale jeho střela z těžkého úhlu ve skluzu skončila v náručí hostujícího gólmana. Svojí rychlostí domácí záložník Ruml velmi platil na hostující obranu, což prokázal i v 72. minutě, kdy pronikl po levé straně, centrem našel Bezdičku, ten přistrčil míč Špírkovi, který udělal dvě drzé kličky hostujícím zadákům a střelou zleva z 12 metrů ke vzdálenější tyči zvýšil na 5:0. Hosté kontrovali 74. minutě, ale Frankova střela z 23 m skončila nad Švihoříkovou brankou. Fotbalové myšlení předvedl o dvě minuty později domácí Boček, který si všiml vpředu stojícího litoměřického gólmana, napřáhl téměř od půlící čáry, míč přeletěl marně se vracejícího gólmana a skončil v síti jeho branky – 6:0. V 77. minutě si s centrem hostujícího Trekovala domácí poradili, deset minut před koncem napřáhl na druhé straně zleva z 18 metrů domácí Špírek, ale jeho bomba skončila po slabé teči hostů mimo Plechatého branku. Domácí v závěru zápasu polevili, nedohrávali souboje jako dříve, a umožnili tak hostům snížit na rozdíl pouhých čtyř branek. V 85. minutě totiž po Hanušově centru zleva vlétl do šestnáctky hostující Kalaš, po srážce s Mrázem skončil na zemi a kopala se penalta. Tu pod tělem padajícího Švihoříka propasíroval do sítě Grunert – 6:1. Neskutečně nevydařenou mezihru pak předvedl při rozehrávce domácí brankář Švihořík s Bočkem, míče se minutu před koncem pohodlně zmocnil Faust a do prázdné branky snížil na konečných 6:2.

Branky: 11. Mužík, 22. Ruml, 51., 57. Bezdička, 72. Špírek, 78. Boček - 85. Grunert PK, 87. Faust.

Rozhodčí: Ondřej Lerch - Lukáš Machýček, Martin Leška. ŽK: 0:1 (14. Černý). Diváků: 185.
Jiskra Domažlice: Švihořík - Blažek, Bauer, Mráz, Chocholoušek - Hrubý, Brožík, Průcha (68. Boček), Ruml (73. Hejda) - Mužík (61. Špírek), Bezdička (88. Černý). Trenér: Radek Kronďák.
FK Litoměřicko: P. Pechatý (87. M. Pechatý) - Šimkovský, Grunert, Štancl, Hanuš - Frank, Černý (68. Trekoval), Šlehofer, Faust - Kalaš, Valenta. Trenér: Michal Slabý.