12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

ČFL: Jiskra Domažlice - TJ Štěchovice 2:1 (1:0)

V dohrávce 26. kola České fotbalové ligy přivítala na svém trávníku Jiskra Domažlice celek TJ Štěchovice. Zatímco se domácí s 36 získanými body krčili na 14. místě tabulky, hosté, kteří získali o 10 bodů více, okupovali 7. příčku a byli proto mírným favoritem zápasu. Po vyrovnaném úvodu zápasu se pak obě mužstva v průběhu celého prvního poločasu přetahovala o iniciativu. Ten nakonec vyzněl lépe pro domácí, když se ve 12. minutě trefil Mužík a Jiskra šla do kabin s jednogólovým náskokem. Jak už jsme na Střelnici zvyklí, odehrála Jiskra celý druhý poločas zalezlá ve svém pokutovém území a bránila se místy jen zoufalými odkopy. Hráči nebyli schopni podržet míč, založit kloudnou akci a vše podřídili pouze úpornému bránění vlastní branky. Hosté, stupňující tlak na Švihoříkovu branku se zaslouženě dočkali vyrovnání v 59. minutě Košatou. Domácí pak dokázali vytěžit z minima maximum, když v 66. minutě po Špírkově rohovém kopu a hlavičce Brauna vstřelili druhou branku a výsledek do konce zápasu, díky brankáři Švihoříkovi a i pomocí taktického střídání již uhájili.

Ve 2. minutě skončil Blažkův centr zleva na horní síti Vašákovy branky a o 3 minuty později si na druhé straně s volejem Vernera, po Marušákově centru poradil domácí gólman Švihořík. V 6. minutě po Rumlově centru stačili hosté odvrátit míč těsně před nabíhajícím Černým na rohový kop. O dvě minuty později vybojovali hosté dva rohové kopy, ale domácí se ubránili. Po Košatově centru zprava se dostal k zakončení hostující Batka, ale z 10 m mířil vedle domácí branky. V 10. minutě přistrčil míč dozadu domácí Černý na nabíhajícího Špírka, ten si udělal kličku, ale jeho střelu z 15 metrů výborným zákrokem zneškodnil hostující brankář Vašák. O dvě minuty později se již mohli domácí radovat, když dlouhý nákop Bauera mířil na Černého, ten míč přiťukl nehlídanému Mužíkovi, který si jej připravil ke střele, z 15 metrů zleva trefil přesně ke vzdálenější tyči a poslal domácí do vedení 1:0. Poté postupně převzali mírnou iniciativu hosté, ale Batkův centr zleva po čtvrthodině hry domácí odvrátili stejně, jako postupně tři centry do svého pokutového území, které zlikvidovali i za pomoci brankáře Švihoříka. Domácí se v této fázi hry zmohli pouze na Rumlův centr zprava, který hosté odvrátili na roh. Ve 22. minutě stačil domácí brankář Švihořík odvrátit míč před jedním z dotírajících hostujících útočníků a vzápětí jej domácí obrana uklidila do bezpečí. O dvě minuty později se na druhé straně uvolnil hostující Batka, jeho střelu z šestnáctky však stačili domácí zadáci zblokovat. O minutu později poslal domácí obránce Hrubý dopředu rozběhnutého Rumla, jehož střelu z úhlu ze 14 metrů stačil hostující brankář Vašák reflexivně vyrazit na roh. Ten zprava rozehrál Špírek, míč se dostal k Bezdičkovi jehož volej z 16 metrů trefil tělo bránícího soupeře, míč se odrazil k Blažkovi, ale jeho pohotová střela z 15 metrů o kousek minula pravý horní roh štěchovické branky. Herní aktivitu na chvíli opět převzali domácí. Po půlhodině hry stačili hosté odvrátit další jejich dva centry do svého pokutového území, ve 32. minutě, míč zatáhl po pravé straně Ruml, přihrál nabíhajícímu Černému, který přiťukl Bezdičkovi a ten volejem z 15 metrů jen o kousek minul levou štěchovickou tyč. Ve 34. minutě si hostující Košata narazil míč s Marušem, ale jeho centr zleva stačili domácí odvrátit. Vzápětí pronikl po pravé straně domácí Ruml, centrem našel Bezdičku, jehož volej z 8 metrů však skončil vedle pravé Vašákovy tyče. V herně vyrovnaném závěru poločasu častěji ohrožovali soupeřovu branku domácí hráči, ale bez úspěchu. Tak tomu bylo ve 38. minutě, kdy si s Blažkovým centrem z levé strany porodila hostující obrana stejně, jako s dalším centrem Mužíka o chvíli později. Domácí kapitán se dostal ke střele z 24 metrů pět minut před obrátkou, ale míč skončil kousek vedle pravé Vašákovy tyče. Ve 42. minutě odskočil Černému při zpracování míč po Špírkově centru zprava a brankář Vašák jej zachytil. O minutu později si domácí obrana musela poradit s centry Švejdy a Košaty. Poslední slovo měli domácí, ale hosté si rovněž poradili s centrem Rumla.

