13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

ČFL: J. Domažlice - SK Převýšov 1:2 (1:0)

V sobotu 20.5. dopoledne přivítali v rámci 28. kola České fotbalové ligy hráči Jiskry Domažlice na svém stadionu Střelnice aktuálně 5. tým tabulky, kterým byl SK Převýšov. Hosté dosud nasbírali 52 body a domácí, kteří získali přesně o deset bodů méně, a patřilo jim 10. místo tabulky, nebyli v tomto utkání favorité. Přesto jim umístění v tabulce velelo získat v domácím zápase důležité body a navázat na dobré výsledky z posledních dvou zápasů, ve kterých porazili venku Táborsko B a doma s trochou štěstí Štěchovice. Otázkou bylo, jak moc se na výkonu domácích projeví únava po středečním zápase 26. kola právě se Štěchovicemi, protože na regeneraci sil měli hráči pouze dva dny.

Jiskra začala zápas aktivně a kromě poslední čtvrthodiny měla po celý první poločas více ze hry. Výsledkem bylo hubené jednogólové vedení, které zařídil hlavou ve 25. minutě stoper Bauer. Obě mužstva měla ještě několik možností ke skórování, ale nevyužila je. Ve druhém dějství mohl vedení navýšit Černý, ale tutovku zakončil střelou těsně vedle převýšovské branky. Poté již některým hráčům začaly docházet síly, vytratil se pohyb, střed hřiště ovládli dobře kombinující hosté, kteří byli v pozemních i vzdušných soubojích úspěšnější.  Z jejich zvýšené aktivity přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu Labíka a než se stačili domácí otřepat, inkasovali podruhé. V závěru zápasu si sice Jiskra vytvořila jakýsi tlak, ale k vyrovnání to nevedlo, naopak mohli domácí z rychlého protiútoku v 81. minutě inkasovat.

Úvod zápasu domácím vyšel parádně. Ve 3. minutě oslovil Braun nabíhajícího Černého, ten se kličkou zbavil obránce, ale z 15 metrů mířil z otočky jen těsně vedle pravé Vízkovy tyče. O minutu později našel Braun tentokrát nabíhajícího Špírka, jehož střelu z 15 metrů výtečně vyrazil převýšovský brankář a jeho spoluhráči uklidili míč do bezpečí. Když si s centrem hostujícího Zezuly poradil bez problémů Švihořík, hráli opět domácí, ale Mužíkův tr. kop, stejně jako rohový kop Špírka, k úspěchu nevedly. Poté skončily střelecké pokusy obou celků vedle soupeřových branek a v 16. minutě po akci Zezuly a Korby stačili domácí zadáci zblokovat pohotovou střelu Krajáka z 15 metrů. O dvě minuty později se po Špírkově rohovém kopu míč odrazil k Mužíkovi, ale i jeho volej z šestnáctky stačil soupeř zblokovat. První vyložená šance přišla ve 21. minutě, kdy prošel hostující Špidlen po levé straně, střelou z 18 metrů trefil břevno Švihoříkovy branky a odražený míč poslal nehlídaný Krejčík hlavou z 8 metrů nad domažlickou branku. Co se nepovedlo zde, povedlo se o čtyři minuty později na druhé straně. Blažek zatáhl míč po levé straně, na jeho centr se prodral Bauer a hlavou ze 7 metrů překonal Vízka – 1:0. Po neúspěšném centru Rumla se stejně ve třech případech vedlo i hostům, když jejich centry vždy odvrátila domácí obrana. V závěru poločasu se dohry více dostávali hosté, ale ve 38. minutě neuspěl se svou střelou zleva z šestnáctky Krejčík, když trefil tělo bránícího soupeře a vzápětí skončil na druhé straně bez úspěchu centr domácího Špírka. Pět minut před obrátkou našel Mužík rozběhnutého Rumla, ten se na levé straně uvolnil, ale střelou z úhlu trefil jen boční síť převýšovské branky. Ve 43. minutě skončil na tělech domácích zadáků tr. kop Věcheta a o minutu později se po přihrávce domácího Hejdy dostal s míčem do presu dvou obránců Špírek a o míč přišel.

