15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

KP: J. Domažlice B - TJ Zruč 4:2 (4:1)

Jako den a noc byly jednotlivé poločasy zápasu domácí Jiskry Domažlice B (Benfiky) s celkem Tělovýchovné jednoty Zruč. Zatímco v prvním poločase domácí jasně dominovali, byli rychlejší, důrazně bránili, lépe kombinovali a zaslouženě poločas vyhráli rozdílem tří branek, ve druhém poločase jako by jim spadl řemen a nemohli se dostat do tempa. Z jejich hry se vytratil pohyb, důraz i přesnost kombinace, čehož hosté využili k vyrovnání hry a nakonec i ke snížení na konečných 4:2. Jen díky nepříliš dobré ofenzívě hostů, kterým chybělo více důrazu a přesnosti, se jim nepodařilo uhrát lepší výsledek a Jiskra si mohla hlavně za výbornou první půli připsat zasloužené tři body. V domácím dresu se na trávníku objevil po dlouhodobém zranění malý štírek Jirka Bárta, který se potřebuje dostat do herní pohody, aby mohl posílit A tým.

Po úvodním oťukávání se v 5. minutě nepodařilo po rozehrávce brankáře Janči hostujícímu Pavlovi zpracovat ve vlastním pokutovém území dobře míč, toho se zmocnil dobíhající Waldmann a do prázdné branky bez problémů poslal domácí do vedení 1:0. Jiskra byla aktivní, ale zajímavé situace, do kterých se dostával Kubr a po něm Bárta, skončily odpískaným ofsajdem.  Ve 12. minutě se pěkně uvolnil domácí kapitán Javorský, poslal dopředu našláplého Bártu, který se ocitl sám proti Jančovi a zleva z 12 metrů zakončil ke vzdálenější tyči – 2:0. O minutu později se po centru Kadlece zprava dostal k dorážce Javorský, míč odražený zblízka od brankáře Janči sice po pádu dopravil do branky, ale gól nebyl uznán pro předchozí hraní rukou. V 17. minutě si s nedůraznou střelou Kubra poradil zručský gólman a vzápětí skončila další šance Kadlecovým ofsajdem. Do třetice domácí dočkali ve 24. minutě, kdy si Kadlec zběhl na levou stranu, na Waldmannův pas, těsně před vápnem se kličkou uvolnil, našel zcela volného Javorského na druhé straně, a ten akci zakončil nekompromisní střelou ze 14 metrů pod břevno – 3:0. Hrála pouze Jiskra, hosté se dlouhé minuty nemohli vymanit ze své poloviny hřiště a vše nasvědčovalo snadnému vítězství domácích. O tři minuty později se po centru velmi agilního Kaldece dostal k akrobatickému zakončení z 8 metrů Bárta, ale vysoký míč poslal nad soupeřovu branku. Poté domácí poněkud zvolnili tempo a hosté se dostali ke dvěma centrům do jejich šestnáctky, se kterými si ale domažlická obrana poradila. Ve 32. minutě zakončil svou akci střelou z šestnáctky domácí Waldmann, ale Janča byl na místě a vzápětí se dobře k brankové čáře prodral Bárta, zpětnou přihrávkou našel volného Walmanna, který však z 15 metrů minul levou Jančovu tyč. Ve 37. minutě vhodil hostující Mastný aut přesně na Tobrmana, ten míč rovnou napálil dopředu, kde nabíhal Polák, domácí Hojda stačil v pádu míč pouze zblokovat a Polák jej z 8 metrů dopravil za Brataničova záda – 3:1. Hosté se hnali do útoku i po rozehrání, ale Kadlec stačil pronikajícího Jelínka odblokovat a míč skončil odkopem od Brataničovy branky.Když si poté domácí poradili i s tr. kopem Pechmana, přišla 43. minuta, kdy Hojda poslal dopředu nabíhajícího Kadlece, ten zprava odcentroval a Waldmann volejem z 8 metrů zvýšil na 4:1. Po nevydařené střele domácího J. Koreluse, která zručskou branku přelétla se šlo do kabin.

Do druhé půle nastoupila „unavená“ Benfika, který náročný způsob hry v první půli stál hodně sil. Z její hry se vytratil pohyb, důraz v napadání i přesnost kombinace. Hosté postupně hru vyrovnali a tak se hrálo na obě strany. Se třemi centry domácích si zručští poradili a Javorský mířil v 54. minutě zleva vedle vzdálenější tyče. V 62. minutě vybojoval hostující Kepka míč v souboji s T. Korelusem, zatáhl jej k šestnáctce domácích, kde našel nalevo nabíhajícího Poláka, který střelou z 12 metrů snížil na 4:2. To bylo z gólového pohledu v zápase vše a zbytek už se pouze „dohrával,“ protože žádné z mužstev si nedokázalo vytvořit výraznější šanci ke skórování. Výjimkou byla 67. minuta, kdy domácí Bárta zatáhl míč od středu hřiště a svou akci zakončil střelou z šestnáctky, která jen o kouse minula pravou Jančovu tyč. Na druhé straně si největší šanci vypracovali hosté v 68. minutě, kdy Pechmanův centr zleva našel zcela volného Fryčka, ale ten zbrkle hlavou z 10 metrů nasměroval míč nad Brataničovo břevno. Domácí pak využili maximální počet střídání, aby přivedli na trávník nové síly, ale kromě Vísnerova voleje, který jen o kousek minul levou Jančovu tyč a hlavičce Bárty po rohovém kopu, která se rovněž mezi tyče nevešla, vzrušil jen gól domácího Majora, který však nebyl uznán, protože před ním již míč opustil hrací plochu. V poslední minutě zastavil hosty v zajímavé situaci odpískaný ofsajd Poláka a tak už se skóre nezměnilo.

Branky: 5. a 42. Waldmann, 12. Bárta, 24. Javorský – 37. a 61. Polák.

Rozhodčí: Luděk Lhoták – Radek Schveinert, Tereza Hessová. Delegát FAČR: Václav Havránek. ŽK: 1:2. Diváků: 100.

J. Domažlice B: Bratanič – Kubr (46. Kalný), Hojda, T. Korelus, Žák – Kadlec (70. Major), Waldmann (76. T. Lešek), J. Korelus (73. Sova), Falout (62. Vísner), Bárta – Javorský.

TJ Zruč: Janča – Haidlmayer, Pavel, Král, Jelínek – Tobrman, Korelus, Kepka, Pechman – Mastný (46. Fryček), Polák. VoK