Jakkoliv se zdál výkon domácích v prvním poločase sympatický, ve druhé půli nastoupilo na trávník zcela jiné mužstvo, které se zakopalo ve svém pokutovém území a jakoby pouze čekalo, zda přežije tlak aktivních hostů. Ze hry domácích se naprosto vytratil pohyb, kombinace vázla na nepřesnosti přihrávek, hosté měli najednou mnoho prostoru pro svoji kombinaci a tak zcela ovládli střed hřiště. Ve 47. minutě se po Vernerově trestném kopu odrazil míč zpět a Verner jej nasměroval z 20 metrů těsně vedle pravé Švihoříkovy tyče. Domácí se dostali z obležení v 50. minutě, ale Hrubého centr hosté odvrátili a vzápětí další centr Rumla na Černého skončil faulem domácího útočníka a tak ani následně dosažená branka nemohla být uznána. Pak již opět úřadovali hosté, kteří v 53. minutě prověřili pozornost Švihoříka Košatovým centrem, vzápětí tentýž hostující hráč rozehrál trestný kop, který domácí obrana odvrátila, a následný Kučerův centr zleva skončil útočným faulem hostů. V 56. minutě stačili domácí zadáci srazit Marušákovu střelu z 15 metrů nad vlastní branku, o tři minuty později však po uklouznutí domácího Mráze, který při tom zahrál těsně před pokutovým území rukou, rozehrál hostující Košata tr. kop přesně do vzdálenější šibenice a srovnal tak na 1:1. V tu chvíli se zdálo, že domácí už nebudou mít sílu na to, aby s výsledkem ve svůj prospěch ještě něco udělali. V 61. minutě našel domácí Špírek nabíhajícího Černého, ten se uvolnil, ale jeho střelu z 18 metrů brankář Vašák kryl. O dvě minuty později stačil domácí Bauer odvrátit Košatův centr zleva na roh, a Pavlíkův centr o chvíli později domácí odvrátili do pole. V 65. minutě se pěkně uvolnil domažlický Černý, připravil si míč ke střele, ale jeho pokus 15 metrů výtečně konečky prstů vytlačil Vašák na roh. Ten zprava rozehrál Špírek přesně na hlavu Braunovi, který míč nasměroval k bližší tyči, kde si jej ve snaze odvrátit poslal hostující Košata z brankové čáry, pod vlastní břevno - 2:1. Branka byla připsána domácímu záložníkovi. Obraz hry se ani po této vedoucí brance domácích nezměnil, hosté byli stále aktivnější, domácí byli zataženi před svojí šestnáctkou, ale jejich pokusy o brejky končily až školácky nepřesnými přihrávkami i na ty nejkratší vzdálenosti. V 72. minutě se po Kučerově centru zleva dostal k hlavičce hostující Hřebeček, ale z 6 metrů nasměroval míč pouze vedle levé Švihoříkovy tyče. Na druhé straně si se Špírkovým trestným kopem zleva poradil hostující brankář Vašák, poté v 78. minutě přilétlo několik centrovaných míčů do šestnáctky domácích, ale domácí obrana se vždy odkopem ubránila. Hosté dotírali na domácí branku, volej Mareše, ani střela Hřebečka, kterou stačil výborně Švihořík vytlačit na roh jim však úspěch nepřinesla. V závěru zápasu domácí brankář Švihořík několikrát vyloženě podržel domácí, když nejprve v 86. minutě výtečně vytlačil volej Batky z 10 metrů na roh, později další pokus téhož hostujícího hráče ze 14 m reflexivně vyrazil a v 91. minutě kdy po Jakobovského centru zprava hlavičkoval z 8 m Košata, byl Švihořík opět na místě a výtečně míč vyrazil. To byly rozhodující momenty zápasu a na jeho výsledku už nic nezměnila ani dvě dlouhá autová vhazování hostujícího Kučery, se kterými si domácí defenzíva poradila.

Branky: 12. Mužík, 65. Braun - 59. Košata.

Rozhodčí: Tomáš Grimm - Marek Janoch, Vladimír Pastyřík. Bez karet. Diváků: 230.
J. Domažlice: Švihořík - Hrubý, Bauer, Mráz Blažek - Ruml (60. Hejda), Špírek, Braun, Mužík (88. Chocholoušek), Bezdička (72. Brožík) - Černý (90. Waldmann). Trenér: Radek Kronďák.
TJ Štěchovice: Vašák - Švejda, Busta, Kučera, Košata - Verner (62. Hřebeček), Pavlík, Jakobovský, Mareš, Maruš (79. Cienciala) - Batka. Trenér: Zbyněk Busta.