Do druhého poločasu, jak jsme si už zvykli, vstoupili lépe hosté a postupně se chopili iniciativy. Na některých domácích hráčích už byla vidět únava po středečním zápasu, ze hry se vytratil pohyb, přesnost a důraz, čehož využili technicky velmi dobře vybavení hosté k přesné kombinaci, kterou ovládli střed hřiště a stále častěji se tlačili do šestnáctky Jiskry. Ve 48. minutě zahrávali převýšovští dva rohové kopy, ale domácí se ubránili. Byli to oni, kdo mohl skrórovat, když Špírek vybojoval ve středu hřiště míč, oslovil rozběhnutého Černého, ten se dostal tváří v tvář Vízkovi, ale tutovku zakončil střelou ze 14 metrů těsně vedle pravé převýšovské tyče. Poté si domácí poradili s centrem hostů, když dobře zasáhl Ruml a v 56. minutě trefil po Zezulově přihrávce volejem z šestnáctky Věchet jen tělo soupeře. Z protiútoku zamířil na druhé straně z 18 metrů nad Vízkovu branku Ruml. Hosté tlačili, ale Zezulova střela se neujala a šanci Korby zastavil ofsajdový praporek. Dva centry a rohový kop Krajáka opět k úspěchu nevedly, ale pro domácí je tento způsob hry stále velkým varováním, protože vede nezřídka k brankám a konečné prohře... Domácí se v této fázi hry zmohli jen na nákop na nabíhajícího Bezdičku, ale Vízek byl u míče dříve a ve skluzu jej upálil do bezpečí. Aktivita hostů přinesla ovoce v 66. minutě, kdy rozehrál Kraják rohový kop zleva, míč propadl u zadní tyče až na nohu nehlídaného Labíka a ten jej volejem z 10 metrů poslal do sítě – 1:1. Po tr. kopu Mužíka se míče zmocnili hosté, ale rodící se nebezpečný brejk zastavil domácí Hejda taktickým „žlutým“ faulem, ale Švihořík si s následným Věchetovým tr. kopem poradil. Domácím vycházela, i díky tomu, že měli hodně volného prostoru, přesná kombinace, díky které se snadno dostávali na dostřel domažlické branky. V 70. minutě se blýskl parádní technikou hostující Korba, který doslova vyškolil domácí obranu, našel volného Krajáka a ten ze 14 metrů poslal hosty do vedení 1:2. Když se potom nepovedl Krajákovi tr. kop a střela Špidlena zleva minula vzdálenější šibenici, vrátili se do hry domácí. Hosté si ale poradili s centrem Hejdy a následnou Bauerovou hlavičkou v záklonu a vzápětí se do zakončení po vlastní akci dostal stoper Bauer, který se vysunul dopředu, ale zleva z 15 metrů trefil jen boční síť Vízkovy branky. Hosté se nechtěli nechat zatlačit před šestnáctku a podnikaly rychlé protiútoky. Po jednom z nich skončila střela Krajáka zleva těsně vedle vzdálenější domažlické tyče. V 84. minutě našel domácí Hrubý Hejdu, ale ten střelou z šestnáctky trefil jen tělo soupeře. Dvě minuty před koncem si domácí poradili s Blažkovým centrem zleva a pak i s dalšími dvěma centry domácích. Když pak skončil centr domácího Blažka vedle branky, ozval se po chvíli závěrečný hvizd rozhodčího Benedikta a hosté se mohli radovat ze tří bodů.

Branky: 26. Bauer - 66. Labík, 71. Kraják.
Rozhodčí: Ladislav Benedikt - Václav Němec, Jaromír Štuk. ŽK: 4:1 (Hrubý, Braun, Hejda, Černý - Špidlen). Diváků: 160.

J. Domažlice: Švihořík - Hrubý, Bauer, Mráz, Blažek - Hejda, Mužík (77. Brožík), Špírek (60. Průcha), Braun (81. Chocholoušek), Ruml - Černý (53. Bezdička). Trenér: Radek Kronďák.
SK Převýšov: Vízek - Karal, Vyšehrad, Jarkovský, Špidlen - Labík (91. Novák), Zezula (89. Černý), Věchet, Krejčík (80. Veselka) - Kraják, Korba. Trenér: Petr Hrabík.